PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çift uçu? planlar? problemi

vaccaro
05-03-2007, 21:56
Merhabalar
Acemi AI ciden bir soru.
?imdi uçarken fark ettim. 1000 feet alt?mdan 2 adet US Air uçuşu (ayn? callsign) ve 5 dakika sonra da ayn? seviyede güneyden kuzeye 2 adet Continental uçuşu (ayn? callsign) oldu.
ADOBE AI kullan?yorum ve esas soru ?u. Traffic tools ile decompile edip elle müdahale etmeden hangi uçuşlar?n çift oldu?unu bulabilen bir program var m??
Yoksa bile decompile operasyonundan sonra elle nerelere müdahale etmeliyim?

hakan737
05-03-2007, 22:40
Arslan hocam estagfurullah o ne demek :)

çözeriz , sorun de?il.
ADOBE AI'de trafikler tek BGL'denmi yoksa her havayoluna ait özgün bgl'ler denmi olu?uyor?

ACA2005v1.2.zip

hocam avsim'den bu program? bulup unzip edip bir klasöre aç?yor ve çal??t?r?yoruz.

bu program FS'deki AI trafikler ile uçaklar? organize etmeye yarayan bir program. çok kullan??l? bir programd?r ve "hasar tespiti" yapmaya yarar :) sonras?nda ya buradan aircraft.cfg'ye müdahale edilir yada yard?mc? programlar ile TTOOLS gibi gerekli ince ayarlar ayr?ca yap?l?r.

ACA2005'i çal??t?r?nca ?öyle bir kontrol yapabilirsiniz.
1- search error'dan dublicate bgl veya ona benzer bir arama ile ayn? uça??n kaç BGL'e kullan?ld??? bulunabilir.

ama dedi?im gibi tek BGL varsa i?e yaramaz.

2- aca2005'de flightplans'dan adobe ai'nin traifk bgl'sini bulup üzerini t?klay?n yukar?ya o trafik bgl'sinin kulland??? assign edilmi? uçaklar ve cagri kodlari cikacak. cagri kodlari kolonunu en üstteki kutusunda asagi yada yukari dogru listelettirin böylece ayni tescil numarasinindan varmi kisa bir aramadan sonra gorebilirsiniz.

ayni ucak için ayn? dizin yazilmi?sa (yani farkli bir uçak ayn? tecil'e sahip degilse) uça??n AC# nosunu not edip TTOOLS ile adobe ai BGLsini decompile ediyoruz ctrl+f ile o AC#XXXX no'lu uça?? yada tescili'i bulup ikisinden birine ait trafik dizinini siliyoruz.

biraz uzun bir yol gibi görünüyor ama 20 dakika felan al?r.

bu arada bu hatay? neden yapm?? olabilir?onu anlayamad?m.

vaccaro
05-03-2007, 22:57
Hakan hocam sa?olas?n.
ADOBE tek bgl. Zaten 2. çözüm de sen anlat?nca pek zor gözükmedi. Ben tescilden hareket edece?imizi tahmin etmedi?im için zor görünmü?tü ama bulurum tescil olunca.

fatih.koz
11-03-2007, 02:42
Bu arada Hakan a?abey'in ad?n? verdi?i program AVSIM'de yok (yada ben bulamad?m) fakat kendi sitesini buldum , laz?m olabilecek bilimum programlar ile birlikte ho? bir site ;

http://aifs.pvdveen.net/

Sevgiler