PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PSS Airbus da COM 2 Kullanimi?

evrenozbilen
22-08-2007, 12:29
Merhaba Kaptanlarim,

Benim merak ettigim ve yapamadigim PSS Airbus ta, ornegin ATC siz bir hava sahasinda COM 1 i 122.80 e set etmisken, yakinlardaki ATC yi de dinlemek icin COM 2 ye o ATC frekansini set ediyorum fakat duyamiyorum. [B)]

Nasil yapmaliyim? Mumkun mu?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.
Saygilarimla,

The Flyer
22-08-2007, 13:10
O zaman bir konu?ma geçmiyordur, e?er Com 2 frekans?n? dedi?iniz yak?ndaki ATC ye göre ayarlam??san?z duyman?z laz?m, o ?ans?n?za o an konu?ma gecmiyordur.

Sayg?lar?mla

fatih.koz
22-08-2007, 13:13
Mümkün ama önce COM2'nin aktif olmas? gerek , Pedestal'da bununla ilgili butonlar var .

Tabii siz teknik olarak COM2'yi de aktif ettikten sonra trafik ve konu?ma olmazsa yine bir?ey duyamazs?n?z Fatih kaptan'?n dedi?i gibi o ayr? .

Emniyetli uçuşlar

ee_ee
22-08-2007, 13:15
Evren kaptan?m IVAO da ucuyorsan?z e?er COM1 frekans?n?z veya COM2 frekans?n?z farketmez 122.80 UNICOM'da olmak zorunda. IVAP ekran?nda <ACT> seçene?i(ortada olan) hangisinde ise onu kullan?yorsunuz demektir. E?er civar?n?zdaki ATC 'leri dinlemek istiyorsan?z IVAE-SERV INFO program? vas?tas? ile o ATC seçip bilgilerin ç?kt??? ekranda JOIN NOW seçene?i ile kanal?na girip dnliyebilirsiniz. Bu esnada IVAP frekans?n?z 122.80 de kalaca??ndan çevrenizde uçan uçaklar?n raporlamalar? görup sizde raporlama yapab?leceks?n?z. Son olarak sahas?na girdi?iniz bir ATC sizi ça??rd???nda IVAP'dan sa? t?klay?p o ATC'yi seçerek TS'yi kapatmadan kanal?na girebilirsiniz. ?yi uçuşlar.

evrenozbilen
22-08-2007, 13:16
Tesekkur ederim! Deniyecegim veya bekleyecegim :)