PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Squawkbox ve FS?NN Ba?lant? Problemi

Arno
14-03-2007, 22:59
Selamlar;

Com1 Com2 ilgili ba?l?kdaki sorun haricinde online olunca FS'nin interneti kullanmas? hariç tüm internet ba?lant?s? kesiliyo, ne servinfo'dan bilgi al?n?yo nede interneteki sayfalar aç?l?yo,wirelles modem kulland???mdan laptop'um ile de ba?lant? kesiliyo,kablosuz ba?lant?y? görüyo ancak ba?lanm?yo..

Az çok anlad???m kadar?yla squawkbox ve fs?nn'in ba?lant? kurdu?u ip benim adsl'in ba?lant? ip'siyle üst üste gelip sadece kendi çal??cak ?ekilde di?erini yani dsl'in ipsini saf d??? b?rak?yo..

Nedir durum sizce?

extronus
15-03-2007, 12:21
Antivirus?

Arno
15-03-2007, 14:03
Antivirus olamaz çünkü denemeler s?ras?nda ya kald?r?yorum b.sayardan yada inactive ediyorum.[V].

admin
17-03-2007, 17:42
Arno,

ba?lanm?yo
kesiliyo
al?n?yo
b?rak?yo
aç?l?yo

klavyedeki R tu?unda da bir bozukluk mu var?

Arno
17-03-2007, 20:02
Dikkat etmemi?im kusura bakma bi ara da w problemimiz vard? neyse onu da atlatt?k buda geçer problem de?il sorunum için yard?m etmek istermiydin?

extronus
18-03-2007, 13:59
Hocam squawkbox'i harici calistirmayi denemis miydiniz?
Bir de C:\Documents and Settings\......\fs9.cfg nin, ve fs klasoru icindeki modules dizininin yedegini alip, yalnizca default DLLler + fsuipc + squawkbox dlleri kalacak sekilde silin (9/1/2004 tarihli dosyalar orjinaldir) sonra fs'i reset config modunda calistirip oyle deneyin.

Elzem olmayan tum arkaplan hizmetlerini,
http://img183.imageshack.us/img183/3784/hizmetlercs9.jpg
Ki burada antivirus hizmeti de kapali olmali normalde.

Gereksiz tum programlari
http://img155.imageshack.us/img155/3179/programlarbe9.jpg
fdm.exe (download manager), avp.exe (antivirus), explorer.exe, winmemopt.exe, firefox.exe ve mspaint.exe nin de calismadigini varsayiyorum.

Eger bunlari yaparsaniz ve sorunsuz calisir ise sira deneyip ile hangi programin yahut addonn'un sorunlu oldugunu bulabilirsiniz.. Yok hala devam ediyorsa %90 donanim problemidir (Her iki sorununuz icin de) -ki bence bilgisayarinizin guvenlik ayarlarindan kaynaklaniyor.

Arno
18-03-2007, 21:03
Turgut hocam çaban bo?una[xx(]olmuyor hiç biri olmuyor ba?ka bir problem var adsl ayarlar? ile ilgili san?rsam bi?eyler çak???yor ilk zamanlar olmuyordu neyse ?u tasar?m i?leri bitsin format at?cam direkt.

extronus
19-03-2007, 10:09
Heheh. Windows arada format ister... benim makine de kabardi aslinda iki yil oldu formatlamayali :D

harekat
20-07-2008, 17:52
Ayn? sorun bende de var ve bende Kaspersky kullan?yorum.Bu aralar AVG den guncellemeleri yapam?yorum acaba o nedenle olabilir mi?

Boyle bir uyar? veriyor.432 saat[^]

http://img361.imageshack.us/img361/2573/servwi8.jpg

ITER IMPIUS
20-07-2008, 21:04
Ayn? problem bende de mevcut. Sorun AV ile ilgili olabilir diye ben de NOD32 kullan?c?s? oldu?umu belirteyim.

TC-BUG
20-07-2008, 21:35
ben de nod32 kullan?yorum bende herhangi bir güncelleme sorunu yok servinfo anl?k data ile indirme yap?yor.

fatih.koz
26-07-2008, 09:45
Sorun ilk etapta Servinfo ve Antivirus yaz?l?m? çak??mas? gibi görülse de sistemin DNS önbelle?inde bir t?kanmada ya?an?yor olabilir .

Bu ihtimali ortadan kald?rmak için ;

1. Ba?lat - Çal??t?r ( Start - Run )
2. cmd ( Enter )

Aç?lan dos penceresinde ;

3. ipconfig /flushdns ( Enter )

yap?yoruz .

Ekrana "Windows 2000 DNS Çözümleme Önbelle?i Ba?ar? ?le Temizlendi" gibi bir mesaj gelince sa? üst kö?edeki kapat butonu ya da dos imlecine yaz?lacak exit komutu ile pencereyi kapat?yoruz .

Daha sonra kulland???m?z antivirus yaz?l?m?n?n "Net Monitör" , "Internet Protection" vb. bir özelli?i varsa kapatarak ya da imkan varsa dondurarak (pause) Servinfo'yu aç?yoruz .

E?er data alabiliyor isek , kapatt???m?z ya da durdurdu?umuz güvenlik özelli?ini aç?p tekrar deniyoruz .

