PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jetmax 737

Ferdi Vefa
07-01-2013, 18:13
www.jetmax.ca
adresindeki bu hazır kit hakkında bilgisi olan varmı ?

Melih
07-01-2013, 21:46
Ferdicim,

Erim Funda ile temasa geç, sana detaylı bilgi verecektir.

kolay gelsin...

yigitciftci
07-01-2013, 22:16
Hocam sonuclari buradada yazsaniz, uygun mudur degil midir?

Ferdi Vefa
07-01-2013, 23:36
Bir arkadas istiyor. Ben de bakindim saga sola bugun hep iyi seyler yazilmis. Eger toplama merakiniz yok ise alip hemen ucuyim diyorsaniz cok iyi bir secenek diyorlar. Fiyatlar da cok makul. Kdv sini ve gumrugunu oderseniz ki %25 i bulur herhalde resmi yoldan da gelir.

yigitciftci
08-01-2013, 04:07
abi yalniz bunda kafaustu paneli yok malesef, onuda baska yerden mi toparlamak lazim... Yeniden FSUIPS vs...

Murat Kandemir
11-01-2013, 22:25
Bunu daha önce getiren var mı,gümrük sorunları parası ne tutuyor acaba ?

Murat Kandemir
12-01-2013, 22:08
Ben bundan almak istiyorum,daha önce getirilmiş ya da böyle bir ilgisi olan yokmu acaba ?

Ferdi Vefa
15-01-2013, 06:46
Bizlerden getiren yok herhalde Murat. Fakat nerde okusam hep yorumlar olumlu. Flightsolutions un sayfasinda Overhead panel mevcut. Bunu bir sonraki etap olarak dusunebilirsiniz. FSUIPC zaten olmazsa olmazı bu işin. Bir sureligine benim halen kullandigim sekilde Button Switch le OH işini cozebilirsiniz. Yine Flightsolutions da iki kişilik 737 kokpiti mevcut fakat Jetmax'in iki katı fiyat. Aviationmega Store da siparis uzerine kokpit hazirliyor. Flyengravity gibi kaliteli ama cok pahali malzeme kullandiklarindan butceleri gereksiz zorlar. Birde Opencockpits parcalari vede kendi becerinizle cok daha ucuza yapmaniz mevcut. Ama bu da hem beceri hem bayagi bir zaman hemde gorsellik acisindan digerleri seviyesinde olamiyor. Su an en mantikli ve keyifli cozum bana gore JetMax gozukuyor.

Murat Kandemir
15-01-2013, 07:55
Teşekkürler Ferdi ağabey bu gayet makul adamlara mail attım 2 gündür bir haber yok gerçi bakalım gelen cevaba göre bilgilendiririm sizleri de ne diyorlar..

Murat Kandemir
17-01-2013, 19:16
Gelen fiyat listesinin linkini koydum merak edenler için ancak kötü haber 2300 euro nakliye ve % 25 gibi gümrük+kdv çıkacak gibi ayrıca birkaç yazılım da lazım.

Kanada firması imalatçı istenirse Almanya bayisi teslim edebiliyor.Birkaç ek monitör var modülde olmayan onların da toplam fiyatı 640 €

http://www.flightsimtech.eu/tl_files/evs/images/dokumente/JetMax-PriceList_FST_E_effective%202012-08.pdf

hakan737
17-01-2013, 22:16
Hocam, net fiyatlardna hesap ettiniz değilmi? gümrük vergisi fatura üzerinden %20 ancak önceden detaylı bilgi almakta fayda var. Belirli bir meblağın üzerinde olursa belki ithalat mantığında gelmesi icap edebilir. GElecek olan kolinin ürünn ölçüleri nelerdir tabi bu arada, kaç kg bu malzemeler?

