PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SbuilderX, BGL Compilation Yapamıyor. Sebebi ne olabilir ?

A_day
24-02-2015, 18:28
Sıfırdan FSX meydan scenerysi çalışmaya başladım. Test amaçlı, boş bir araziyi düzlemeye ve üzerindeki ağaç, bina, yol, direk vs leri yok etmeye çalışıyorum. Sbuilderx tutorialde anlatılanları adım adım yapıyorum. 3 adet poligon oluşturduktan sonra bunları Compile etme safhasında, benim penceremde aktif olması gereken seçenekler aktif olmadığı için, compile edemiyorum.

Bunun sebebi ne olabilir ?

Tutorialdeki resim :

3432

Bendeki durum :

3433

3434

biber
24-02-2015, 18:41
Sanırım seçim (selection) yapmakta güçlük olmuş. Sol mouse tuşu ile bastırıp seçeceğiniz elemanların bulunduğu alanı tarayın, seçili elemanlar yeşil renk alacaktır. Daha sonra bgl compile fonksiyonunu kullanın.

A_day
25-02-2015, 16:09
Denemediğim şey kalmadı, SbuilderX'deki bu sorunu aşamadım. 2. alternatif olarak FSX KML ile araziyi düzlemek istedim. Bu programda da sıkıntı var; bende simle ilişkili tüm programlar "D" de, kendisinin default olarak yazmış olduğu yolları düzeltmek istediğimde, aşağıdaki hatayı alıyorum.

Dolayısıyla FSX KML ile de yol alamadım.

FSX scenery çalışmasında arazi düzlemek için önerebileceğiniz başka programlar var mı ?

3435

biber
26-02-2015, 09:44
Sbuilderx ve/veya FSXKML proje dosyalarını bana emaille gönderirseniz, yardımcı olmaya çalışırım.

mutluckaya
13-04-2015, 15:02
Aynı sorunu yaşamıştım hocam günlerce kafayı yedim. Sonunda yabancı bir forumdan yabancı bir kişi akıl etti. Denetim Masası bölgesel ayarlardaki 1000 ayiraci ve ondalik ayiraci (nokta ve virgül) tam tersi yapın. Nokta olanı virgül, virgül olanı nokta yapın. Ki Amerikalıların sistemlerine uysun. Sonra tekrar deneyin.

A_day
13-04-2015, 19:21
Mutlu hocam çok teşekkür ediyorum, hemen deniycem...

mutluckaya
13-04-2015, 19:29
Sbuilderx kullanıyorum ben.