PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TRAI Summer 2007 - Haz?rl?k A?amas?

fatih.koz
10-03-2007, 13:06
Ba?l?ktan anla??laca?? üzere geçen sene yapt???m gibi bir "Türk Ta??y?c?lar AI Pakedi" yapmak istiyorum , ama hem geçen seneki pakette var olan frame dü?man? uçaklardan kurtulmak ve daha performansl? uçaklar kullanmak hemde güncel uçuş planlar? ile içinde bulundu?umuz döneme uygun bir AI trafik pakedi haz?rlayabilmek .

Bu a?amada gerekenler ?öyle ;

- AI Modeller

FsP ve AIA kullanmay? dü?ünüyorum sistemi yormad?klar? için ( elimde bolca mevcut )

- AI Kaplamalar

Emil ile birlikte yapt???m?z çal??ma sonucu en az?ndan bilinen tüm firmalara ait tüm uçaklar elimizde var art?k ( AtlasJet CRJ ve KTHY hariç )

- AI Uçu? Planlar?

Bulabildi?im sadece O?uz Hocam?z?n yapt??? Pegasus Summer 07 var , birde yine forumda yay?nlanan THY mevcut elimde güncel olarak . Bunun d???nda güncel bir plan bulamad?m :( ( Birde uçak s?k?nt?s? çekildi?i belirtilen IzAir ama yay?nlanmad? san?yorum )

Sizlerin bu konuda bilgisi daha iyi oldu?undan soruyorum ;

Ülkemizde faaliyet gösteren ve tarifeli uçuş yapan firmalarda de?i?iklik olmad???ndan m? yap?lmad? bu dosyalar acaba ? Yoksa O?uz hocam me?gul oldu?u için mi el atamad? ?

Yanl?? anla??lmas?n , neden yapmad? demiyorum ... Asla da demem , e?er de?i?iklik yok ise bu firmalar?n 2006 planlar? elimde mevcut onlar? kullanabilirim kolayl?kla bunun için soruyorum çünkü Avsim'de göremedim 2007 dosyalar?n? .

Yapmay? dü?ündü?üm komple pakette ilk etapta sadece tarifeli uçan ve yolcu ta??yan firmalara yer vermeyi dü?ünüyorum , yani özetle ?HY - KKK - OHY - PGT - SXS ve THY olacak içinde sadece ve t?kla yükle uç mant??? ta??yacak , her firman?n bgl dosyas? ayr? olacak (ki düzeltmek kolay olsun) ... E?er talep olursa kargo uçuşlar? yapan yada çok az uçuşu olan bilimum firmalar? da ekleyebiliriz pakede .

Yorum ve cevaplar?n?z? bekleyece?im .

Sevgiler

hakan737
10-03-2007, 13:19
O?uz hocan?n Türk ?irketleirni update edememesinin tek sebebi (zaman haricinde) , THY hariç hiçbirinin do?ru düzgün bir timetable'? olmamas?. THY'nin PDF olarka sabit bir timetable'? olmas?na ra?men di?er havayolar?n?n tarifeleri hem tek bir dosya halinde yoki hem bas?l? olarak yok zira ikide birde ya bir hat kalk?yor yada bir hat ekleniyor. Üstleik çok s?k uçak say?s? de?i?ti?i için haftalarca haz?rlanan plan bir günde i?e yaramaz hale geliyor. O yüzden ancak olsa olsa yöntemi ile bir plan haz?rlan?yr ve olabildi?ince uzun kullan?l?yor taki düzgün bir time table yada bilgi elde edilene kadar.

sorun bundan ibaret maalesef.

hakan737
10-03-2007, 13:19
O?uz hocan?n Türk ?irketleirni update edememesinin tek sebebi (zaman haricinde) , THY hariç hiçbirinin do?ru düzgün bir timetable'? olmamas?. THY'nin PDF olarka sabit bir timetable'? olmas?na ra?men di?er havayolar?n?n tarifeleri hem tek bir dosya halinde yoki hem bas?l? olarak yok zira ikide birde ya bir hat kalk?yor yada bir hat ekleniyor. Üstleik çok s?k uçak say?s? de?i?ti?i için haftalarca haz?rlanan plan bir günde i?e yaramaz hale geliyor. O yüzden ancak olsa olsa yöntemi ile bir plan haz?rlan?yr ve olabildi?ince uzun kullan?l?yor taki düzgün bir time table yada bilgi elde edilene kadar.

sorun bundan ibaret maalesef.

fatih.koz
10-03-2007, 13:36
Anlad?m a?abey , o zaman PGT ve THY 2007'leri kullanaca??z di?erleri O?uz Hocan?n son yapt?klar? olacak ...

Te?ekkürler bilgi için , ben ufak ufak TRAI 2007 Summer Pack haz?rl?klar?na ba?layay?m o zaman .

Sevgiler

fatih.koz
10-03-2007, 13:36
Anlad?m a?abey , o zaman PGT ve THY 2007'leri kullanaca??z di?erleri O?uz Hocan?n son yapt?klar? olacak ...

Te?ekkürler bilgi için , ben ufak ufak TRAI 2007 Summer Pack haz?rl?klar?na ba?layay?m o zaman .

Sevgiler

311-Tequila
10-03-2007, 18:47
Fatih ve Hakan kaptan

TRAI 2007 paketi cok hos bir calisma olacak bundan eminim ama benim aklima baska bir soru takildi simdi ...

