PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iki konuda yardim....

Orhan
29-12-2003, 17:46
Arkadaslar, selam. Son zamanlarda basima gelen ve kimsenin bir anlam cikaramadigi bir teknik problemi bir de sizlere danisiyim dedim. Birincisi, ben malum AMD'ye gectim, 2.6 yaptim aleti fakat kurdugumdan beridir, makinayi surekli sanki kasan bir seyler varmis gibi, hani cop kutusundan yuklu bir dosya bosaltirken veya bir hard diskten digerine kopya yaparken hard disk nasil har har har calisir, iste ben hic bir sey yapmiyorken bile makina, her yarim dakikada bir kendiliginden haldir haldir icerde bir seyler yapip duruyor, hard disk ledi yanip sonuyor, bu is 4-5 saniye suruyor ve surdugu surede her seyi kilitliyor alette. Bombosken denedim, hic bir program ve aktivasyon yuklemeden denedim, format sonrasi virgin alet, gene ayni sey. Acep bunun gibi bir sey basina gelen veya isin nerden kaynaklaniyor oldugundan anlayan arkadas var mi aramizda? Bilgisayarciya goturdum, bu makinanin bi seyi yok ki abi, calisiyo iste demez mi... Evet, balikci da yuzer, olimpiyat sampiyonu da dedim...:(

Ikinci sorum, FS2002 kurulduktan sonra, makinanizda hic bir sekilde NVIDIA karrt dedekt edilmedi, gidin o isi halledin sonra goruselim deyip, 256 colorda ve safe mod'da calisiyor, ekran karti full fonksiyon yuklu oldugu halde. Ne yapmam ilazim?

Tesekkurler, selamlar...

Orhan Ozcan