PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Afcad 2.

Rosemy
26-06-2007, 00:47
Arkada?lar daha öncede açt???m bir topikte dile getirmi?tim.Seçti??im bir meydandaki al trafik say?s?n? ço?altmak gibi..

Bunu önce AITM program? ile Say?n Hakan Güven'nin resimli anlat?m?yla yapmaya çal??t?m,en az bir haftad?r deniyorum fakat beceremedim..Neyse birde Nuri Bey'in AFCAD kullan?m? ile açm?? oldu?u topi?i inceleliyorum,bu seferde istedi?i?m uçaklar? park yerlerine nas?l koyuca??m onu beceremedim.,sadece trafi?i yo?unla?t?rmak t? niyetim ama halen ba?ar?l? olabilmi? de?ilim..Neden benimde bir F-16 filom olmas?n:)

Herzaman uçmak bazen s?k?c? gelebiliyor,ço?umuz bu yüzden farkl? aray??lar içindeyiz,kimi scenery yap?m? ile kimisi video,kimi arkada?lar da vs.vs. hep bir?eylerle u?ra?al?m istiyoruz..ama ben hernekadar ba?ar?s?z olsamda uçmay? seviyorum.En güzelide,i?imzin sadece uçmak olmad??? gibi çok yönlü bir hobiyi burada payla??yoruz..
Ayr?ca bu imkan? bizlere veren Say?n Admin ve de?erli forum üyelerine Te?ekkürler..

Sezgin GÜL
1980/Sakarya

Rosemy
26-06-2007, 04:25
e Nihayet i?i çözdüm,yapt???m flightplan da(AITM ile) kulland???m uçaklar? art?k görebiliyorum.Herzamanki gibi problem bendeymi?,Belki ilgilenen vard?r diye yaz?yorum..Hakan Bey'in dedi?i gibi kendi PC min zaman birimi GMT:02 yi gösteriyordu,plan?da GMT:02 de?i?tirdim,fakat var?? veya kalk?? meydan?nda 15-20 dak.önce de?ilde tam saatinde orda bekledim,TrafficViewBoard ekran?nda gördüm ve CTRL+W tu?u ile yakla?t?m ve uçak oradayd?..

Fakat ini?leri çok kötü yap?yor,bunun bir çözümü varm?d?r acaba?
(Project Opensky - Bodrum-Turkish Airlines B737-8F2 TC-JGU)

Sezgin GÜL
1980/Sakarya

hakan737
26-06-2007, 10:14
siz AI uçak olarak bir POSKY'mi kulland?n?z yoksa bana m? öyle geldi? e?er özel bir çekim söz konusu de?il ise posky gibi 20bin poligon civar?ndaki uçaklar makinenizi kilitler bilginiz olsun. AI uçaklar ile di?erleri aras?ndaki en büyük fark poligon say?lar? ile bilgisayar?n hesap h?z?d?r.

AI mant???nda çal??t?klar? sürece AI uçaklar çuval gibi ini? yaparlar, bunu düzeltme yolu yok. onlar palye (flare) bilmezler, 3 derecelik aç? ile gelip pat diye yere konarlar.

Rosemy
26-06-2007, 11:26
20bin poligon nedemek onu bilmiyorum ama evet Posky 100.y?l uça??..Ayr?ca b?rak?n kilitlenmeyi frame dü?mesi bile olmad?,normalde bu uça??n giyinmesi enaz 10-15san.sürüyordu.
Birde lineup için beklerken kalk???n? izlemek için birden kayboluverdi,san?r?m geç kalmamak için çünkü oda enaz 10 dak. bekledi.

Sezgin GÜL
1980/Sakarya

hakan737
26-06-2007, 12:10
tek bir uçakken belki çok sorun olmaz ama butun AI'ler benzer ürünlerden olursa sorun yarat?r elbette makinenin performansi ile dogru orantili olarak.

20bin poligon örnek rakam, bu uçaklar?n hepsi modelin kal?p olarak guzel durmas? için yüzeylerden olu?turulurlar. ne kadar çok yüzey varsa uça??n kal?b? o kadar yumu?akt?r, birle?im yerler, uça?a özellik katan özel yerleri, ini? tak?mlar?, pencelerin yuvarlakl???, kabinin içi vs. bu yüzeylere poligon ad? verilir.Poligon say?s? ayn? zamanda tekstüründe uça?a daha iyi oturmas?n? sa?lar. Fakat bunun içinde bilgisayar bu yüzeye oturan tekstürleri ayarlamak için okadar fazla "render" yani boyama i?lemi yapar.

POSKY, IFDG, PSS,PMDG gibi yüksek çüzünürlüklü uçak modelleri yüksek poligonlarla modellenirler. AI uçak lar ise daha say?ca bilgisayarda daha fazla yer tuttuklar? için olabildi?ince az modellenir ve model yap?lar?n?n bir gere?i olarak belirli bir mesafeden sadece yakla?t?kça yüzey görünümleri tam olarak oturur. ortalama bir mesafeden ise normal bir uçakm?? gibi görünürler-ki bunu göz tamamlar. Bu yüzden AI uçaklar?n bilgisayar? hesaplamada zorlama oran? her 10-20 AI uça?a kar??l?k bir normal uçak gibidir.

bunu ?öylede aç?klamak mümkün; bir AI uça??n tekstüre kaplamas? tek bir parçadan ve ortalama 512KB-1MB'dan olu?ur.(DXT3 ile, 32bit oldu?unda 4MB'? bulur) fakat normal bir uça??n kaplamas? hem parça adedi olarak çok fazla hemde herbiri büyüklük olarak fazlad?r-ki toplamda 10MB'? bulur yada geçer. Modeline göre de?i?ir elbette.

Nihayetinde sizin seçiminizdir dedi?im gibi, ben sadece bilgi olsun diye anlat?yorum.