PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AI trafik üzerine neye ihtiyac?n?z var?

hakan737
09-02-2007, 11:08
Arkada?lar,

FS2004'ün bir parças? olan ve offline uçuşlarda zenginlik katan AI trafik özelli?i ile ilgili olarak forumumuzun bu k?sm?nda uzun bir aç?klama yaz?s? stciky olarak yer al?yor. Ne varki s?kl?kla AI trafik ve AI trafi?in haz?rlanmas? ile ilgili olarak hemen hemen benzer sorular yineleniyor. Bu durumda baz? bilgilerin eksik veya anla??lmaz oldu?u dü?üncesine kap?l?yorum.

sizlerden ricam, AI trafik konusunda neye ihtiyac?n?z var ise, neyi ö?renmek ist?yorsan?z a?a??ya liste halinde yaz?n, ve bu listeye göre ya varolan yaz?y? elden geçirip düzenleyeyim yada ilaveleri yazay?m.

not: (FSX ile ilgili bir?ey bilmiyorum ba?tan söyleyeyim)

admin
03-03-2007, 01:49
Hakan hocam ben de ?öyle bir teklifte bulunay?m,
FS2004 te de?i?mesi gereken trafik kontrolü parametreleri varsa (Türk havasahas?, Center'lar?n tan?mlar?, hakimiyet alanlar?, TMA'lar vs) ben de yeniden kodlama konusunda yard?mc? olmaya çal???r?r?m. Bizi yanl?? yola iten sanal ATC'lere bir balans ayar? yapm?? oluruz.

hakan737
03-03-2007, 01:58
Biber hocam kesinlikle ilaç olabilecek bir ?ey dü?ünmü?sünüz. son derece faydal? olacak bir çal??ma olur ama sizede bir hayli i? ç?kar?r.Ama iyi taraf? asl?nda bu kar???kl?klar sadece LTBB FIR'? içinde var genelde. Ege sahillerinde ve Marmara civar?nda ya gereksiz Yunanistan ba?lant?lar? yada gerçekte hiç kullan?lmayan, Bal?kesir APP, YEni?ehir appr gibi ?eyler var.
tahmin ediyorum bu bölgelerde Yunanistan ile ilgili sorunda bir parametre hatas? var ve Yunanistan'a ait baz? s?n?r noktalar bizim s?n?rlar?n içine kar??m??.

Bal?kesir ve Yeni?ehir'de ise, herhalde o bölgedeki kontrol için bir üst s?n?r yok. Elbette gerçekte orada yakla?ma hizmeti var ama Ankara -Istanbul uçaklar? buras? ile irtibat kurmayacaklar? bir iritfadan geçiyorlar.

bunlar ile ilgili bir ayar varm? bilmiyorum aç?kças? FS2004'de.

fatih.koz
03-03-2007, 02:11
Derli toplu bir Türk Firmalar AI model ve kaplama listesi yapsak nas?l olur ?

?öyle FPS dostu güzel modellerden dostlar? haberdar etsek bu liste ile ve sürekli güncellesek mesela ...

ATC ince ayar?da ?ahane olacakt?r ama ben biraz inceledim bir?ey ç?karamam??t?m mercimek kadar scenery tasar?m bilgimle :) Murat a?abey büyük ihtimal çözer ama vakit konusundaki durum ne olur bilemiyorum .

admin
03-03-2007, 21:31
Fatih, kat?l?yorum.
Aram?zda boyac? çok. ?mece üsulu k?sa sürede bitiririz boyamalar?.
PAI tabanl? modelleri art?k rafa kald?rman?n zaman? geldi.

fatih.koz
03-03-2007, 22:16
Mutab?k a?abey ,

Bu arada ben PGT , SXS , KKK ve OHY için bilimum boyamalar yap?yorum ... Esasen bu çal??mam IVAO MTL için ama oradaki uçaklar?n AI'den fark? yok .

FPS iyi olsun diye hepsi AIA , FSP vs. gibi (PAI olmayan) bilimum AI modellerden seçiliyor , en az?ndan benim bu havayollar?na ait çal??malar?m bu projeninde bir parças?n? olu?turabilir .

Hatta IVAO MTL'de haz?r THY var ama lale desenleri yok :) Onlar? da yapay?m diye inceden ve çakt?rmadan bask? var THYVA kanad?ndan ama ?u ana kadar niyetimi bozamad?lar ;) .

Oradan bakay?m ben , eksikleri belirleyelim derim ve haz?r boyanm??lar? güncelleyip düzeltip AI için kullan?ma açal?m , ne dersiniz ?

MTL'de mevcut AI uçaklar?n Listesi ( benim boyad?klar?m )

PGT = B734 , B735 , B738
KKK = A319 , A320 , B752
OGE = B752
SXS = B738 , B738W , B752
OHY = A300-6 , A300-B , A320 , A321 , MD80

THY = Tek tek kontrol etmedim ama bildi?im tek eksik A330 ve lale deseni .

Bu listedekiler d???nda AI trafik için hangi firmalar ve uçaklar laz?m ?

Sevgiler

kahveci
03-03-2007, 22:52
Freebird , SKY ve THY boyayabilirim. Hakan ve O?uz a?abeyler tercih olunan modelleri ve eksiklikleri bildirirlerse sevinirim.
sayg?lar