PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rotalar hakk?nda

turkisheagle
17-09-2007, 02:41
Herkese iyi günler.

Bu günlerde Eaglesoft Citation X ile uçuşlar yap?yorum.Ama bu uçakla online uçma konusunda tereddütlerim var.?u ana kadar tüm online uçuşlar?m? PMDG ile yapt?m.Dolay?s?yla bulabildi?im her airac güncellemesinide yap?yordum.Uçu?lar?mda da ald???m rotalar?,fsroute.com dan PMDG format?mda ç?kar?p bir problem ya?amadan uçtum.Fakat bu uçakta,bu tarz detayl? bir FMC ve airac sistemi yok(S?rf bu yüzden,wilcopub edinmedi?ime pi?man oldum,san?r?m onu al?cam).

Rotam? gene haz?rlay?p, fsroute.com dan ç?kt? olarak olarak ald?m(Bu sefer ''MS Flight Simulator 20xx'' format?nda)Fakat rota FS de asl? gibi ç?km?yor,ve sanki ben hiç bir ?ey yüklememi?im gibi FS nin default çizdi?i rota aç?l?yor.?stinas?z her planda bu olay oluyor.Uça?a al??mak için online a bir hafta kadar ara verdim ama ?imdi kafamda 2 soru olu?tu:

1)Rotalar FS2004 format?nda direk olarak al?nam?yormu?Baz? rotalarda bak?yorum,eksik fix bile yok,elle olu?turabiliyorum yani.

2)FS nin default rotas?n? kullan?rsak(Tabi biraz elden geçirip,bilhassa ilk ve son fixlere dikkat edip) Online ATC olmas? durumunda bunun reddedilmesi gibi bir durum söz konusu olurmu?

Dedi?im gibi online uçuşlar?mda hep gelişmi? uçaklarla ve internetten ald???m,do?ru oldu?unu dü?ündü?ümüz rotalarla uçtum.O yüzden böyle bir tereddüt ya??yorum.

TC-URL
17-09-2007, 13:58
http://vas-project.org/

Sorular?n?za cevap de?il ama fmc olmayan uçaklar için iyi bir alternatif.
Yapabildiklerine ?a??r?p kal?caks?n?z...

turkisheagle
17-09-2007, 15:24
Te?ekkürler,uçuşlar? zaten hiç bir zaman FMC ye yapt?rmam,ama ne biliyim FMC olmas? bana güven veriyor.Her ?eyin,verilerin elimin alt?nda olmas? falan.O yüzden,gerçek FMC li bir Citation edindim bu gün.

Eaglesoft bana göre kaliteli bir uçak yapamam??.Wilco nun uça?? gerçekten süper.TCAS, Hava radar?,FMC, ve bir çok ekstra özellikli bir uçak.Bu gün edindim,?u an manuellerini okuyorum.Kendi database i olan bir uçak,LTBA dan SID ler gördüm.Ama henüz detayl? incelemedim.Gerçekte hayran? oldu?um bir uça??n,detayl? modelini niye bu kadar geç edindim diye hay?flan?yorum ?imdi.52000 feete ç?kma sertifikas? olan,maksimum operasyon h?z? 0.92Mach olan,ve bir numaral? hayran? oldu?um bu ayr?cal?kl? i?jetini uçurmak için sab?rs?zlan?yorum.:)

Emre Kose
17-09-2007, 15:58
Dikkatinizden kaçm?? galiba hocam, ya da ben geç yazm???m:

http://www.sanalpilot.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=9470

Feelthere'in FMC veritaban?n? güncel Airac ile yenilemek mümkün. Ayr?ca 2D panel ile yazd???m i?inize yarayabilir. Bence uça??n en kötü özelli?i 2D panel geçi? zorlu?u.

turkisheagle
17-09-2007, 16:08
Evet hocam kaçm??:)Bi süre nete giremiyordum,forumada giremedim o ara ve sizin yaz?n?z? okuyamam???m.Maalesef ?imdi gördüm:)Te?ekkürler.

Dedi?im gibi yaz?n?z? ?imdi okudum, ve ?uan iki uçakta elimde.Yazd???n?z mesajda A/T yok demi?siniz,bende bulmakta zorland?m ama var:)A/P panelinde,3. s?radaki ''FLC'' tu?u AT aktif ediyor.Tabi h?z? set ettiyseniz.Ben normalde de 2D panellerde geçi?leri Shift ile yap?yordum o yüzden pek yad?rgamad?m.Benim için en önemli özellik güncellenebilen veri taban? olmas?.Tabi TCAS da eaglesoft a göre fark yaratan etkenlerden biri.

Emre Kose
17-09-2007, 18:33
Demek ki Citation'a da gizlemi?ler A/T : ) Asl?nda anlad???m kadar?yla gaz mant??? Airbus'a benziyordu, niye eklemediklerine hayret etmi?tim.

?yi uçuşlar hocam yeni uçaklar?n?zla.

turkisheagle
18-09-2007, 16:13
Te?ekkürler hocam.

Bu arada bir dip not,eaglesoft da AT var,wilco da yok,gerçe?inde de yok:)
Wilco daha gerçekçi her yönden,ama kullanmas? biraz daha zor.AT olmamas? biraz zorluyor haliyle.