PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PAI sitesini guncelledi !

Batur
02-04-2007, 02:39
Dostlar selam,
PAI sitesini yenileyip guncellemis guzel de yapmislar, bu arada hemen bir soru PAI installer ile yuklenen bir airline nasil kaldirabiliyorduk ?

Yuklenen ucaklarin modellerini bilip Aircraft dosyasi icinden PAI ile baslayan folder'lar icinden ilgili modeller hangisi ise texture'larini silerek miydi ?

LTCD
02-04-2007, 08:49
hocam bu PAI nin adresi nedir yazabilirmisiniz?

uçaklar? auto install olan bir de;
http://www.airseatac.com/hangar/index.htm
sitesi var... ben "charter" k?sm?ndaki aero cammander ve twin otter ? seviyorum...

evair.com daki uçaklarda güzeldi özellikle klasikler, paket halinde de?ildi ama uçak için paneli ?urdan sesleri burdan indirebilirsiniz gibi tavsiyeler vard? ancak art?k oradan uçak indirilemiyor sanr??m üyelik istiyor...

LTCD
02-04-2007, 08:49
hocam bu PAI nin adresi nedir yazabilirmisiniz?

uçaklar? auto install olan bir de;
http://www.airseatac.com/hangar/index.htm
sitesi var... ben "charter" k?sm?ndaki aero cammander ve twin otter ? seviyorum...

evair.com daki uçaklarda güzeldi özellikle klasikler, paket halinde de?ildi ama uçak için paneli ?urdan sesleri burdan indirebilirsiniz gibi tavsiyeler vard? ancak art?k oradan uçak indirilemiyor sanr??m üyelik istiyor...

osengezer
02-04-2007, 09:44
PROJECT AI www.projectai.com

osengezer
02-04-2007, 09:44
PROJECT AI www.projectai.com

hakan737
02-04-2007, 11:00
Batur, Avsimden Peter van der Veen'in ACA2005V1 program?n? bul. (ACA2005v1.2.zip)

bu program ile AI trafiklerini elle tek tek klasör ve cfg düzenlemesi yapmadan otomatik olarak kald?rabilirsin.

program?n kullan?m? çok basit. FS9 ile ayn? i?letim sistemine (bende farkl? çünkü iki XP oldu?u için) bir klasör içine aç. sonra program? çal??t?r.

program FS9 içindeki tüm uçaklar? birkaç farkl? liste alternatifi ile görüntüleyecektir. ister callsign'lar?ndan istersen klasör ba?l?klar?ndan uçaklar? listeyebildi?in gibi her uça??n cfg'si içindeki tan?mlama bilgilerini görüp istersen cfg'yi açmadan buradan de?i?tirebiliyorsun. timetable seçene?inden yüklü olan trafiklerinin içinde kullan?lan uçaklar? (assign edilmi? uçaklar?) da görerek sorun yaratan uçaklar? tespit etmek yada trafik BGL'sini kald?rmak mümkün. (bu sayfada trafik BGL'sini kald?rmak uçaklar?n?da kald?rmak anlam?na gelmiyor)

istedi?in uça?? kald?rmak için, ilk aç?lan sayfada ister callsign'dan istersen uça??n klasöründen (callsign daha pratik) silmek itsedi?in uça?? bul. üzerini i?aretleyip soldaki delete aircraft with texture kutucu?unu i?aretler ve delete tu?una bas. hem uçaktexture klasörü ile silinecek hemde cfg dosyas? düzenlenecek. program?n kötülü?ü her uça?? tek tek yapmak ba?ka bir ?ey de?il, her i?lemden sonra referesh edefecek ama di?er yollardan daha pratik.

bu konuyu san?yorum daha öncede konu?mu? ve ayn? program? önermi?tim. hatta ba?ka arkada?lar taraf?ndan ba?ka programlarda önerilmi?ti diye hat?rl?yorum.

