PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni bir havayolu icin scenery ve livery

remziusta
15-06-2002, 20:49
degerli sanal havacilik camiasi üyeleri,
ülkemiz sanal hava sahasinda arzu edilen zenginlik ve cesitliligi saglamak üzere yaklasmakta olan turizm sezonununu da göz önüne alarak yeni bir sanal havayolu sirketininin kurulmasini fikrini düsünüyorum.
gün dogumu ile gün batimi arasi uculacak olan ve tamami VFR sartlarda yapilacak ucuslar ile IFR dan bunalmis pilotlar ile cesitli vesileler ile ifr ucamayan (printer yoktur chartlari bastiramammistir, fs navigatoru yoktur yol bulmakta zorlanir, ingilizcesini yeterli bulmuyor olabilir vs)pilotlara bir kolaylik olarak düsünülmüs olup bu alandaki bir eksikligi doldurmak amaclanmistir.

ucus rotasi büyük sehirlerden kalkip güneye akdeniz-egeye tatil köylerine float takili ucaklar ile yolcu tasimasi sea side sighting kiyi kiyi gezerek oteller önüne inilecektir.
bu nedenle tatil köyü yakininda iskele ihtiyaci vardir.
scenery yi zeginlestirmeek icin olmazsa olmaz plaj görüntüsü (tercihan hasir semsiyeli ve sezlonglu) otel havuzu vb ye ihtiyac vardir.
ucakalara da texture olarak söyle gün batimi tropikal renklerde arka planda tepsi gibi günes onun önünde palmiye agaci ve deniz motifli kuyruk tasarimi yapilabilir. hava yolu adini da türkce karakter icermeyen "akdeniz air" olmasini öneriyorum,
havayoluna müracat etmek isteyen pilotlar ucagini alip hagara sokarak havayolu renklerini boyattiktan sonra seferlere baslayabilirler.
ucus raporu olarak saat yerine gezip gördükleri yörelerden ucaklarin disardan cekilmis screenshotlarini post etmesi yeterli olacaktir.

ucus rotalari önerisi:
1-bodrum: scnery evleri iki katli beyaz renkli bodrum kalesi
2-fethiye ölüdeniz: türkiyenin en sahane fotojenik plaji arkada baba dagi ve paraseiling yapanlar
3-antalya: falezler, kursunlu selalesi, aspendos, olimpos yanar ates
bu calsimanin benzerinin yurt disinda oldugunu sanmiyorum. böyle bir sey yapilirsa bayagi dikat ceker hem de Türkiyenin tanitimina katkida bulunmus oluruz. turist sayisinda farkedilir bir artis olur.
Böyle bir calsimaya ciddi anlamda sponsor dahi bulunabilir. kim mi : mesela otleller, tatil köyleri düsünsenize az sey mi avsime post edilecek bunlar dünya görecek.
yorumnlarinizi ve tekliflerinizi bekliyorum.

Remzi Öztürk
Akdeniz air fikir babasi