PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ONLINE UÇU? ?Ç?N MLT?

peksenkerem
11-09-2007, 20:51
Tamam bu gerekli anlad?m ama, bu IVAO nun MLT sini birkaç saatte yükledim.
Bundan sonra da bir bakt?m eskisinden çok daha yava? aç?l?yor FS9.
Ve daha da kötüsü uçaklar? seçme yerinde IVAO uçaklar? da var onu nas?l engelleyebilirim.
Ba?ka merak etti?im ?ey de Vatsim de böyle bir yükleme yok bildi?im kadar? ile, onlar nas?l online uçaklar? görüntüleyip simule edebiliyorlar.
Vatsim nas?l yap?yorda IVAO yapam?yor.
FS acayip yava?lad? aç?l?? ekran?nda.
Bir yolu varsa bunu düzeltmenin yard?mc? olursan?z çok sevinirim.
Hepinize sayg?lar.

cidik
11-09-2007, 21:47
Ayn? sorun bende de oldu. Bir daha yüklerken sadece uçaca??n?z ve di?erleri taraf?ndan çok s?k uçulan uçaklar? yüklerseniz sorun düzelir. En az?ncan ben öyle yapt?m düzeldi.

ee_ee
11-09-2007, 23:22
Vatsim de hiç uçmad???m için cevap veremeyece?im. Ancak IVAO için MTL dosyas?n?n mant??? ?udur;

Bildi?iniz gibi çe?itli hava yollar?na ait çe?itli uçaklar var. Online ba?lant?n?z? yaparken connect ekran?nda uça??n?z?n tipini ve ?irketini bildiriyorsunuz. Ve uçan di?er ucaklar sizi o ?ekilde görüyor. Öte yandan bu MTL dosyas?n?n? indirdi?inizde (ki bence indirmelisiniz) di?er uçaklar kendilerini ne olarak göstermi?se (ba?lan?rken) sizde onlar? o ?ekilde görürsünüz. E?er yüklemezseniz etraf?n?zdaki butun üçaklar sizinkinin ayn?s? görünür. Örnek vermek gerekecek olarsa sizin THY seçti?inizi varsayarsak online ucu?da yan?n?zdaki uçakda THY olarak gorunecekt?r s?ze ama arkada? ?srarla kendine ATLAS diyebilir. O istedi?i ucak sirket?n? ve istedi?i ucag? seçsin sizde yüklü olmad???nda sizin uça??n ayn?s? görünür size.
Yok etme konusuna gelince IVAO sekmesinde HIDE ALL AIRCRAFT seçene?i var idi belki i?e yarayabilir. Bu arada ufak bi not MTL ler bende hiçbir yava?lamaya sebeb olmad? bugune kadar. Yada en az?ndan ?ikayet edecek kadar.

turkisheagle
11-09-2007, 23:35
Ben VATSIM de uçuyorum.San?yorum bizde VIP denen bu uçak modellerini aircraft klasörüne yüklemiyor.En az?ndan ben öyle biliyorum.

fatih.koz
12-09-2007, 10:47
IVAO ile VATSIM'in Multiplayer trafikleri gösterme mant??? birbirinden farkl?d?r Peksen Bey ...

SB3 VIP Model pakedini kullan?r ki bu 30 mb civar?nda bir settir , içinde genel uçak modelleri vard?r boyamalar yoktur ( ya da azd?r ) .

FsINN ise daha farkl? modeller kullanabilmek kabiliyetine sahiptir ancak kullanmad???mdan mant???n? bilemiyorum.

IVAP ise MTL dedi?imiz bir kütüphane kullan?r ki burada her uçak modeli ayr? olarak sisteminize eklenir (siz isterseniz tabii ki) ve bu modellerin kaplamalar? ayr?ca yüklenir ( yine siz isterseniz ) . Böylece çevrenizdeki uçaklarla kaliteli bir görsel temas sa?lama imkan?n?z olur ve bu yap?l?rken FPS dü?mesin diye bu i?e en uygun modeller kullan?l?r .

Total MTL pakedi 3 GB civar?nda yer tutar ama dünyadaki tüm havayollar?na ait boyamalar vard?r bunun içinde .

Ba?lat Menüsündeki IVAO / IVAP klasöründen HIDE AIRCRAFT linkine t?klarsan?z IVAO'ya ait uçaklar arabirimde görünmez hale gelir (ancak uçuşta görülürler) , böylece aç?l??ta uçak seçme menüsünde bu uçaklar belirmez , o menü biraz h?zlan?r .

Ben de Erdim Kaptan gibi pek bir yava?lama görmedim Fs'imde TAM yükleme yapmama ra?men ( HIDE AIRCRAFT yap?yorum sadece ) .