Murat Kandemir
17-01-2013, 23:03
Hocam net hesap ve diiğer nakliye şirketlerinden fiyat alıyor karşı taraf benden birkaç gün istedi.Ayrıca gümrükle ilgili bunun bir ATR belgesi ve standardı olmadığı için biraz araştırması için gümrükçüden rica ettim.Buna kdv ve ötv tahakkuk da edecek beni korkutan o kısım zira Kanada malı olduğu için Almanyadan da gelse yinede gümrüğe tabi.İthalat mantığında geleceği için şirketimin mi benim adıma mı olsun o kısımların da avantajlı kısmını seçmeye çalışacağız ama tabi evdeki hesaba uyarsa. Ölçüler yaklaşık 117 cm e 100 ve derinliği 72 sanırım ama bir kasa yapmışlar tahtadan onunla gelmesi lazım DHL bu konuda saçmalamış diğer şirketlerden fiyat alacaklar gemi zaten olmaz buna zaman alır.Ama kabaca hesap şu 6000€ makine + 2000€ nakliye + 640€ ilave monitörler+235€ saitek bağlantısı+iFly 737NG Pro Cockpit Builders 530€ +Gümrük kdv ötv +2400€ =11805 € ya gelir ki bu çok fazla para oluyor zira yoke u O/H olmayan küçültülmüş bir versiyon bu gelince hayal kırıklığı da olabilir zira video olarak sadece promosyon var net kullanıcı video bulamadım.

Murat Kandemir
17-01-2013, 23:13
http://www.youtube.com/watch?v=1pecl1EZk84 bir video buldum biraz komik görünüyor sizin fikriniz nedir ?

Murat Kandemir
18-01-2013, 12:08
Bu sabah gelen maili sizlerle paylaşayım.neticede nakliyeden çok gümrük vs can sıkıcı gümrükçü evraklar gelmeden kesin birşey söyleyemem diyor acı sürprizler de çıkabilir anlayacağınız eğer işgüzar bir memura falan denk gelirse,sonunda da gelen süper birşey olmayacak.Ben bu işten vazgeçtim ancak almak isteyenler falan olursa bilgileri verebilirim.

Kazasız uçuşlar ..

Gelen maili aynen kopyaladım :

Good morning,

we are still comparing the shipment companies. In theattachment you will find an offer for shipping with Schenker. But it seems tobe, that all companies finally are ending with 700,00 € from door to door incl.insurance and all the handling stuff.

Nearly half of the price is the shipping from thelogistic center (Istanbul) to your place.

Please let me know, how we should go forward.

Best regards,

Klemens

hakan737
18-01-2013, 22:06
Hocam sen bunu Erdim Elitezle görüştünmü birde? KDVyi bildiğim kadarıyla elektronik aksamlar için alıyorlar. Bu yüzden elektronik kısımları ayrı kabin kısmı ayrı faturalandırılırsa belki iş biraz daha kolaylaşır gibi geliyor bana.Tabi illaki gümrüğe takılacak, kaçar kısmı yok. Gemi işi uzun! ancak karadan parsiyal kargo ile gelebilir. Onuda lojistik firması halleder ama en başından prayı alır. Bu arada "nakliye parasının yarısı İstanbul'dan İzmir'e olan nakliye" kısmı biraz pahalı geldi bana. Nihayetinde bunlar maalesef Türkiye'ye girmesi getirilmesi kolay şeyler değiller.

Murat Kandemir
19-01-2013, 15:18
Evet hocam haklısın zor bir iş neticede,gümrük tarife yönetmeliğinde % 100 e kadar olabilir diye değer belirtmiş işin kötü tarafı bir standardının olmaması.O anki denk geleceğin adamın vizyonu ile ilgili bir şans aslında gümrük kdv ve ötv kısmı.Bunun yanında nakliye işi var parsiyel zaten bu aldıkları son fiyat ayrıca ilave monitörler,gereken yazılımlar e bunu almışken yoke vs çok pahalıya gelecek diye ben vazgeçtim açıkçası.İlk baştan 6000 euro luk bir projeydi şimdi ise ucu açık olacak o yüzden Erdim hocayı falan rahatsız etmedim.Çok teşekkürler ilginize. Türkiyeden biri getirirse gerçek maliyetleri ve nasıl birşey olduğunu öğrenmiş oluruz,ilk kurbanı bekleyelim bakalım :-)

