PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FS'deki SES problemi

therapy
18-11-2002, 18:41
daha once flythy ye post ettigim msg.im asagidadir.cesitli yardim tavsiyelerini uyguladim ama ise yaramadi.Bu yuzden bir de burada sansimi deneyeyim dedim.
tsk.ler

merhaba arkadaslar,

sorunum Fs sirasinda cikan SES ile ilgili. Hoparlorlerimden baska makinalardan duydugum sesi alamiyorum(ayni konfig.). Problem ses kalitesi ile ilgili degil, SES S?DDETI ?le ilgili.Bunu nasil anlatacagimi bilemiyorum cunku bu problem cok soyut bir sey. Neyse, benim hoparlorlerden Ses,olmasi gerektigi kadar siddetli gelmiyor.Ayni ses karti ve ayni speakerla donanmis olan baska makinalardaki kadar yuksek bir siddetle gelmiyor ses.Siddetden kastim ses yuksekligi degil! Demek istedigim sesin KUVVETI! Olmasi gereken ses kendinizi bir jetin icinde hissetmenizi saglayacak kadar DOLGUN bir ses degil.
daha onceki siradan 10 $'lik hoparlorlerden ses bu kadar ayrintili gelmiyordu ama siddet aynisiydi.
Ayarlarla oynadim ama gene pek bir sey degismedi. Bana yardimci olabilmeniz icin bilmenizde fayda oldugunu dusundugum bir baska ayrinti da soyle;
Bazen, 'FlyNOw'i tiklayip kokpitin acildigi andaki ilk 2 sn.de yukarida anlatmaya calistigim yuksek sesi duyuyorum ama 3.sn.'de o ses siddeti dusuyor.Bu sebeple ayarlarda bir problem oldugunu dusunuyorum.
H.sonu pencereyi full screen den ufak moda cevirdim.Windows a donup sonra tekrar ufak moddaki FS'e donunce ses yuksek geldi.Ve ben cikasiya kadar da iyiydi.
Ancak FS den windowsa donup tekrar FSe dondugumde ses gene dusuktu:((
Neden oldugunu bilebilecek,tahmin edebilecek olan herkesin onerilerini bekliyorum.

Yardimlar icin simdiden herkese tesekkurler.

Gokhan Harunoglu

config:
Creative 5.1 Live Ses Karti
Creative Inspire 5300 5.1 Hoparlorler
AMD XP1.6+
Epox 8KHA+
256 MB RD RAM
Gforce mx 400