Kolay gelsin

karacan
12-09-2007, 13:59
Yeri gelmi?ken sormak isterim;
Ben bütün Türk ?irketlerin ve birçok Avrupal?, Amerikal? ?irketlerin yüklemesini yapt?m MTL ile, ancak ben yine tüm uçaklar? kendi uçag?m?n boyamas? ile görmeye devam ediyorum. Bir kaç arkadas?m ile yapt?g?m isti?aredede ayn? cevab? ald?m. Yani yan?mdaki OnurVA n?n bile boyamas?n? Sanalair olarak görüyorum. Acaba sorun bizdemi yoksa sistemdemi? Yada MTL install edildikten sonra baska bir i?lem daha m? yapmak gerekiyor?

MD88
12-09-2007, 14:06
Fatih ve Erdim sorularin cevaplarini vermisler,

Yavaslik konusuna gelince bendede hic yavaslama olmadi.(eski PC de bile)

- Nasil oluyorda Bizde Yavaslama Olmuyor ama Sizde Oluyor ?
- Bizim FS'miz nasil yavaslamiyorda sizinki yavasliyor ?

Sakin Sorun Sizde Olmasin ?

fatih.koz
12-09-2007, 14:33
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Yeri gelmi?ken sormak isterim;
Ben bütün Türk ?irketlerin ve birçok Avrupal?, Amerikal? ?irketlerin yüklemesini yapt?m MTL ile, ancak ben yine tüm uçaklar? kendi uçag?m?n boyamas? ile görmeye devam ediyorum. Bir kaç arkadas?m ile yapt?g?m isti?aredede ayn? cevab? ald?m. Yani yan?mdaki OnurVA n?n bile boyamas?n? Sanalair olarak görüyorum. Acaba sorun bizdemi yoksa sistemdemi? Yada MTL install edildikten sonra baska bir i?lem daha m? yapmak gerekiyor?

<div align="right">Originally posted by karacan - 12/09/2007 : 12:59:01</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

E?er MTL Index do?ru ise ( IVAP Config ekran?nda RE-INDEX MTL ) ve ilgili portlar?n?z aç?k ise sorun olmamas? gerekir ...

Yanl?? hat?rlam?yor isem 6809 ya da 6810 portunun bloklanmam?? olmas? gerek, bunun yan?nda DirectPlay'in de internet eri?imi tam olmal? , aksi takdirde bu tip sorunlar olur çünkü kar?? taraf?n bilgileri size do?ru ula?amaz ula?amay?nca da herkesi ayn? görürsünüz .

ADSL Router ve Windows Firewall üstünden 6809 - 6810 portlar?n? aç?p bir deneyin bakal?m düzelecek mi ( Modemde port açma NAT , NAPT , Virtual Server gibi ekranlarda olur )

Kolay gelsin

karacan
15-09-2007, 02:52
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Yeri gelmi?ken sormak isterim;

<div align="right">Originally posted by karacan - 12/09/2007 : 12:59:01</div id="right">

E?er MTL Index do?ru ise ( IVAP Config ekran?nda RE-INDEX MTL ) ve ilgili portlar?n?z aç?k ise sorun olmamas? gerekir ...

Yanl?? hat?rlam?yor isem 6809 ya da 6810 portunun bloklanmam?? olmas? gerek, bunun yan?nda DirectPlay'in de internet eri?imi tam olmal? , aksi takdirde bu tip sorunlar olur çünkü kar?? taraf?n bilgileri size do?ru ula?amaz ula?amay?nca da herkesi ayn? görürsünüz .

ADSL Router ve Windows Firewall üstünden 6809 - 6810 portlar?n? aç?p bir deneyin bakal?m düzelecek mi ( Modemde port açma NAT , NAPT , Virtual Server gibi ekranlarda olur )

Kolay gelsin

<div align="right">Originally posted by fatih.koz - 12/09/2007 : 13:33:33</div id="right">

Fatih bey;
MTL indeks i kontrol ettim k?sa yükleme ekran? gibi görünüp ucaklar? liste halinde gösterdi ve kapand?. (San?r?m orda sorun yok)
Modeme portlar? açt?k. (Ag üzerinden modemi iki ki?i kullan?yoruz.)
Firewall ayarlar?n? bilmiyorum ama, Windovs güvenlik duvar? durumunu kapal? konuma getirdim.
Kaspersky ? kapatt?m, devre d?s? b?rakt?m.
Sonuç yine ayn? degi?en bir ?ey yok. Uçaklar?n boyamalar?n? halen göremiyorum. Ha birde boyamalardan ayr? teyyareler asfalta gömülmü? gibi duruyor. (Belki bir fikir verir)
Uçmaya engel te?kil eden çok önemli bir durum degil ama, PMDG gibi bir ucakla ucarsam yogun trafik durumunda boyamalar?n hepsi PMDG gibi yüksek kalite olacag? için pc kas?l?yor.
Bu durumda yap?lacak ba?ka birsey varm??
IVAP ? kald?r?p tekrar kurmak çözüm olabilirmi?