PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : türkiyede oldu?unuza dua edin

Bozo
15-07-2007, 07:33
yaz?n ortas?y?z ama bu fotoğraflarda 5 dakika önce çekildi

http://img89.imageshack.us/img89/8152/dsc01607me3.jpg

http://img149.imageshack.us/img149/5126/dsc01608rz6.jpg

http://img149.imageshack.us/img149/58/dsc01605cz7.jpg

donuyoruz yahu [B)]

emrah-58
15-07-2007, 07:35
Hocam bu nas?l i?tir anlamad?m bizde burda ,yan?yoruz tabiri caizse, Allah kolayl?k versin ne diyim..

Emrah ERSOY.

Hanifi
15-07-2007, 10:44
?klimlerde bir gariplik var hocam.

Mesela ?stanbul ve bat? taraflar? çok s?cak iken do?uda örne?in Erzurum'da geçen y?llara göre anormal bir s?cakl?k dü?ü?ü var. Ben ak?amlar? ü?üyordum mesela :).

Yani tam küresel ?s?nma diyemiycez ,baz? yerler ise aksine so?uyor:D..

VuLTuRe
15-07-2007, 10:49
Hocam ben su anda Kanadadayim 2 gun oncesine kadar butun haftayi sisli gecirdik hava yaklasik 9 10 dereceydi

Neyseki son 2 gundur 20 civarina cikti.

uluhancaptain
15-07-2007, 14:05
Yanmak sorun de?l,yak?nda susuzluktan kuruyacaz,seçimden sonra su kesintisi neymi? anlar?z:)))

cenkorucu
15-07-2007, 14:18
Uluhan hocam hakl? ben ayval?ktay?m 2 gündür suya hasret kald?k

turkisheagle
15-07-2007, 15:03
Uluhan kaptan do?ru bir noktaya de?inmi?.S?cak,so?uk bunlara bünye al???r,2 gün ?ikayet eder sora uyum sa?lay?p pa?a pa?a ya?ar?z.Ama sular?n çekilmesi
gerçekten ciddiye al?nmas? gereken bir konu.Umud ediyorumki bu gidi?at son bulur.Yoksa bizde Dubai gibi denizden su üretiriz.Tabi olan gene yurdum insan?na olacak,araplar en az?ndan sadece suya para veriyor,biz hem suya hem mazota:)

?n?allah bir dahaki seçimlerde ''Su 1 YTL olacak'' tarz? vaatleri duyaca??m?z kadar kötüye gitmez su kaynaklar?m?z.:)

hakan737
15-07-2007, 16:32
arkada?lar bunlar?n hepsi bir sene içinde olmad?. En az?ndan su sorunu. Maalesef popülizm ve strateji eksikli?i bizim ülkemizin en büyük sorunu ve sorun olmayada devam edecek.

Su s?k?nt?s? seneler evvel'de vard?. Su kaynaklar?, su havzalar?n?n korunmas?, ar?tma, su kaynaklar?n?n temiz tutulmas?, kentsel gelişim projeleri, planla? ?ehirle?me, do?ru altyap? ve en önemlisi gelecek öngörüsü içinde kal?c? ve geliştirilebilir çözümler bu ülkede her zaman hiçbir ?art ve ko?ulda "yumurta kap?ya gelmeden" dü?ünülmeyen ?eylerdir.

Bir konuda harekete geçmek için kayb?n? beklemek kadar basit, saf ve acziyet içindeki dü?ünceler ancak 3. dünya ülkelerinde k?saca e?itimsiz ve sosyal (be?eri) ya?am kültüründen yoksun ülkelere haiz.

Ülkemizin hiçbir sosyal proje için geçmi?ten bugüne planlad??? strateji yok!.bu tip ?eyler bugün karar verdiniz yar?n verim alaca??n?z ?eyler de?il. Uygulama ve geri dönü?üm süreçleri en az 5-6-10 y?l? bulan uzun yat?r?m süreçleridir ve ancak ondan sonra kal?c? etkileri görülür fakat bizler 1950'lerden beri maalesef çekirge sürüsü dü?üncesi ile ülkemizi her anlamda tarumar etmekten vazgeçmiyoruz.K?s?tl? kaynaklar?m?z? k?sa vadeli geçici çözümlere yat?rmak ulusal devlet politikam?z.

Su kaynaklar?n?n korunmas? ve idame ettirilmesi için e?itim su tükeminin bilinçlendirilmesi ile ba?lar. Tüm medeni ülkelerde oldu?u gibi bu ulusal bir bilinç halinde toplumda ad?n?z? söyleme becerisi gibi beyininizin bir yerine ulusal ç?karlar? korumak anlam?nda yer etmi?tir. GErek kanun ve nizamnamelerle gerekse e?itim sürecindeki peki?tirmelerle birey ki?isel katk?s? ile devletin bu konuda ne yapmas? gerekti?ini bilir.

Bizde su art?m? konusu tamamen gündem d??? b?rak?lan bir ?ey olmas?na ra?men bütün gelişmi? ülkelerde ar?t?lm?? su sisteme geri kazand?r?larak
en az?ndan kayna??n a??r? tüketilmesi vey kirlenmesi önleri. Sanayi at?klar? asla su kaynaklar?na kar??t?r?lamaz ve ciddi ceza süreci vard?r.En önemlisi halk hakk?n? arama ve hesap sorma konusunda bilinçli oldu?u için devlet hata yapmay? göze almaz.

Ülkemizde at?k su ar?tma ünitelerinin 10-15 y?l önce bütün toplu su tüketen kurum ve kurulu?larda mecburi hale getirilmesi gerekliydi. Ayr? tesisatlar kurarak içme suyu ve kullan?m suyu ayr?labilir. Askeri ve kamu kurumlar? bu konuda öncü olabilir, turizm tesislerine mecburiyet getirilebilirdi. Bugünkü tüm ar?tma sistemi hem yetersiz hemde sadece kanalizasyon baz?nda ar?tma ünitlerinden olu?uyor. Oysa 10-15 y?l önce konulaca kurallar ile tesisat standartlar? getirilip at?k sudan geri dönü?üm elde edilebilirdi. En az?ndan %40-%50 fayda sa?lan?rd?.

2 y?l önce discovery channel'da bir belgesel seyretmi?tim. Singapurlu bir biyolog i? kad?n? muhte?em bir su art?ma ünitesi tasarlam?? ve bu sitemi uzak asyada su kayna?? sorunu çeken heryere pazarl?yorlard?. Tamamen filtre edilen geri dnü?ümlü suyun temizlik oran?, ?ebekeden gelen içme suyundan daha temizdi ve kullan?m maliyeti son derece dü?üktü.

Ulusal seviyede bilinç söz konusu olmad?kça her konuda s?k?nt? çekece?iz, elektrik, su, bu?day vb.

lishakoglu01
15-07-2007, 19:35
An Inconvenient Truth

Bence seyretmeyen kalmamal?.