PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Backtrack

ozguror
11-07-2007, 12:03
Sevgili Kaptan a?abeylerim ve karde?lerim;

Akl?ma tak?lan backtrack konusunda bir ?ey sormak istiyorum.Trabzon 29 pistinden kalk?? yapaca??z.Taxi'ye ba?lad?k ve bekleme noktas?na geldik.Bu a?amada piste ç?k?p 29 pist ba??na kadar gitmek için ünicomdan nas?l bir anons yapmam?z gerekiyor?

"ltcg trfc.lining up and backtrack for rwy29" do?ru bir anonsmudur?

Bu seferde ILS11 pistine ini? yap?yoruz.En son taxi yolundan da ç?kamad?k ve pist sonuna kadar geldik.Dönü?ümüzü yap?p kaç?rd???m?z son taxi yoluna kadar pist üzerinde gidiyoruz.Bu a?amada nas?l bir anons geçmeliyiz?Anons ne zaman yap?lmal? dönü?den önce mi yoksa dönü?den sonra m??

Yard?mlar?n?z için ?imdiden teşekkür ederim.

ee_ee
11-07-2007, 16:15
Mutab?k Özgür Kaptan

Dü?ündüklerinizin %99 u do?ru. Vermi? oldu?unuz UNICOM mesaj? yeterli gelecektir. 11 pistinden ini?i müteakip 29 pistinde back track yapacag?n?z? ve E taksi yolu ile pisti terkedece?inizi yazmal?s?n?z.

Burda en önemli ayr?nt? (UNICOM dan mesaj geçerken) belirli bir standart? olmas?na ra?men bunun kullan?lmamas? herkesin kafas?na göre yazmas? olmakla beraber, ben kendi ad?ma cevremdeki p?lotlara mesaj atarken onlar?n i?ine yarayacak bilgileri kapsamas?na dikkat ediyorum. Zira kendimi onlar?n yerine koyup bana gerekli olan bilgiler neyse onlara da onu yazd???mdan bir sorunla kar??la?mad?m bugüne kadar.

ozguror
12-07-2007, 10:31
Erdim hocam yard?mlar?n?z için teşekkürler.