PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maxivista

TanerSevim
19-09-2007, 11:10
Y?llard?r hepimizin sorunu olan ana bilgisayardaki, radyo,FMC v.s. aletlerin ana ekrandan ba?ka bir ekrana ta??nmas?d?r. Bunu ço?umuz ikinci bir ekran ya da kendi ba??na çal??an programlar?, widefs sayesinde ikinci bir bilgisayarda çal??t?rarak çözdük. Ancak compact modellerde uça??n aletleri konusunda ikinci ekrandan ba?ka bir çözüm üretememi?tik( en az?ndan benim bildi?im kadar? ile). Fakat maxivista adl? program ana bilgisayardaki görüntünün ikinci bilgisayara ta??nmas?n? sa?layan bir program, bana göre cockpitlerimizde yeni fikirler üretmemize sebep olacak bir program gibi duruyor. Ben henüz test etmedim. Test ettikten sonra göü?lerimi bildiririm. Program?n sitesi www.maxivista.com ?imdiden kolay gelsin.

TanerSevim
27-09-2007, 17:34
Arkada?lar program? test ettim. E?er at?l bir notebook'nuz varsa bu programla 2. hatta ücüncü ekran olarak kullanabiliyorsunuz. Undock edilen aletleri buraya mause yard?m? ile kayd?rabiliyorsunuz. Ancak bu program çal???rken, ikincil bilgisayardaki programlar? kullanam?yorsunuz. Asl?nda ekran kart?na yülenmemek ad?na da faydal? bir program. ?htiyac? olanlar kullanabilir.

Emre Kose
27-09-2007, 18:31
Taner Bey,

Ekstra bir donan?m gerektirmeden (elbette zaten fazladan varolan bir bilgisayar haricinde) kullan?labilecek gayet güzel bir çözüme benziyor. ?lgimi çok çekti, teşekkür ederim.