PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LTFH 2009 Scenery'sine (Sunay KILIÇ Hocamızın Tasarımı) 2013 AFCAD Tasarımım

thy163
19-11-2013, 19:33
Merhaba, yaklaşık olarak 3 haftadır, ince detayları ile üzerinde çalıştığım; Sunay Hocamızın tasarlamış olduğu LTFH2009 (FSX) Scenery'si için tasarladığım AFCAD dosyasını bitirdim. Belki ek olarak çok küçük bir iki güncelleme de yaparım ileri dönemlerde, güncellemeler büyük bir problemi gidermek maksadı ile yapılmayacaktır, dosyayı kendim test ettikten sonra Sunay Hocam ile de paylaştım, o da test etti büyük bir sorun ile karşılaşmadık. Ama karşılaşacağınız bir problem doğrultusunda güncelleme isteğinizi özel mesajdan ya da buradan (AFCAD dosyasi ile ilgili olarak) bildirmeniz yeterli olacaktır.

Değişenler:

- Pist genişliği ve uzunluğu yeniden düzenlendi.
- Pist ışıkları, yaklaşma ışıkları, vasi ışıkları yeniden düzenlendi.
- Apron 2013 günümüz şekline göre yeniden tasarlandı. Asfalt apron gerçeğindeki gibi beton haline getirildi.
- ILS yeniden düzenlendi
- C taksi yolu kullanıma açıldı.
- 10 Adet kapı gerçeğine uygun olarak konumlandırıldı.
- Apron ışıkları ve yer çizgileri gerçeğine uygun hale getirildi.
- Taxiway Sign'lar gerçeğine uygun şekilde isimlendirildi ve konumlandı.

Link: https://app.box.com/s/dya4xq2j5751whag27ei

Saygılar...

mehmetcelbis
19-11-2013, 23:47
Nevzat Hocam

Eine gözüne sağlık güzel olmuş

hakan737
20-11-2013, 00:07
e o zaman bir update paket yapında sonra arayanlar iki ayrı dosyanın peşine düşmesinler :)

thy163
20-11-2013, 00:25
Hakan hocam, FS; en iyi firmalara bile ait, çoğu zaman bir ikinci update'e gerek duyan programları kullanıyor. FS kullanıyorsan şayet her yeni çıkan programı alır kurarsın, kullanırsın denersin hatta senin için problemsizdir; yüzünde küçük bir gülümsemenin belirdiği bir andır ki o an ama fazla sürmez 3. Gün bir bakarsın küçük bir fix update, değişenleri şöyle bir incelersin; arkadaş meğer ne çok hata varmış dersin ve her yeni program gibi onunda updatelerini beklemeye başlarsın, bu da FS'in cilvesi ;)