PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AI-Flightplans'taki Hatalar: 1- Kesi?en Uçaklar.

BEST
31-08-2007, 15:26
Arkada?lar..

AI Uçaklar?m?z? ve bunlar?n Uçu? Planlar?n? (Flightplans) haz?rlarken,irtifaya,istikametlere ve Arrival-Departure saatlerine dikkat etmezsek,nadir görülen resimdeki gibi havada "uçaklar?n çapraz kesi?mesine" sebep olabiliriz.
Tesadüfen yakalad???m alt resimdeki durumun,ho? bir manzara olmayan,keyfe-keder olan bu durumu tabi ki istemeyiz.
Bundan dolay? altta örnek olarak verilen herhangi bir "Flightplans" sat?r?ndaki;

AC#165,AAL-B63,38%,12Hr,IFR,10:15:00,21:39:36,350,F,4112,KSEA ,02:15:00,13:39:36,370,F,4111,LTBG
<center>(Bu Flightplans sat?r?n?n alttaki resim ile ilgisi YOKTUR!..)</center>

?ni?-kalk?? Saatlerini,irtifa yüksekliklerini veya meydan kod'lar?ndan herhangi birini de?i?tirerek bu kesi?menin olu?mas?n? engelleyebiliriz.

NOT: Daha detayl? aç?klamalar? Hakan hocam "AI Uçaklar?n Yüklenmesi" konusunda anlatm??t?r.Oradan da takip etmenizi öneririz.

Sayg?lar ve ne?'eli uçuşlar dilerim...

<center>http://img469.imageshack.us/img469/2848/birlemiuaklarfo0.jpg</center>

hakan737
31-08-2007, 18:04
hmmm ilginç bir durum , nas?l yakalad?n?z bu resmi çok merak ettim :)

gayet tabi bazen ufak tefek kazalar olacakt?r, normaldir.Fakat irtifada kesi?me genel olarak flightplan'a girilmi? olan yükseklik ile ilgilidir. bazen gözden kaçacak ?ekilde do?u-bat?-bat?-do?u istikametleri farklar? kar??abiliyor ve yine çok büyük bir tesadüf havada bu ?ekilde kesi?ebiliyorlar.

flightplan dizini içinden müdahale etmek mümkün ama o uça??n takibini yapmak hangi gün hangi uçuşu icra etti?ini bulup sat?r içinde do?ru noktay? bularak müdahale etmek ba??n?za i? açabilir , o yüzden dikkatli olun derim. Bana sorarsan?z, çok'da dert etmeyin zira nas?lsa 6 ayda bir update edilmi? bir plan ç?kt???ndan muhtemel hatalar orada düzeltiliyordur.

BEST
31-08-2007, 19:17
Gerçekten ilginç olan bu görüntüyü,tesadüfen yakalad?m hocam....Simulatörde iken bir i? için "Microsoft" tu?u ile masaüstüne gidip,tekrar FS'ye döndü?ümde malumumuz " Pause" konumuna geçiyoruz...
Pause durumunda iken çevremde uçan AI uçaklar?m? CTRL+W tu?u ile görmek istersen bu görüntü ile kar??la?t?m ve hemen ÇEKT?M..
Flightplan?mdaki,o AI uçaklar?ma ait saat,irtifa ve koordinatlara bakt?m ve de?i?tirdim.Umar?m bir daha olmaz..Fakat saniyelik bir kesi?me..O da bana rast geldi..

Hakan hocam,bu arada Türk ve yabac? Flightplanlar?n? bana yard?mc? olmas? amac? ile alm??t?m...Fakat Nisan'dan itibaren (uzun çal??malar sonucu) kendi yapt???m Askeri ve Sivil uçuş planlar?n? kullan?yorum..
A??r? dikkat ve önem göstererek haz?rlad???m planlarda pek terslik olmuyor.Sadece yo?un olarak AI uçak yükledi?im meydanlarda ATC kuleye cevap vermek için epey bekliyorum...
Adam! makineli tüfek gibi konu?uyor.?necek-kalkacak AI uçaklara yön veriyor.Bana s?ra gelene kadar benim uykum geliyor!.Tabi Yolcularda ?ekerlemeye ba?l?yor!...:D

Sayg?lar sunar,Çal??malar?n?zda ve Uçu?lar?n?zda Ba?ar?lar dilerim hocam..