hakan737
02-04-2007, 11:00
Batur, Avsimden Peter van der Veen'in ACA2005V1 program?n? bul. (ACA2005v1.2.zip)

bu program ile AI trafiklerini elle tek tek klasör ve cfg düzenlemesi yapmadan otomatik olarak kald?rabilirsin.

program?n kullan?m? çok basit. FS9 ile ayn? i?letim sistemine (bende farkl? çünkü iki XP oldu?u için) bir klasör içine aç. sonra program? çal??t?r.

program FS9 içindeki tüm uçaklar? birkaç farkl? liste alternatifi ile görüntüleyecektir. ister callsign'lar?ndan istersen klasör ba?l?klar?ndan uçaklar? listeyebildi?in gibi her uça??n cfg'si içindeki tan?mlama bilgilerini görüp istersen cfg'yi açmadan buradan de?i?tirebiliyorsun. timetable seçene?inden yüklü olan trafiklerinin içinde kullan?lan uçaklar? (assign edilmi? uçaklar?) da görerek sorun yaratan uçaklar? tespit etmek yada trafik BGL'sini kald?rmak mümkün. (bu sayfada trafik BGL'sini kald?rmak uçaklar?n?da kald?rmak anlam?na gelmiyor)

istedi?in uça?? kald?rmak için, ilk aç?lan sayfada ister callsign'dan istersen uça??n klasöründen (callsign daha pratik) silmek itsedi?in uça?? bul. üzerini i?aretleyip soldaki delete aircraft with texture kutucu?unu i?aretler ve delete tu?una bas. hem uçaktexture klasörü ile silinecek hemde cfg dosyas? düzenlenecek. program?n kötülü?ü her uça?? tek tek yapmak ba?ka bir ?ey de?il, her i?lemden sonra referesh edefecek ama di?er yollardan daha pratik.

bu konuyu san?yorum daha öncede konu?mu? ve ayn? program? önermi?tim. hatta ba?ka arkada?lar taraf?ndan ba?ka programlarda önerilmi?ti diye hat?rl?yorum.

Batur
02-04-2007, 11:44
Hakan hocam, royal air marroc yukluydu bende, WOAI cikarmis simdi ustelik en guncel tarife ile o yuzden PAI'deki kaldirmak istedim, bu programi onerene kadar ben PAI'nin hangi modelleri yukledigini buldum ona gore C:\Program Files\Microsoft Games\Flight Simulator 9\Aircraft icinden PAI ile baslayan ornegin PAI B734 gibi icinden o havayolunun isminin oldugu texture folder'larini cikarttim, bu bir sorun yaratmaz umarim..mesela texture folderin ismi de Texture.RAM gibi...

hakan737
02-04-2007, 12:14
sadece TExture folder'i ç?karman teknik olarak o uça?? görmemek için yeterli ama tam bir temizlik için cfg dosyas?ndan da silmek gerekli.

bahsetti?im program? mutlaka kur. en ba?ta olmasa bile zamanla kullanmaya al??t?kça büyük faydas?n? göreceksin. birkaç dakika içinde programa hakim olmak i?den bile de?il.

en güzel taraf? elle yap?lan eklemelerdeki ufak hatalar? buradan görebilmek ve düzeltmek, örne?in, parking type, parking code, uçak tipi vs gibi ufak ayr?nt?lar hemen eklenebiliyor zahmetsizce.

AI trafikleri tarayarak, hatalar? bulmas? cabas? ama çok dikkatli olmak gerekli. Uçaklar? listeledi?inde en büyük kolayl??? ve özelli?i, o AI uça??n hangi trafik bglsinde kullan?ld???n? alt ks??mda göstermesi. Böylece PAI'den daha önce update edilmi? trafiklerde olu?an bo?ta kalan uçaklar an?nda görülebiliyor.

yaln?z dikkat edilecek husus, AI uçaklarla beraber normal uçaklar?da listeledi?inden callsign üzerinden listelendi?inde bir parça daha dikkat etmek isimlerine.