PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : P3D V3 - EZDOK 1.18.7 Problemi

anil.uygun
24-11-2016, 12:33
Geçtiğimiz günlerde bilgisayarıma format attım ve tekrardan kurulumları yaptım. Daha önce sorunsuz çalışan Ezdok bu sefer sıkıntı çıkarttı.

P3D açılışında ezdok çalışıyor burda sıkıntı yok ancak mouse orta tuşa bastığımda klik sesi gelmesine rağmen kamerayı hiç bir şekilde hareket ettiremiyorum ve hiç bir kamera ayarları çalışmıyor.

Forumlarında arattım buna benzer sorunlar yaşanmış daha önce çözüm olarak antivirüs programından ezdok u devredışı bırakılması ve programların yönetici modunda çalıştırılması gerektiği söyleniyor. Bende antivirüs programı yok Win10 ile gelen standart windows defender ı bile devredışı bıraktım ancak sorun çözülmüyor.

Daha önce yaşayan veya çözümünü bir şekilde bilen var mı ?

Haluk Sarisel
24-11-2016, 14:05
En temel önerim kurulum "exe"sini Flight1'in indirme aracı ile tekrar indirin. Bilgisayarınızda bulunan mevcut Ezdok kamera programını benim tercihim olan Revo Unistaller ile "Gelişmiş" seçenekte temizleyip indirdiğiniz kurulum dosyası ile tekrar kurun.

Eğer olmaz ise exe.xml dosyasından:

<Launch.Addon>
<Name>EZdok camera addon</Name>
<Disabled>False</Disabled>
<Path>C:\Program Files (x86)\EZCA\EZCA.exe</Path>
</Launch.Addon>

bunu bulun, silin ve kaydedin. Daha sonrasında P3D ana klasöründe bulunan "Modules" klasörüne girip "FSUIPC.ini" dosyasını açıp en alta bir satır boşluk bırakarak,

[Programs]
RunIf1=READY,CLOSE,C:\Program Files (x86)\EZCA\EZCA.exe

Şeklinde ekleyin. Olmazsa başka çözümler arayalım.

anil.uygun
24-11-2016, 18:01
Revo Unistaller programını kullanarak programı kaldırıp tekrar kurdum sorun düzeldi. Teşekkürler

Ahmetcan
09-01-2017, 16:53
Bende birseyler eksik galiba, hicbir zaman bu programi hakkiyla kullanmasini beceremedim: kesinlikle kullanici dostu olmaktan uzak kullanici arayuzu, ellibin tane ayar ve (benim icin) pratiklikten uzak kullanim. Ilaveten sifir destek.

Chaseplane'i bekliyorum....

Selim Birdal
09-01-2017, 23:32
2.0 sürümü çıktı yeni. Şu an halen test aşamasında. Benim kurmamla kaldırmam bir oldu. Tamamlandığı zaman tekrar bakmayı düşünüyorum.

http://www.simforums.com/forums/topic57230_post360660.html#360660