PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : P3D Scenery hk

btuncel
21-09-2015, 22:37
Selam,

P3D geçişinden sonra scenery sorununu nasıl hallediyorsunuz? Sorundan kastım, scenery library konusu değil, onu sayenizde çözdüm. Geniş bir FSX arşivinden sonra P3D için default scenery'ler tat vermiyor haliyle...

Sormak istediğim; elimdeki scenery'leri bir şekilde evirip çevirip kullanıp kullanamayacağım?

Sağda solda forumlarda bir takım migration tool'lardan (fsx to P3D) bahsediliyor? Bunları kullanmak verimli sonuçlar türetiyor mu? Tavsiye eder misiniz?

LTBA için T2G'in scenery'ini kurdum ama 777 ile birlikte VAS'ı öldürüyor haliyle... Özellikle LTBA için başka bir tavsiye olabilir mi?

Teşekkürler...

mavi
22-09-2015, 10:30
Burak bey selamlar;
Bu konuda ne yazık ki olumlu bir şey söyleyemeyeceğim. TR için bazı scnereyler tam uyumlu. Özellikle Biber hocanın yaptıkları. Bazıları kısmen uyumlu. Yani meydanı yüklediğinizde bazı binaların görünmemesini sorun etmezseniz default seçeneğinden daha tat verici. (Ör: LTAI)
Bu VAS konusu enteresan, örneğin ben, tahtaya vuruyorum- hiç vas sorunu yaşamadım. (gerçi P3D V2.5 için PMDG T7 ye sahip değilim, fsx te yaşamadım)
Onun haricinde evet default ile idare ediyorum. Benim açımdan durum bu. Migrt. tool sadece P3d V1.3 te kullanmıştım. Sonuç veriyordu. 2.5 için hiç denemedim.
İyi uçuşlar...

Serhan

btuncel
22-09-2015, 10:46
Hocam hizli cevap icin tesekkurler...

Bu durumda forum yonetiminden aynen fsx gruplamasinda oldugu gibi p3d icin de tam uyumlu olanlarin oldugu bir gruplanmis scenery basligi talep etsek ???

Sent from my Note 3 using Tapatalk Pro

fatih.koz
22-09-2015, 11:47
Ben şimdilik elimdeki FsX çalışmalarını deniyorum, sorun görmez isem kullanmaya devam ediyorum ... Yurt içinde kullandığım meydanlardan şu ana kadar Antalya'da sorun gördüm ki onda da terminal binaları yok, pistler ve taksi yolları sorunsuz. Bu da bana yetiyor :)

Eğer bahse konu yardımcı araçlar P3D v2.5'in scenery.cfg dosyasının yerini doğru olarak görebiliyor ve adresleyebiliyor ise otomatik kuruluma sahip çalışmaların yüklenmesinde sorun olmayacaktır.

Eğer scenery yapımında kullanılan modeller P3D ile uyumlu değil ise bunları düzeltmek kolay olmayabilir, bgl dosyalarını de-compile edip (yani model haline geri çevirip) düzelttikten sonra tekrar derlemek gerekir ki bunu bizler yapamayabiliriz ;)

Sevgiler