PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Meydan araçları nasıl görünür yapılır ?

A_day
26-04-2016, 20:16
Scenery yapımını öğrenme amaçlı olarak tamamen hayali 2 adet meydan çalışması yapmıştım. Her 2 meydanı da aynı programları kullanarak ve aynı ayarlarla yapmış olmama rağmen, ilk yapmış olduğum meydandaki tüm araçlar (pushback aracı, bagaj araçları vs) görünmelerine rağmen, ikinci meydanımda hiç biri görünmemekte. Ayarları tek tek gözden geçirdim, herhangi bir farklılık bulamadım.

Scenery çalışması yapan arkadaşların bu konuda bir fikirleri var mı ? Neyi yanlış ya da eksik ya da farklı yapmış olabilirim ki birinde görünen araçlar diğerinde görünmüyorlar.

2 meydan arasındaki en bariz fark; ilk meydan oldukça geniş bir arazi üzerinde idi ve apron çok çok büyüktü. İkinci meydanda ise alan kısıtlı olduğundan, apron, ilkine oranla oldukça küçük. Bu, araçların görünmemesinde bir etken olabilir mi bilmiyorum...

İlk meydanın ADE dosyasındaki araç yolunun özellikleri...
4743

İkinci meydanın ADE dosyasındaki araç yolunun özellikleri...
4744

İlk meydan ve araç yolundaki araçlar...
4745

İkinci meydan ve araç yolu...
4746

Airone
26-04-2016, 22:45
Adnan bey, sorun muhtemelen park yeri tanımları ile ilgilidir. Meydan araçları "GATE" tanımlı park yerlerinde görünür, park yeri tanımı "RAMP" ise görünmez örneğin. Bunu bir kontrol edin bence.

A_day
27-04-2016, 09:10
Sunay bey, her iki meydanın kapılarını da GATE tanımladım diye hatırlıyorum ama eve gidince kontrol edeceğim. Sonucu yazarım. İlginize teşekkür ediyorum...

A_day
27-04-2016, 20:00
Sunay hocam, haklıymışsınız. Park yerlerini GATE tanımlayınca göründü araçlar. Teşekkürler ediyorum, sağolun...