PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Airbus A380 (U?ur Cebeci - CNNTürk)

Bozo
07-02-2007, 23:16
http://youtube.com/watch?v=6DpQkHurwI0

ersin737
08-02-2007, 00:16
- Ah o uçakda bende olsayd?m aç?k gökyzüne yolalsayd?m. :D U?ur Cebeci bile o uça??n cazibesine kap?l?p korktuysa harika bir duydu olsa gerek. :)

-haberdeki A350 de çok güzel görünüyor motorlar?n büyüklü?ü göz al?c?. :)

Wentor
08-02-2007, 14:11
Gerçekten çok muazzam bir uçak. Ama 747'ye göklerin kraliçesi derken 380'e balina demek biraz haks?zl?k gibi geldi bana. Bu arada 350'nin motorlar?yla gövdesi aras?nda bir uyumsuzluk var sanki. Belki gözlerimizin al??mas?n? bekleyece?iz bir süre...

vitsada
08-02-2007, 18:32
Muhte?em bir uçak. 18milyar dolarl?k proje hacmini duyunca duda??m uçuklad? :D ?n?allah bir gün bu uça?? yak?ndan olsun görürüz belki de bizde uçar?z. Kim bilirim aram?zdan birileri belki de bu uça??n pilotu olur.
Sayg?lar

vaccaro
08-02-2007, 18:50
Hâlâ be?enemedim. Özellikle 747'nin albenisi yok bu uçakta.
AN225 bile bana daha güzel gözüküyor.
?n?allah binmeye mecbur kalmam günün birinde.

hakan737
08-02-2007, 19:15
Arslan hocam dünya küçük kimbilir bir gün denk gelirsiniz :) özellikle Lufthansa ile Amerikaya uçacaklar?n önümüzdeki 5 sene içinde bu uçakla çokca seyahat edeceklerini dü?ünüyorum. Bizim ülkemizin sosyo-ekonomik durumu göz önüne al?n?rsa -ve e?er LH A380lerini alabilirse- Türkiye ç?k??l? en çok potansiyel bu hatlar olacak gibi. belki millet zevkine Dubai'den Avustralya yada o taraftan yine ABD yada Hongkong yada Japonyay? uçmak isteyebilir.

sonuçta uçmak isteyen için birkaç yol olacak. ama hakl?s?n?z bu uçakda "uçak olmayan" bir ?ey var. bir uçak zerafetinde de?il, bak?nca güzel bir uçak demek heleki önden bak?nca hiç içimden gelmiyor benimde! bana göre hatta bize göre bak?? aç?s? olanlar için "çirkin uçaklar" s?n?f?na bir uçak daha ekleniyor!

Airbus'un bu tan?t?m çal??mas?n? birazda habire geciken program ve sipari? iptallerinin arka arkaya gelmesi yüzünden "ara gaz?" olarak yorumluyorum. Birçok havayolu ve havaalan? bu uçak için yat?r?m yap?p duruyor ama bu kadar deneyimli uçak üreticileri için yap?lmayacak bir basit hatadan dolay? uça??n gecikmesi veya bu sebeple aceleye getirilmesi ho? olmayabilir. A380 belgeselinde örne?in, manuel ini? tak?m? aç?lmas? testinde, ini? tak?m?na tak?l? kalan ana ini? tak?m? kapa?? için getirilen öneriyi mesela çok saçma bulmu?tum! uça??n içindeki su oyunlar?n?, uyku kat?n? ve bunun için uçaklarda yer kayb?n? hala gereksiz buluyorum. Gerçekten ?unu görmek isterdim, acaba bu yer kay?plar? ile harcanan fazla yak?t, geliştirilen yak?t tasarrufu ve fazla yolcu ile elde edilecek gelir ile kar??lanacakm?? daha do?rusu ki?i ba??na yak?t sarfiyat? azalacak ama gerçekten çevre dostu bir uçak olacakm??

Bakal?m nas?l bir gelişme gösterecek?

linsux
08-02-2007, 19:49
Dun sabah BBC'de izlemistim, canli yayinda BBC muhabirleri Tulus'tan anlatiyordu. Muhabir, "ozellikle gecikmeler ve aciklanan ekonomik durumdan dolayi sosyal ve ekonomik imaji duzeltmek gibi bir maksadi da var" demisti.

Ucagin eglence salonundaki degisiklikler tasiyici tarafindan degistirilebiliyor. Mesela Emirates isteyebilir ama Lufthansa havuz degil belki "gaming" alabilir.

Acikcasi ben 747'yi hic begenmiyorum, cok cirkin bir goruntusu var. First-class'in bulundugu kisim cirkin duruyor. Onun disinda fena degil.

vaccaro
08-02-2007, 21:09
Yanl?? anla??lmas?n, mecbur kal?rsam tabi ki ite ite(!) binece?im :p, ama büyük ihtimalle o uçuştan zevk alamayaca??m.
Gönül isterdi ki bol seçenek olsun. Hatta gönül isterdi ki bir Pilatus Porter'?m olsun ama benim olsun. Dura kalka giderdim gidece?im yere :).

TC-BRS
08-02-2007, 21:32
Aç?kças? bu uçakla ilgili hiçbir ?ey okumad?m, Havuzmu ? varm?? A380 de :) esasen beyenmedi?im bir uçak oldu. A350 de one nas?l motorlar öyle dedirtti bana. kalk??ta pisti söker yer?nden herhalde. :) bakal?m yolcularla birlikte uçuşlara ba?las?n esas yorumlar? o zaman ba?lar?z.
Ben bu uça??n kargo modelini merak ediyorum, o i?ide yapar bu gövdeyle :)
Son olarak çok ya?a Boeing derim.......