PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : satilik HERPA 1/200 BOEING 747 UNITED AIR !!!!!!!!

postmaster
13-03-2007, 15:00
kalitesini anlatmaya gerek yok...KUTUSUNDA ACILMAMIS !!!

1/200 herpa ...inis takimlari var....

http://sanalpilot.com/forum/uploaded/postmaster/550161.jpghttp://sanalpilot.com/forum/uploaded/postmaster/172043799.jpg

amerikadan getirttim fiyat belirlemedim ...en yuksek teklifi verene satacagim...yarin 16.00 ya kadar gecerlidir pm ler...tesekkurler.

MD88
13-03-2007, 15:42
Hocam bir yanlis anlasilma var sanirim,

Burasi ne gittigidiyor tarzi bir site nede havacilik ticaret merkezi,
Burda sanirim kapali veya acik ihalede yapilmiyor,

Burda gozlemledigim kadari ile insanlarin cogu birbirini taniyor ve birbirlerinin samimiyetine guvenip elinde bir model var ise fiyat verip ilk mesaj atanada veriyorlar,

Burda ihale actim en yuksek verene saticam gibi mantiginizi biraz ters buluyor ve bu sitenin kurulus ve yayinlanma amacinin disinda kaldigini dusunuyorum,

Zaten buraya yazdiniz ve bazi arkadaslarimiz satarsaniz alacaginizi beyan etti ben dahil,

Ama siz buna degil gittigidiyor tarzi sitelere verdiginiz ve buna ait gerekcenizide yazdiniz,

Burdaki insanlarda buna ragbet gostermedi,

Istediginiz kisiye istediginiz fiyata ve istediginiz ticaret sitelerinden satis yapabilirsiniz hatta istediginiz kisiye bedava bile verebilrsiniz ama sanirim acik arttirma usulu kapali zarfla teklif sitesi burasi degil,

Bence o sitelerden devam edin,

Saygilarimla,

postmaster
13-03-2007, 15:54
sevgili arkadasim,

1-sitenin kurallari sen degil admin belirler,ve admin bana bu konuda yazi yazarsa saygi duyarim.ama kullandigin lisan biraz agir olmus...

2-kar etmeyi dusunseydim fiyatini $100-200 de derdim,hatta gecen modellerde fiyatlari bilmedigim icin ve yuksek olmasin diye HAKAN VE ILGAZ dan gorus istedim...sonucta burada satamadigim modelleri 2 katina diger siteden sattim,ama bastaki amac neydi size maliyetine satmak...5 adet 1/200 modele 130 ytl yi kar guden bir faaliyet olarak gorecek kisinin havacilik bilgisinden suphe ederim..

sonucta bu sitedeki hemen herkes havacilikta hangi modelin ne kadar oldugunu iyi bildigi icin dusundum boyle bir yontemi...hakkaniyet acisindan..

kar acisindan dusunsem burada olmazdim..zaten evinde 90 a yakin modeli olan birinin maddi acidan modellerini satmasida ters bir mantik olur

3-burda ilk maket satmaya baslayan ben degilim (ucretli) o kadar siteye zarar verici bir davranis ise toptan kaldirir admin,kimsede burada maket satmaz...

ama adminimizde takdir ederki bu cesit firsatlar veya faaliyetler forumu gunluk izleme ve takip etme acisindan insanlara cok daha cekici gelir..

4-eger alamadin diye bazi modelleri uzuluyorsan halen, bana pm den mesaj at benzer tip biseyler ayarlarim sana...

sonucta boyle seylerin uygunsuz oldugun ancak forum daki yetkili bir kisi belirtirse o zaman tabikide bende birdaha boyle bir satis yapmam,sanirim o zaman kimse satis yapmaya yetkili olamaz zaten ...durum boyle oluncada ticari sitelerden kar amacli satislara yonelip yine zararda olan havaci arkadaslar olur bence

metalpro
13-03-2007, 16:41
Bana da pek hos gelmedi bu sitenin boyle bir amac icin kulanilmasi! Ama yinede siz bilirsiniz Admin'de izin veriyorsa bir engel yok.

etihad777
13-03-2007, 18:01
postmaster b?z? dusunerek b?ze oncel?k vererek haraket etm?st?r modelc? olarak ona bu konuda tam destek ver?yorum ayr?ca bu s?tede 1 adet admin var

esen kal?n

etihad777

Wentor
13-03-2007, 18:03
Anlad???m kadar?yla sorun ne bu sitede maket sat?lmas?, ne de bu sat??tan kar edilmesi. Sadece sat???n ?ekli ve kullan?lan sözcükler.

