PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : P3Dv2.5 yer kaplaması sorunu

vikartindur
24-04-2015, 22:47
Merhaba,

v2.5'e geçer geçmez bütün genel sorunlara ben de yakalandım. (Scenery.cfg dosyasının bulunamaması, scenery library menüden girilememesi vb.) Neyse ki teker teker çözülüyor. Ben 2.5'i kurduktan sonra sadece rex soft clouds ve asn kurdum. buraya kadar herşey normaldi. bundan sonra ftx global pilot's mesh kurdum ve scenery.cfg hatası almaya başladım. Bu hatayı giderdim, meğerse ftx global scenery.cfg dosyası içindeki her bir alana birer satır ekliyormuş.

Şimdi ise şöyle bir sorunla karşı karşıyayım:

Yer kaplamaları tamamen gitmiş durumda. Su ve kara birbirine girmiş. Autogen hiç gözükmüyor, sadece ağaçlar gözüküyor. Kaplamalar da sabit değil, devamlı renk değiştirip karman çorman bir şekilde görünüyor. Orbs'in fsglobal eklentisini kurayım belki düzelir dedim, ama düzelmedi. Bu konuda yapabilecek bir şey var mı acaba?

LTBA
http://i.imgur.com/v0y1cBr.png

Kalktıktan sonra sola dönüşle Büyükçekmece manzarası
http://i.imgur.com/deTL88R.png

mavi
24-04-2015, 23:30
Önce birinci soru:
ORBX LIBS kurulu mu?

vikartindur
25-04-2015, 00:01
Evet, güncel versiyonu kurulu.

mavi
25-04-2015, 10:46
Scenery Library de sıralaması nasıl? Bir kontrol edin lütfen. İkinci şık, hepsini silip tekrar yeniden kurmak. Kuvvetle muhtemeldir ki sorunu çözmesi lazım.

vikartindur
27-04-2015, 13:19
Merhaba,

Scenery library içinde sırası gayet normal. Dediğiniz gibi öncelikle global 2010 satırlarının hepsini kaldırdım, yeniden başlattıktan sonra herşeyin düzeldiğini gördüm. Ondan sonra her birini teker teker tekrar aktif hale getirince sorunsuz şekilde tamamladım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

zeplin
27-04-2015, 18:56
Aynı sorun ile ORBX kullanıcılarıda FSX de karşılaşıyor onun çözümüde şu sekilde çözülebiliyor. "FSX" için gizli dosyalatı göster diyoruz daha sonra C sürücüsünde Gizli klasör olan Program Data içine giriyoruz ve orada sırasıyla Microsoft, FSX klasörlerine giriyoruz Scenery.blg yi çöp kutusuna gönderdikten sonra FSX e gireiyoruz bahsi geçen mesh sorunu düzeliyor fakat haliyle tüm eklenmiş olan sceneryler manuel olarak tekrar yüklenmek zorunda kalıyor sanırım " P3Dv2.5" içinde bu işlem geçerli olacaktır sadece klasör isimleri değişik olsa gerek