PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : world of ai traffic sorun

dmc
28-01-2007, 13:23
10 tane kadar havayolu ?irketi indirdim alman a??rl?kl? hepsini world of ai ile kudrum sonra TTools ile compile yapt?m ama uçaklar?n hiç birini göremiyorum frankurttan kalk?nca yoksa banam? tesadüf etmiyor (ama ilk yapt???mda frankurtta arda uçaklar iniyordu biryandanda kalk?yordu ?imdi yeninden yükledim ama yapamad?m) yard?mlar?n?z için ?imdiden teşekkürler

hakan737
28-01-2007, 13:43
world of AI traffic (WOAI) paketlerini normal yolla TTOOLS ile yükleyemezsiniz, ba?ka bir trafik paketi setini TTOOLS ile kurmu? olmayas?n?z, örne?in ai-traffic-world ad? ile AVSIM'e flightplan gönderen ba?ka bir ki?i var.

akl?n?zda olmas?nda fayda var, WOAI paketleir saece ve sadece WOAI installer ile yüklenir, paketi unzziped etseniz bile TTOOLS'un okuyabilece?i bir dosya elde edemezsiniz.

gelelim görünmemesine,
1- FS2004/settings/traffic içinde airline kutucu?unun i?artlenmi? olmas?na dikkat ediniz.
2- ayn? yerdeki traffic density ayar?n? kontrol ediniz %100 en çok %1 en az trafik oran?d?r.%0'da airline kutusu i?aretli olsa bile AI trafik özelli?i kapan?r.
3- Tesadüfen uçuşun az oldu?u bir ana denk gelmi? olabilirsiniz, ancak Frankfurt i?lek bir meydan oldu?u için bu ihtimal zay?f.
4- yukar?dakine ba?l? olarak uçak yüklemesinde yanl?? yapm?? olabilirsiniz
A- ya yükledi?iniz uçak do?ru ama flightplan'daki kay?tl? uçak ile uyumsuz (e?er FS2004'de en ba?ta uçak seçerken bu uça?? görebiliyorsan?z uçak do?ru yüklenmi? demektir)
B- flightplan assignmentlar? do?ru olmas?na ra?men e?er uça?? yükleyemediyseniz plan uçuracak uça?? bulam?yor demektir.

önemli not; baz? AI uçak yap?mc?lar? FS2004'ün aç?l?? esnas?nda tüm AI trafik uçaklar?n?, aircraft selection'da görünmesin diye taramas?n? engellemek amac? ile air file'lar?n? "görünmez" olarak ayarlarlar.dolay?s? ile uça?? do?ru yüklemi? olsan?z dahi göremeyebilirsiniz.Bunun kontrolü için k?saca, ayn? uçak modeli alt?na yükledi?iniz di?er traifkler görülüyor ama en son yükledi?iniz görülmüyorsa aircraft selection'da , son yükledi?iniz uça?? yanl?? yüklemi?siniz demektir. E?er hiçbiri görünmüyorsa AirED isimli program ile ilgili AI uça??n AIR dosyas?n? açarak aircraft type= k?sm?ndaki rakam? 0 yaparsan?z uçak görünür 2 yaparsan?z görünmez.

genellikle uça??n model k?sm? veya texture k?sm? yanl?? girildi?i iin uçak görünmez yada title'lar plana ait aircraft.txt ile uyumlu de?ildir.

dmc
28-01-2007, 14:27
dedi?iniz gibi aired indirdim ve uçkalar?n ço?u ikiymi? okadar çok varki hepsini tektek 0 yapmak zor?nday?m bi?ey daha sormak istiyorum ?imdi uçaklar gözüküyor tamam ama bu seferde uçmuyolar yakla??k 20 dk bekledim birtane cessna bile uçmuyor tekrar teşekkürler

hakan737
28-01-2007, 16:00
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">1- FS2004/settings/traffic içinde airline kutucu?unun i?artlenmi? olmas?na dikkat ediniz.
2- ayn? yerdeki traffic density ayar?n? kontrol ediniz %100 en çok %1 en az trafik oran?d?r.%0'da airline kutusu i?aretli olsa bile AI trafik özelli?i kapan?r.
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

ilave olarak WOAI paketlerinde herhangi bir yükleme hatas? olu?maz ancak TTOOLS ile manuel olarak elle yükledi?iniz paketlerde hata yapma olas?l??? vard?r.

ben WOAI'nin bir ürünü yerine avsim'en ba?ka bir dosyay? indiirp kurmaya çal??t???n?z? dü?ünüyorum.

detayl? bilgi verirseniz, sorunu çözme ?ans?m?z artar. paketleri yanl?? yükselesin bile default trafi?in çal???r olmas? gerekir bu yüzden koyu renkle berlitti?im ilk iki maddeyi kontrol ediniz.

dmc
28-01-2007, 16:23
evet avsimden indirmi?tim galiba sorun buu ?imdi uçaklar gözüküyor ancak hareket etmiyolar tek sorunum bu onuniçin hepsini kald?r?p tekrar yüklesem düzelirmi + ttools kullanmassam ne olur??

hakan737
28-01-2007, 17:05
uçaklar saatleri gelince hareket ederler. bunun yükleme ile bir ilgisi yok. e?er görünüyorlarsa uçabilirlerde demektir. sadece saatleri gelince hareket ederler.

