PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LTBA VORTAC Rwy 18R Night

erkal
27-01-2007, 14:31
LTBA gece videolar? ço?al?yor haydi bakal?m!

http://www.youtube.com/watch?v=O3axN9d1LTQ

not:daha evvelden gönderildiyse kusura bakmay?n?z.

?Y? UÇU?LAR...

TC-BUG
27-01-2007, 15:23
Sevgili Okan'?n twinstar ile MEL e?itim videolar?ndan birisi bu.2 tane daha video olacakt?.

erkal
27-01-2007, 16:24
Te?ekkürler Bu?ra Kaptan... ?Y? UÇU?LAR...

VuLTuRe
27-01-2007, 23:35
Uçak modelini merak ettim ben
Eaglesoft Cirrus SR20 ve SR22 dekine benzer Glass cocpit ve sesler var bilginiz varm? acaba bu konuda ?

Arno
27-01-2007, 23:51
Ben niye benzetemedim LTBA'ya ya[xx(]

ersin737
28-01-2007, 00:44
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Ben niye benzetemedim LTBA'ya ya[xx(]

<div align="right">Originally posted by Arno*-*27/01/2007*:* 22:51:38</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

-Gece oldu?u için olabilir :D ?aka bir yana 18 L den yap?lm?? bir ini?e benziyor. 18 den fazla ini? video su bulunmad??? daha do?rusu 18 den yap?lan ini?lerin nadir olmas?dan dolay? birazda gecenin pay?n? verirsek bende LTBA oldu?unu anlamakda biraz zorland?m aç?kcas? :) neden 18 den az say?da ini? var bilmiyorum san?r?m videoda da gördü?ümüz gibi binalar?n çok olmas?ndan kaynaklan?yor. bu durumdan ciddi ?ekilde ?ikayet eden pilotlar oldu?unu duymu?dum.

ERS?N BOZKURT

erkal
28-01-2007, 03:05
?lk bak??ta LTBA denilmesi güç dedi?iniz gibi, özellikle MNG'nin ve THY Hangarlar?n?n oldu?u yerlerde sanki çay bahçeleri, farkl? farkl? yap?lar var gibi ve 18L aktif de?il o yüzden de ???klar? yanm?yor.
Ayr?ca di?er bir konu da Sefaköy,Güne?li civar?ndaki baz? binalar?n ini? koridoru üzerinde bulunmas?ndan ve de hakim rüzgar?n güney yönlerden kuzeye do?ru pek az esmesinden dolay? 18 Pistleri ini? için nadir kullan?l?yor.
?Y? UÇU?LAR...

hakan737
28-01-2007, 03:26
arkada?lar uça??n cinsi cibilliyeti hangi piste indi?i videonun hem ba?l???nda hemde aç?klamas?ndaki "more.." tu?una bas?nca aç?lan tam bilgide yaz?yor.

benim akl?ma tak?lan ise, ini? koridorundaki binalar yüzünden ini? zorlu?u olacan ve görerek d???nda ve bu video'daki gibi 36R/18L bak?mda yada tamirdeyken kullan?lacak piste niye TDZ lambalar? konarak masraf yap?l?r!

HakanT
28-01-2007, 04:26
Hakan hocam, TDZ lambalar? var cunku normalde sefakoy taraf?nda pistin ini? zorlu?una sebep olan binalar?n tra?lanmas? ve pistin aletli ini?e uygun hale getirilmesinin boylelikle sa?lanmas? için DHM?'nin belediyeye ba?vurusu ve belediyenin bu yönde karar? var. Ama hali haz?rda o konuda bir gelişme olmad? tahmin ediyorum.

hakan737
28-01-2007, 14:49
:)) o i?i zor çözerler, sefaköy taraf?ndaki tüm binalar asl?nda kaçak yap?la?ma daha sonra 1995 y?l?na kadar her seçim zaman?nda oradai tüm kaçak yap?la?maya belediyenin burnunun dibi olmas?na ra?men tapu verdiler ama hala belediyenin dibinde olmalar?na ra?men o tapudaki kat irtifas?n?n üzerine in?aat yap?ld? sonra onlarada yine seçim yüzünden af geldi! :)

oraya gökdelen diksen kime bir?ey demez :) bu yüzden tra?lanmas? vs hikaye, o i?i hallettiklerinde zaten konvansiyonel hava ula??m? kalmaz herhalde , dikey inip kalkan uçak dönemi gelmi? olur :)