PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Home Cockpit Pc Sistem Gereksinimleri

Turgut Cakmak
07-11-2014, 03:32
Merhabalar,

Uzun zamandan beri fsx deneyimini notebook bilgisayarımda nispeten amatör şartlar altında kullanıyorum. Ancak artık eklentilerle iyiden iyiye çekilmez donmalar, görüntü kaymaları ve scenery bozukluklarından dolayı iyi bir masaüstü bilgisayara geçme vaktimin geldiğini hissettim. Saitek'in yoke sistemini de dahil etmek istemem bunu biraz daha arttırdı. Bu yüzden yakın zamanda 3 ekranlı bir kasa toplatmak için Vatan Bilgisayara yolum düştü. Kafamda istediğim şeyleri anlattım ucuza olmayacağını biliyordum ancak bana sadece kasa için 5500 TL gibi bir fiyat çıkardılar. Kafamdaki rakamın biraz üzeri oldu açıkçası. :) Konuya hakim hocalarımızın bilgileri varsa nasıl özelliklere sahip bir sistem kurmalıyım, tahminen kaç liraya mal olur ve bu bilgisayarı toplamak için uygun bir yer bilenleriniz varsa bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Saygılarımla,

Hakan Sokmen
11-11-2014, 14:30
Merhabalar Turgut Hocam,
Ben de Vatan'dan toplamıştım bilgisayarımı ve doğrudur bundan 1 sene önce benzer rakamlara toplamıştım. Tam olarak neyi önerdiler bilmemekle birlikte şu FSX denen yarı arızalı yazılımdan keyif almak istiyorsak bu paraları gözden çıkarmamız gerekiyor. Bende şöyle bir sistem kurulu;

* CPU : Intel Core i7-2700K
* Ana Kart : Asus P8Z68VPro
* Ekran Kartı : Asus GTX 780
* RAM : Gskill Ares DDR3 64 bit
Şu anda hatırlamadığım kuvvetli bir likit soğutucu, vb.

Diyeceksiniz ki böyle bir sistem kurarsam akıcı görüntü alır mıyım? Maalesef hayır. Yine zilyon tane tweak / ayar vs yapmak lazım. Amma ve lakin günün sonunda keyif alarak yapmak istiyorsak bu işi kuvvetli bir sistem şart.
Hakan

Turgut Cakmak
14-11-2014, 01:24
Teşekkür ederim bilgileriniz için.

Anladığım kadarıyla bu fiyatın altına mal olmayacak bir sistemden kaçış yok. :) Peki böyle bir sistemi Prepar3D için kullanımında yine aynı sorunlarla boğuşur muyuz? Ya da Prepar3D için bu sistem hafif mi kalır? Gerçi 2015 yılında FSX'in üst versiyonu TBA'nın çıkacak olması beni biraz daha beklemeye itiyor ancak, taktir edersiniz ki bu keyiften daha fazlada uzak kalmak istemiyorum.

erguno
14-11-2014, 01:42
Soru Hakan Bey'e sorulmuş ama P3D konusunda cevap vermek istedim.
P3D V2.4 çıktığından beri offline uçarak kullanıyorum. İşlemci AMD8350 ekran kartı GTX770 ve 8Gb RAM.
Frame 30'a kilitli. Hiçbir tweak yapmanıza gerek yok Affinity Mask dışında.
Çok rahat ve akıcı kullanabirsiniz. Ben bir tek FS Passengers ve Türk Scenery eksikliğini duyuyorum.

Turgut Cakmak
14-11-2014, 19:17
Soru Hakan Bey'e sorulmuş ama P3D konusunda cevap vermek istedim.
P3D V2.4 çıktığından beri offline uçarak kullanıyorum. İşlemci AMD8350 ekran kartı GTX770 ve 8Gb RAM.
Frame 30'a kilitli. Hiçbir tweak yapmanıza gerek yok Affinity Mask dışında.
Çok rahat ve akıcı kullanabirsiniz. Ben bir tek FS Passengers ve Türk Scenery eksikliğini duyuyorum.

Merhabalar,
Evet kesinlikle katılıyorum size. P3D'nin bu durumunu duydukça kaliteli deneyim için ya FSX'in yeni versiyonu TBA'yı beklemek yada vakit kaybetmeden P3D'ye geçmek en mantıklısı gibi görünüyor.

Hakan Sokmen
21-11-2014, 18:58
Tekrar Merhaba,
P3D ile ilgili ben de şimdi öğrendim Ergun Bey'in yazdıklarından. FS Passengers olmasa da Scenery eksikliğinin (Türk veya yabancı) önemli bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bir de kuvvetli bir bilgisayar (her ne ile kullabılacak olursa olsun) bu işin olmazsa olmazı sizin de dediğiniz gibi keyif almak için. Bence imkanları zorlayıp, iyi bir temelle FSX'e başlayıp TBA lansmanı olduğunda da ona geçiyor olmak optimum bir çözüm.