PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : REX Enhanced Mı ? Envtex Mi ?

Gokhan Sonturk
09-11-2017, 11:35
Değerli kaptanlar , bir başka karşılaştırma konusunda tekrar konu açmak istedim. Hem merak edenlerin merakını siz değerli fikirleriniz ve yorumlarınızla cevaplamış oluruz hemde tercih konusunda yol göstermiş olursunuz diye düşündüm.

Malumunuz texture konusunda piyasada bulunan iki tane ürün var biri uzun yıllardır bildiğimiz kullandığımız Rex diğeri ise yaz ayından beri hayatımızda olan envtex ürünü, rex hepimiz bildiği üzere geniş bir ekip ile geliştirilmekte ve yeni ürünler çıkartmaya devam etmektedir. Envtex ise daha kısıtlı ekiple azımsanmayacak kadar çok kullanıcıya şimdiden sahip olmaya başarmış kaliteli bir ürün haline geldi, merak ettiğim husus ise şuan rex kullanıcısıyım fakat gönlüm ara ara envtex kayıyor sizler hangi ürünü kullanıyorsunuz ve öneriniz ne olur değerli fikir ve yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim

Teşekkürler şimdiden

btuncel
09-11-2017, 19:51
Rex4 TD ve Soft Clouds Kullanıyorum.

Aslında Envtex de gayet iyi ama...

Ne kullanırsanız kullanın PTA https://simtweaks.com/ ile beraber kullanmayı ihmal etmeyin. Sim görüntüsünü (fps'e etki yapmadan) bir üst seviyeye çıkartıyor.

Gokhan Sonturk
10-11-2017, 11:44
Hocam bende aynı şekilde Rex ve soft clouds enchated kullanıyorum , aslında memnunum fakat envtex baya beğenilip bir anda rex ile yarışır hale geldi. Envtexde sky texturleri daha soft gibi geliyor bana gün doğumu ve gün batımı vs , PTA kullanıyorum matt davies settings ayarlarıyla

kcomert
17-11-2017, 21:38
Ben, Envtex ve Envshade kullanıyorum. İlave olarak Active Sky ve Cloud Art. Tüm bu ürünler birbiri ile son derece uyumlu. Envshade PTA'ya alternatif olarak üretilen bir ürün. Toga Project, Envshade konusunda, ''biz shaderı gerçeğe en uygun ve gerçekçi şekile ayarlıyoruz sizin farklı ayarlar ile uğraşmanıza gerek yok.'' olarak lanse ediyor. PTA'da kullanıcılar farklı ayarlar ile kendilerine göre ayarlama yapabilirken Envshade'de bu özellik yok. Bana göre; Envtex ve Envshade gerçeğe çok yakın görüntüler sağlıyor.

Gokhan Sonturk
20-11-2017, 10:42
Hocam envtex bende kullanıyorum sky textureları için, pta kullanıyorum matt davies setup lakin pek hoşnut değilim.Envshade almayı planlıyorum ki muhtemelen edinicem kısmetse , envshade kurduğumda pta otamatik devre dışı bırakma özelliği mevcut fakat yinede pta içerisinden default ayarlara çekmek gerekirmi onu merak ediyorum.

btuncel
20-11-2017, 10:46
Hocam envtex bende kullanıyorum sky textureları için, pta kullanıyorum matt davies setup lakin pek hoşnut değilim.Envshade almayı planlıyorum ki muhtemelen edinicem kısmetse , envshade kurduğumda pta otamatik devre dışı bırakma özelliği mevcut fakat yinede pta içerisinden default ayarlara çekmek gerekirmi onu merak ediyorum.PTAnın backup klasöründen shader dosyalarını geri kopyala. ya da olmazsa P3D clientı kaldırıp tekrar kurarark da olur.

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gokhan Sonturk
20-11-2017, 11:04
Anladım hocam, peki hiç shaders backup yapmasak envshade üzerinden use the envshade yapsak , zaten ikinci ayarda yazıyor envshade seçerseniz pta otomatik olarak devre dışı kalır şeklinde , bu şekilde yapsak sorun teşkil eder mi acaba ?

btuncel
20-11-2017, 11:33
Anladım hocam, peki hiç shaders backup yapmasak envshade üzerinden use the envshade yapsak , zaten ikinci ayarda yazıyor envshade seçerseniz pta otomatik olarak devre dışı kalır şeklinde , bu şekilde yapsak sorun teşkil eder mi acaba ?P3D ve FSX bunlarda shader işi kıldır o şekilde yapma. Hele ki PTAin lisanslı değilse hiç bulaşma.

Sen p3d clientı sil tekrar kur. Bunun hiç bir sakıncası yok. Zaten P3D upgradelerde hep bu yapılıyor. Benim 10 kere falan aynı işlemi yapmışlığım vardır. Sıkıntı olmaz...

Gokhan Sonturk
20-11-2017, 12:38
P3D ve FSX bunlarda shader işi kıldır o şekilde yapma. Hele ki PTAin lisanslı değilse hiç bulaşma.

Sen p3d clientı sil tekrar kur. Bunun hiç bir sakıncası yok. Zaten P3D upgradelerde hep bu yapılıyor. Benim 10 kere falan aynı işlemi yapmışlığım vardır. Sıkıntı olmaz...

en son çare öle yaparım hocam , pta lisanslı sıkıntı yok o konuda