Kan?mca sadece "sat?yorum" diye bir ibare koyup gelecek teklifleri "kendi içinizde" de?erlendirmek daha etik olurdu. Ama "en yüksek teklifi verene sataca??m" ve "yar?n saat 16'ya kadar geçerlidir" sözleri olaya gerçekten bir kapal? ihale havas? katm??.

ersin737
13-03-2007, 18:57
Kat?l?yorum, buras? gittigidiyor yada sahibinden .com de?il ama bu i?i seven arkada?lar?m?z?n gönlünce baz? modellerini satmas? al???lm???n d???nda bir olay da de?il. Ama ben de Adminimizin bu konuya s?cak bakm?yaca??n? dü?ünüyorum.

MD88
13-03-2007, 19:53
Sayin Postmaster,

Sizin onerdiginiz bazi modelleri alamadigim icin boyle bir mesaj atacak ne ya?tayim nede olgunlasmamis bir insanim, nede bundan dolayi size muhalefet havasinda yazi yazacak bir insanim,

Hic onemli degildir sizin satmis oldugunuz bir modeli almamak,

Elestirilere acik bir insan olmalisiniz,

Ben kendi goruslerimi bildirdim, bunada olgunlukla boyun egmek durumundasiniz,

Bana ters geldi bu sekilde yaptiginiz hitap,

Bir sanal havacilik forumunda "Ben bir model satiyorum, kalitesini herkez bilir, hadi bakalim fiyat vermiyorum, yarin su saate kadar en yuksek PM i atan modeli alir"

Bu dostluklarin ve samimiyetin, guvenin ve resmen bir aile gibi olmus bu tip sitelerde ayni ortami paylasan insanlarin havasina ters duser,

Buna kaba tabirle "Kapali Zarf Usulu Ihale" denir,

Ben burda nice insanlar tanirim, hic mesaj atmadigim ve tanismadigim insanlarin modellerine "hemal hemsat" sitelerinde teklif verip beni burdan bulan "evrim hocam senmisin" diye yaklasan,

Anlatmak istedigim burdaki aile yapisi ihale sitelerinde birileri gozune tanidik geldigi zaman gidip kendi camiasinda "hocam bu senmisin" deyip hemen o sitedeki ihalesini kapatan ve ordaki sitenin cok altinda fiyatla satis yapan,

Siz bunun tam tersi bir operasyon yapiyorsunuz ve bu ailedeki insanlari anlamsiz bir yarisin icine sokuyorsunuz, burdaki kimse diger bir arkadasinin zarari veya boyle bir kapali zarf icine girmesini arzulamaz dusuncesindeyim,

Ne 90 model nede sizden urun isteyip tek tek vermemis olmaniz onemli bile degildir, bunun ile ugrasacak ne zamanim nede ihtiyacim vardir,

Bunun icin yukarida etmis oldugunuz kelimeyi bile hic etmemis olmanizi dilerdim,

Sagolsun bu camiadan tanidigim arkadaslarim ve abilerim bana istedigim an istedigim modeli sagliyorlar,

Zaten sizin toplu bir satista tek basina bir modeli bana satmamis olmaniza kizacak lukse sahip degilim, sadece bir oneri vermisimdir ve siz toplu satmakta israr etmissinizdir, bundan dolayi size ancak ilkokul talebeleri kizabilir efendim,

Sanirim yeterince acik konusabilmisimdir,

Eger devam etmek isterseniz bana root@securelinuxserver.com adresinden ulasabilirsiniz,

Tekrar ediyorum size bu konuda ne bir kirginligim nede muhalefetim olmasi soz konusu degildir,

Saygilarimla,

Gry
13-03-2007, 20:18
Sonuçta forumun bu bölümünün ad? 'Modelciler Forumu'olabilir.
Ve bu forumda ilk model satananda siz de?ilsiniz.Evrim Hocam?n sizin modeli satman?za da kar?? ç?kt??? yok.Sadece sat?? tarz?n?z iyi de?il.Siz belirli bir fiyat belirlersiniz.?steyen o fiyata al?r.Zaten Evrim Hocam gerekli aç?klamalar? yapm??.

