PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opencockpits 6 DOF motion simulator

aybirtek
19-09-2007, 11:28
Manolo Velez ve Opencockpits ekibini yapt??? 6 DOF motion simulator videosunu ana sayfada verdikleri link den seyredebilirsiniz.
Ekip gerçekten güzel i?ler ç?kart?yor.
Dar?s? bizlerin ba??na,FS3 den bu zamanlara geldik ve art?k birçok ?ey çok daha yak?n ve ula??labilir.
Bilinmez,teknolojinin h?zla gelişti?i ve ayn? h?zla da tahrip etti?imiz dünyam?zda belki bir gün FS3 le uçtu?umuz eski güzel günlerimizi arayaca??z,dilerim böyle olmaz.
Ama yine de Full motion cockpit süper :)

captainmusic
19-09-2007, 12:13
Te?ekkür ederiz ancak benim gibi bu ekibe yabanc? arkada?lar?m?z için ke?ke linki de ekleseydiniz! ?imdi ar?yorum internetten merak ettim umar?m do?ru videoyu bulabilirim.

Te?ekkürler...

TanerSevim
19-09-2007, 12:15
http://es.youtube.com/watch?v=YUMBEWBN0Pg

turkisheagle
19-09-2007, 12:32
Muhte?em bir çal??ma olmu?.San?yorum bir tek motorlu uçak kadar para dökmü?tür bu insanlar.Umuyorumki Türkiye'den de baz? sanal havac? dostlar,bu imkanlara kavu?ur.Gördükçe insan?n içi bi tuhaf oluyor.Ne yapal?m,durmak yok,2D uçmaya devam:)

pilot737
20-09-2007, 18:11
Çok harika ya insan?n içi gidiyor..

tazmania
21-09-2007, 01:52
kaptanlar?m acemili?imi mazur görün tahmini ne kadar para gider ve bizler bilgi olarak yapabilirmiyiz?

MEHMETYARBASAN
21-09-2007, 11:19
Ahmet Hocam bu cihazla radar vectörü direkt yakla?ma falan istenmez ki,bol bol NDB/VOR/ILS-DME yakla?mas? yap?l?r.Ne kadar çok yat?? dönü? var o kadar keyifli :)

aybirtek
21-09-2007, 11:40
Gerçekten çok güzel.
Mr.Velez i san?r?m ilk ben tebrik ettim(forumda).
Kulland??? software i bilahare foruma koyacakm??.
Komplike bir yaz?l?m oldu?u için sat?r sonlar?na aç?klama ekleyecek.
Bu program? ve fonksiyonlar? anlamak aç?s?ndan çok yararl? olacak.
Bunu yapmak imkans?z de?il ancak do?ru malzemeyi burada bulmak biraz zor.
6 DOF oldukça komplike bir sistem ancak,gerçek uçaktaki 6 hareketi simüle etmek sadece bununla mümkün.
Minimum 3 DOF ?art;bu da 3 hareketi simüle edebiliyor:
Pitch,Bank,Heave.
Ben ?imdilik 3 DOF hayalleri kuruyorum.Buna uçak pistte ko?arken,süratle orant?l? bir de vibrasyon motoru ekleyince keyfine doyum olmaz.
Dar?s? hepimizin ba??na.