PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kimse yokmu

Ömer AYDIN
13-01-2014, 21:48
foruma yeni üyeyim ve yaklaşık 6 aydır home cockpit ile ilgili bilgi topluyorum arduino ,pıc,opencockpit kartları,fsbus ,joyistik devreleri v.s. gibi bircok araştırma yaptın ve nitekim fsbus ta karar kıldım nedeni ise hem devrelere hemde programlarına ücretsiz ulaşmam,çizimlerini kolay bulmam,ÜCRETSİZ olması v.b forum daha dogrusu forumun home cockpit bölümü baya bi zamandır ugranılmamış yani terkedilmiş durumda istegim ise bizden önce bu cockpit işiyle ilgilenen degerli abilerimiz ve hocalarımızın bize yardım etmesi (rtszkrsn) Ömer AYDIN

Levent YILMAZ
14-01-2014, 20:57
Selamlar..
Benimde elimde FSBUS kartları mevcut fakat FSBUS ın sitesinde bununla ilgili artık hiç bir destek yok.Ayrıca FBUS2.xx versiyonunda çok problem vardı. FSBUS 3 diye bir program yazıldı tamamen visual basic bilmek gerekiyor.Programla ilgili internette de açıklayıcı bilgi yok.
Fsbus kartlarına boşuna masraf etmeyin derim. pokeys56u diye bir kart var bunu incelemenizi öneririm.http://www.youtube.com/watch?v=DUb0mSmViCQ bu kartı kullanarak şahane bir overhead yapmışlar.
Benimde sorum; bu kartları başka bir proglamla kullanabilirmiyim?
Sevgiler
Levent YILMAZ

Ömer AYDIN
15-01-2014, 10:19
merhabalar
levent hocam fsbus un2.xx sürümü var bende pcb leri felanda var çok güzel yapılan işler var hata alınıyo dogru ama fazla büyük hatalar değil mesela xfly diye bi program var onunlada programlıya biliyoz ben bu ay bir kaç tane fsbus card yapip denemeyi planlıyorum
pokeys i daha önce duydum ama 7 segment için kullanılıyo diye biliyorum eger bir overhead yapmaya yetiyosa alınabilir ama programlaması hakkında bi bilgim yok
eger fsbus lardan gerekli verimi alamaz isem opencockpit kartlarına yönelcem en azıından desteği çok

Ömer AYDIN
15-01-2014, 14:40
dediniz şekilde pokeys kartlarına baktım fakat tek kartla yapılmıyo zannedersem bi hocamızdan şuanda destek alarak bi sistem yapma peşindeyim eger olursa ve olumlu sonuclar alırsam burda paylaşırım ki yapcam sistem diğerlerine göre daha uygun fiyatta olcak

Levent YILMAZ
15-01-2014, 17:11
Selamlar.
FS bus içinde de tek kart yetmiyor .Com, Key,Led,Analog ve Display kartları ,ayrıca Step motor ve servo motor kartlarına da ihtiyaç var.
4-5 sene önce birşeyler yaptım.istediğim randımanı alamayıp söktüm.Şimdi yeniden heves geldi.bende sizin gibi araştırıyorum.
Umarım kısa zamanda doğru seçim yapıp,güzel bir şeyler çıkarırız.
Sevgiler

Levent YILMAZ
15-01-2014, 17:32
Xfly programını indirebileceğim bir link var mı ?

Ömer AYDIN
15-01-2014, 22:42
Levent Bey Merhabalar
Program ve pcb şemalarını indirdiğim site kapandı.Size ulaşabileceğim bir meil adresi verirseniz size meil atarım.İnşallah düzgün bir şey çıkarırız ortaya.

Ömer AYDIN
15-01-2014, 22:45
Bu arada kokpitiniz baya güzelmiş.

Levent YILMAZ
15-01-2014, 23:09
Selamlar.
Ne yazık ki tamamlayamadan hatta doya doya kullanamadan söktüm.Şimdi yeni ve daha güzel şeyler yapma hevesindeyim.daha fonksiyonel çalışan....
e Mail: tunarda@ttmail.com
Sevgiler..

Ömer AYDIN
16-01-2014, 16:41
Merhabalar
Levent bey inşallah istediğiniz şekilde bir kokpit yaparsınız.Bende bu aralar arduino kokpit ile yapma gayretindeyim olursa haber veririm.Bir yandanda fsbus u deniyorum daha önce fsbus hiç kullanmadım fakat internetten izlediğim videolarda güzel şeylere rastladım.
rotasizkursun82@gmail.com

Levent YILMAZ
16-01-2014, 21:06
Selamlar..
Fsbus ile ilgili sorularınız olursa bildiğim kadarıyla cevaplarım.
Throttleiçin BU0836 kartı ayrıca bu siteyi incelemenizi tavsiye ederim.
http://www.737ng.co.uk/symulatory.htm
Sevgiler

Ömer AYDIN
16-01-2014, 21:18
Merhabalar
Hocam o sitede cpflight kartları var galiba.

TK543
24-01-2014, 12:22
www.facebook.com/homecockpitsolutions

Ömer AYDIN
01-02-2014, 23:47
rtszkrsn