En yüksek fiyat? verene sataca??m demi?siniz.Bu modelin fiyat? tam ne kadar bilmiyorum.
150$ desek burda en yüksek fiyat? veren ki?i 100$ verse.Siz yine de satacak m?s?n?z?
Zaten sorun para da de?il.Ben sadece örnek vermek için söyledim.Sorun Evrim Hocam?n dedi?i gibi

'Siz bunun tam tersi bir operasyon yapiyorsunuz ve bu ailedeki insanlari anlamsiz bir yarisin icine sokuyorsunuz, burdaki kimse diger bir arkadasinin zarari veya boyle bir kapali zarf icine girmesini arzulamaz dusuncesindeyim'

Bende bu dü?ünceye sonuna kadar kat?l?yorum.

Sayg?lar?mla...

etihad777
13-03-2007, 21:24
k?m ne derse der k?msen?n hesap sormaya hakk? yoktur adm?n d?s?nda k?me ne kerdes?m adam ?ster burda satar ?ster baska yerde s?ze ne herkes kend? ?s?ne baks?n gereks?z laf kalabal?g? yapmay?n

esen kalmay?n

etihad777

TK957
13-03-2007, 21:26
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">k?m ne derse der k?msen?n hesap sormaya hakk? yoktur adm?n d?s?nda k?me ne kerdes?m adam ?ster burda satar ?ster baska yerde s?ze ne herkes kend? ?s?ne baks?n gereks?z laf kalabal?g? yapmay?n</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

+2500

postmaster
13-03-2007, 21:37
k?m ne derse der k?msen?n hesap sormaya hakk? yoktur adm?n d?s?nda k?me ne kerdes?m adam ?ster burda satar ?ster baska yerde s?ze ne herkes kend? ?s?ne baks?n gereks?z laf kalabal?g? yapmay?n

kisaca YOLUN SONU ...!!!!!!!!

destegin icin sagol ilgazcim...

Excalibur
13-03-2007, 21:50
hakikaten model harika kusursuz görünüyor Toyzzshop !ta bi ara ayn?s? vard? ama inan fiyat? bi hayli yüksekti hat?rlad???m kadar?yla 300 - 350 ytl gibiydi.
Herpa 'n?n sitesinden sipari? vermek istedim ama kargo çok tutyordu.
Art?k ileride al?r?z ne yapal?m;)

admin
13-03-2007, 23:23
genel olarak mesaj atan arkada?lar?n yaz?lar?nda hakl? buldu?um bölümler oldu?u gibi ki?ilere yönelik hitaplarda gerekli olmayan polemikler de mevcut. Forum kurallar? gere?i ki?ilere yönelik ifadeleri foruma yazmaman?z , email veya pm ortam?nda dile getirmeniz gerekmektedir.
Model sat??? ile ilgili uygulanmas?n? rica etti?im esaslar? a?a??da linkini verdi?im topikte bulabilirsiniz

http://www.sanalpilot.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=7926

bu hobiyi keyifle ya?aman?z?, ki?isel ileti?imlerinizde dostluk, ho?görü ve anlay???n hakim olmas?n? dilerim

postmaster
13-03-2007, 23:53
okuyarak anlayabileceginiz gibi bu satis ADMIN TARAFINDAN SAKINCALI BULUNMADI.....VE DEVAM EDIYOR...

ILGINIZE TESEKKURLER

admin
13-03-2007, 23:58
lütfen pm veya email ile devam ediniz...

Arno
14-03-2007, 01:38
Sat??lar?n?za pm'den ve mail yoluyla devam edin geç kal?nm?? bir forum kural?yd? te??ekürler yinede Murat hocam.

postmaster
14-03-2007, 16:00
maket satilmistir
yogun ilginize tesekkurler