Bend en son SkAI v1.1 yukledim ve bilindigi gibi bu Ai paket Adobe 4.6 4.4 tantris.. ve diger bircok iyi sayilan ai paketlerinin harmanlanmis hali ..

Tasiyicilar listesinde( excel file) Turk Hava Kurumu Isletmesi HUR KUS dahil pekcok tasiyici var ..TRAI 2007 daha gunce olacagi icin ben bu paketteki tasiyicalr(SkAI) ile TRAI2007 de olacak tasiyicalri cift plan olmamasi icin nasil ayirabilirim ?

osengezer
10-03-2007, 20:11
Fatih Hocam,

KTHY, MNG ve KUZU icin guncel 2007 planlarini asagidaki linkte listenin en alt sirasinda bulabilirsin.
http://www.sanalpilot.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=7566

Hakan hocam zaten bahsetmis, gecen gun kendisiylede tartistik bu konuyu. Maalesef bizim firmalarimizin soyle basili ya da toplu halde planlarini bulmak imkansiz. Tam buldum, yazdim, ucaklari organize ettim derken adamlar yeni hatlar ekleyip bazi seferleri iptal ediyorlar ve tum caba bir anda bosa gidiyo.

OHY icin Yaz2007 planlarini yazdim Hakan hocaya bazi ince ayarlar icin yolladim. Bir ara bakar diye dusunuyorum.

IZAIR icin evet bazi filo organizasyon problemleri cikti. PGT ile code share yaptiklari icin zannedersem bazi durumlarda ucaklarida paylasiyorlar. Bundan dolayi PGT ve IZAIR icin bu hafta sonu "PEGASUS SUMMER2007 FPv2" adiyla yeni bir plan yayinlamayi dusunuyorum. (IZAIR Yaz 2007 planlarinida kapsayacak sekilde)

SXS icin bekliyorum. Airport Haber'de cikan habere gore yaz 2007 icin sefer sayilari ile ucus noktalarini arttiriyorlarmis. Ancak daha sitelerinde guncel planlar yayinlanmadi....

KKK (Atlasjet) Yaz2007 icin eger biri bana toplu bir plan elektronik ya da hard copy(scan image) bulursa FP hazirlanabilir.

Kolay gelsin hocam.

fatih.koz
10-03-2007, 20:43
Hakan Kaptan selam ,

SkAI elimde yok , link verebilirsen incelerim ve zaman?nda AdobeTP için yapt???m patch'in bir benzerini onun içinde yapabilirim :)

Böylece tek t?klama ile SkAI içinden bizim ta??y?c?lar? ç?kartabilir , yerine TRAI 2007 kullanabilirsin .

Sevgiler

fatih.koz
10-03-2007, 20:47
O?uz hocam selamlar ,

S?k?nt?y? anlayabiliyorum ... Ben verdi?iniz linkten KTHY ve GOLDEN'? ekliyorum .

Müsaadenizle Golden için yapm?? oldu?unuz AIA boyamas?n? da TRAI pakedine ekliyorum ( TurkSim'e de yükleyece?im izniniz olur ise )

MNG ve KUZU'yu eklesem mi eklemesem mi diye karars?z kald?m TRAI 2007 içine ...

Neticede bu çal??man?n kolay güncellenebilir olmas? için çaba sarf ediyorum , 2006'da yapt???m paket güncellenebilir de?ildi ve s?k?nt? olmu?tu . Bunda uçaklar? sabit ve derli toplu tutup sadece de?i?ti?inde planlar? güncelleyerek daha verimli olmas?n? sa?layaca??m .

Neyse çal??maya devam , kurulum pakedinin bir test derlemesini yapay?m bakal?m ne ç?kacak ortaya :)

Sevgiler

vaccaro
10-03-2007, 22:29
Merhabalar,
Fatih hocam e?er Hakan hocan?n bahsetti?i SkAI, Sky AI Traffic paketi ise büyük ihtimal Adobe için yapt???n patch i? görecektir.
Yan?lm?yorsam paket, GA harici sivil uçuşlar için Adobe paketini kullan?yor.

fatih.koz
10-03-2007, 23:21
H?mm , anlad?m a?abey ...

Emin olmak için bulabilirsek yükler deneriz olur biter , ha bakt?k olmuyor onada bir Patch yap?veririz :)

Bu arada TRAI 2007 için haz?rl?klar bitti gibi ;

- GLA ( Golden International )
- IHY ( IzAir )
- KKK ( AtlasJet )
- KYV ( Cyprus Turkish Airlines )
- KZU ( Kuzu Cargo )
- MNB ( MNG Cargo )
- OHY ( OnurAir )
- PGT ( Pegasus )
- SXS ( SunExpress )
- THY ( Turkish Airlines )

firmalar?n? içeren ve "t?kla yükle uç" mant???na sahip , frame dostu bir paket olacak bir aksakl?k ç?kmaz ise ...

Sevgiler

fatih.koz
11-03-2007, 05:17
Hakan kaptan sa?olsun linkleri yollad? ...

?ndirdim denedim ve "bulabildi?im" Türk firmalar? paketlerden ç?kartan bir "Patch" yapt?m .

Umar?m i? görür ;)

Sevgiler

Not : Arslan a?abey Adobe ile ayn? de?ilmi? bu meret malumat .

vaccaro
11-03-2007, 07:28
Hakl?s?n Fatih.
Ben de tekrar yükleyip denedim. Jamaika'ya uçmayan uzak do?u firmas? kalmad? :))