TTOOLS program?, flightplan? olu?turan 3 tane txt dosyas? ile bir traffic BGL'si yaratmak (compile etmek) yada varolan bir trafik BGL'sini açmak (decompile etimek) ve tekrara plan?n 3 txt dosyal? ham halini elde etmek için kullan?l?r.

TTOOLS kullanmadan trafik txt dosyalar? bgl'ye çevrilemezler. özel olarka haz?rlanan installer programlar? (örne?in WOAI installer , PAI installer) TTOOLS'u gizli olarak kullan?rlar , kullan?c? compiling i?lemini görmez.

dmc
28-01-2007, 18:54
hakan bey çok teşekkür ederim

dmc
28-01-2007, 18:54
hakan bey çok teşekkür ederim

serhandidinen
01-02-2007, 17:48
peki hakan bey biz indirdi?imiz bu 3 txt dosyas?n? ttools da nas? bgl ye çevirebiliriz?

serhandidinen
01-02-2007, 17:48
peki hakan bey biz indirdi?imiz bu 3 txt dosyas?n? ttools da nas? bgl ye çevirebiliriz?

hakan737
01-02-2007, 20:26
TTOOLS program?nda file'?n alt?ndan (üstteki menü) default source'u kullanarak bu 3 txt file'i hangi klasörde ise oray? bulun, OK diyin. Soldaki pencereye e?er ayn? klasörde ba?ka trafik txtleri varsa onlarda gelecek yoksa sadece BGL'ye çevirmek istedi?iniz 3 tane txt dosyas? gelecek (airports, aircraft,flightplan.txt )

yine file menüsünden (file diyorum belki ismi ba?kad?r ama zaten bir tane seçilecek uygun menü var üstte barda) default destination folder olarak FS9'un içindeki fs9/scenery/world/scenery klasörünü seçin.

sa? taraftaki pencereyede bu sefer FS9 ile ilgili mavcut trafikler (e?er varsa) gelecek. ortadaki COMPILE tu?una bas?n, k?sa bir i?lem yapacak ve alttaki pencerede BGL compiling is completed yaz?s? ç?k?nca txt dosyalar? BGL haline getirilmi? olacak.

hakan737
01-02-2007, 20:26
TTOOLS program?nda file'?n alt?ndan (üstteki menü) default source'u kullanarak bu 3 txt file'i hangi klasörde ise oray? bulun, OK diyin. Soldaki pencereye e?er ayn? klasörde ba?ka trafik txtleri varsa onlarda gelecek yoksa sadece BGL'ye çevirmek istedi?iniz 3 tane txt dosyas? gelecek (airports, aircraft,flightplan.txt )

yine file menüsünden (file diyorum belki ismi ba?kad?r ama zaten bir tane seçilecek uygun menü var üstte barda) default destination folder olarak FS9'un içindeki fs9/scenery/world/scenery klasörünü seçin.

sa? taraftaki pencereyede bu sefer FS9 ile ilgili mavcut trafikler (e?er varsa) gelecek. ortadaki COMPILE tu?una bas?n, k?sa bir i?lem yapacak ve alttaki pencerede BGL compiling is completed yaz?s? ç?k?nca txt dosyalar? BGL haline getirilmi? olacak.

serhandidinen
01-02-2007, 23:01
çok teşekkür ediyorum hakan bey...

serhandidinen
01-02-2007, 23:01
çok teşekkür ediyorum hakan bey...

hakan737
01-02-2007, 23:52
unutmadan, soldaki pencereye gelecek olan flightplana ait txt'lerde mant?k gere?i dosya ad? ayn? plana ait olan 3 dosya uzerine tikladiginizde kendiliginden secilir. her defasinda her bir plan icin aircraft, airport ve flightplan. eger 3 yerine iki tane goruyorsaniz dosya adini kontrol edin, koyu kisimlari ayni olmak zorundadir;

airports_havayoluadi_veya_ne_ise.txt
aircraft_havayoluadi_veya_ne_ise.txt
flightplans_havayoluadi_veya_ne_ise.txt

hakan737
01-02-2007, 23:52
unutmadan, soldaki pencereye gelecek olan flightplana ait txt'lerde mant?k gere?i dosya ad? ayn? plana ait olan 3 dosya uzerine tikladiginizde kendiliginden secilir. her defasinda her bir plan icin aircraft, airport ve flightplan. eger 3 yerine iki tane goruyorsaniz dosya adini kontrol edin, koyu kisimlari ayni olmak zorundadir;

airports_havayoluadi_veya_ne_ise.txt
aircraft_havayoluadi_veya_ne_ise.txt
flightplans_havayoluadi_veya_ne_ise.txt