Data al?m? olmuyorsa sorun %100 kulland???m?z güvenlik yaz?l?m?n?n ayarlar?ndand?r , al?yorsak DNS önbelle?i sap?tmas?d?r .

ZoneAlarm , Norton Internet Security , Kaspersky Security Suite , McAfee Virus Shield , AVG , Nod32 tarz? programlar?n hepsinde farkl? isimlerle adland?r?lm?? bir "Network Protection" var .

Kaspersky , AVG ve Nod32 bazen bizim online uçuşlar?m?za engel olabiliyor . A?man?n yolu ise ya bu programlar? kullanmamak ya da ince ayarlar?na girip programlara ve/veya portlara izin vermek .

Her programda ayarlar farkl? yerlerde ve farkl? isimlerde oldu?undan ?uraya t?klay?n , ?unun i?aretini kald?r?n vs. diye yol gösteremiyorum kusura bakmay?n .

Umar?m bu bilgiler yeterli olur sorunu çözmenize .

Akl?ma gelmi?ken unutmadan yazay?m ;

Servinfo son ba?land??? sunucuyu akl?nda tutar ve bir sonraki ba?lant?da o sunucuyu kullanmak ister , bunu düzeltmek için VATSIM ya da IVAO butonuna t?klarken SHIFT tu?una bas?l? tutun , böylece kar??n?za yeni bir pencere ç?kar ve bir sunucu seçmeniz istenir ( üstteki resimlerde mevcut bu ekran ) . Bu ekranda resmi IVAO ya da VATSIM sunucular?ndan birini seçip devam edebilirsiniz .

Son olarakta her ne kadar göza?r?m?z olsa da Servinfo'nun tek olmad???n? , IVAO için IVAE , IVAO ve VATSIM için ise DLMN isimli programlar?n mevcut oldu?unu hat?rlatay?m .

Ben ?ahsen DLMN'yi ba?ar?l? buluyor ve severek kullan?yorum . Sizler de deneyip görebilirsiniz , belki Servinfo'da ya?ad???n?z sorunlar? onunla ya?amazs?n?z .

Sevgiler

harekat
26-07-2008, 09:55
Fatih Hocam ,

Sorunumu asamasamda Virus program?ndan kaynaklanan bir sorun oldugunu ogrendim sayenizde.

Virus program?n? kald?rd?ktan sonra tekrar deneyecegim.Yard?mlar?n?z icin cok tesekkur ederim.

hakan737
26-07-2008, 12:10
AVG'nin 8.0 free sürümünde bir problem ortaya ç?kt?, hemen hemen bütün free kullan?c?larda ya?an?yormu?.(bende dahil) program bir den bire hergün update'den sonra restart istemeye ba?lad?. ço?u zamanda database içn "out of date" uyar?s? ç?k?yor. AVG'nin sitesinde kullan?c?lar?n önerisi (AVG bir öneri getirmedi?i için) AVG'yi kald?r?p yeniden kurmak.

AVG ile bugüne kadar online uçuşda bir sorun ya?amad?m. resimdeki sunucu bulamama sorununu bende ya??yorum fakat bu Fatih hocan?n dedi?i gibi DNS ayarlar?ndan kaynaklan?yor olabilir. Ben youtube meseleleri ortaya ç?kt???ndan ve baz? nednelerdne dolay? farkl? DNS adresleri kullan?yordum ve zaman zaman muhtemelen telekom'dan kaynaklanan sorunlar yüzünden (yada makineden) hiçbir veri alamad???m zamanlar oluyor. Ço?unlukla ayarlardan default DNS ayarlar?na döndü?ümde sorun çözülüyor.

harekat
27-07-2008, 08:37
Hakan Hocam ,

DNS ayarlar? ile hic oynamad?m bugune kadar."Otomatik olarak al" secili.
Fakat isin komik taraf? VATSIM who is online k?sm?ndaki bilgileri k?s?tl? olarak alabiliyor.

Yani datalar?n al?nd?g? diger serverlara ulasam?yor program.Degisik kullan?c?lardan program? tekrar al?p denedim , virus program?n? kald?rd?m denedim , yeniden yukledim yine yok.

Ya sab?r cekmeye devam[^]

fatih.koz
27-07-2008, 09:28
DNS'i otomatik olarak ald?rmay?n derim ben , sabit DNS adresleri kullanmak her zaman daha iyidir ...

Turk Telekom DNS Sunucular? ;

195.175.39.39
195.175.39.40

Amerika'da konu?lu h?zl? ve sorunsuz DNS sunucular? ;

208.67.222.222
208.67.220.220

Türk Telekom DNS'leri birçok yasakl? sunucu bar?nd?r?r , s?k s?k çöker , adam? sinir eder . OpenDNS sunucular?nda ise bu durum ya?anmaz .

Bence DNS bilgilerini elle girip , üstteki mesaj?mda yazd???m flushdns komutunu bir kez daha uygulay?n ve yeniden bir deneme yap?n , bakal?m ne olacak .

Sevgiler

harekat
27-07-2008, 17:57
Fatih Hocam ,

Yine olmad? fakat bilgisayar? 3. kattan dusmekten ; sizin onerip Erman bey in gonderdigi DLMN kurtard?[^]

Yard?mlar?n?z icin tesekkur ederim.Sagl?k olsun belki insafa gelir:D