PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : P3D V3 çöküyor Windows Update (KB4038788) sonrası

mavi
24-09-2017, 14:32
Başlıktan anlaşılacağı üzere, sevgili mikropsoft'un KB 4038788 güvenlik güncellemesinden sonra P3D çöküyor! hiç bir şekilde probleimi çözemedim. P3D forumlarında da sorun çözümüne yönelik elle tutulur bir öneri yok. saçma sapan bir durum.

btuncel
24-09-2017, 20:13
Selam,

V3 kalmadı artık, at onu bir tarafa... V4 dadından yenmiyor...

Ahmetcan
24-09-2017, 22:57
Bi yerlerde kaldirilinca duzeliyor diye okumustum sanki...

Gokhan Sonturk
25-09-2017, 00:42
P3d çökme sorunu çözülür hocam sıkıntı etmeyin, benim windows güncellemeyi eksik indirmiş saolsun çöktü sistem haliyle tüm p3d sistemi de uçtu , şimdi tekrar kurmak için v4.1 bekliyorum

mavi
25-09-2017, 11:01
Sıkıntı şu ki, bir güncellemede çalışan bir program çalışmayabiliyor. XPlane 11 sorunsuz çalışmaya devam ediyor. Bu durumda haliyle "fazlasıyla" can sıkıyor. Söz konusu güncellemeyi kaldırınca program normal çalışıyor, ama bilgisayarın internet bağlantısını kesmem gerekiyor! Zira bu win10 da otomatik update i bir türlü kapatamıyorum. İnternete bağlandığı anda o güncellemeyi şak diye yeniden kuruyor. Hadi bir daha başa dön durumu.
Burak kaptanım, sağ olun var olun, V4 almayayım! Benim için çok gereksiz. Belki V5 oda belki, bir ihtimal. Öte yandan forumlarından gördüğüm kadarı ile aynı sorun V4 için de fazlasıyla geçerli. Siz nasıl olduysa yaşamamış şanslı azınlıktan olmalısınız. Belki aşılısınız :) belki de sizin bilgisayar okunmuş üflenmiş!!!

Win 10 otomatik update i kapatmayı başarabilirsem sorun kalmayacak, yada internete bağlanmadan kullanmak gerek ki o da kullanılan pekçok yazılım yüzünden neredeyse imkansız gibi artık.
XP11 için PMDG ve FSLabs tadında iki yazılım olsun bir daha da bunlara dönüp bakan ne olsun! Aha da buraya yazdım :)

Serhan