Kivanc
20-01-2013, 05:26
Murat hocam,

Siz kafaya koymuşsunuz sanırım almayı. http://www.bravoclick.com/asp/group/1721/Boeing-737 burayı bir ziyaret edermisiniz. Bravoclick bir Türk şirketi ve yanlış hatırlamıyorsam kredi kartınada 12 taksite kadar yapıyorlar. Zamanında ben buradan yoke almıştım ve sahibide baya ilgili bir kişi. Yalnız sahibi 1 sene önce bir motor kazası geçirmiş ve üretimlere ara vermişlerdi ama yeniden başlayacaklarını duyurmuşlar. İletişime geçerseniz bizleride bilgilendirirmisiniz?

Selamlar

Murat Kandemir
20-01-2013, 13:17
Hocam ben önce buraya bakmıştım,ancak üretime ara verdikten sonra mail attım bir cevap gelmedi.Ayrıca üretilen birşeyin resmi video su falan yok sitedeki resimler başka yerlerden kopyalama farkındaysanız aslında yapsalar iyi şeyler alsak bizde rahat rahat çok iyi olur ama ortada birşey yok sanırım şimdilik..

Teşekkürler yine de..

Kivanc
21-01-2013, 19:07
Hocam, bir isteyelim o zaman video ve resim kendilerinden ben şimdi mail atacağım olmassa yarın arayacağım. Bende birşeyler satın almayı düşünüyorum çünki. Belki bir indirim falanda alabiliriz.

btuncel
21-01-2013, 20:06
Aslında video bayağı iyi ama halen çok pahalı...

İllaki bizde de başlayacak bu işler beklemek lazım

Kivanc
13-02-2013, 09:47
Selamlar, Fazlı Beyden cevap geldi iletiyorum,

Kıvanç Bey selamlar,

Kaza işleri biraz yavaşlattı.

Yattığım yerde 3 ay boyunca elektronik devreleri tasarlamıştım ☺

Mekanik imalat, parçaların temini veya imali, montaj konularında ARGE ve üretim çalışmalarım devam ediyor.

Siteye 737 modülleri için önceden hazırladığım yaklaşık maliyetlere göre fiyat koymuştum.

737 için sadece FMC bitmiş durumda.

Şuan aldığım 2 full Airbus simülatörünün imalat çalışmalarına hızla devam ediyorum.

Bunlar bittikten sonra benimde çok sevdiğim 737’nin modüllerine kaldığım yerden devam edeceğim.

Fiyatları kaldırdım çünkü, Airbus’ları yaparken öngörülemeyen pek çok maliyet fark ettim.

Standart bazı switch, 7 segment display, encoder vs… kompanentlerin Türkiye’de bulunamaması, yurtdışında dahi olmaması yada gümrük sorunları maliyetleri hızla yukarı çekiyor.

ARGE çalışmalarımdan bariz bir örnek vermek isterim :

Çalışmalar öncesi tüm panelleri 2 katman olarak değerlendiriyordum,
Oysa şimdi her panel 5 farklı katmandan oluşuyor, konektörler, PCB’ler cabası.

Kısacası kimseye mahçup olmamak için mümkün olamayacak satış fiyatlarımı siteden kaldırdım.
Zaten mevcut 2 projeyi tamamlayabilmek için yeni bir sipariş kabul etmiyordum…

MIP konsol konstrüksiyonunun üstüne 90 Kg.’lık ben dahi oturabiliyorum, rijit !

Bu arada tüm sanal havacılık camiamıza orta vadede bir süprizimde olacak, bu hafta 6DOF motion platform “imalatı” için ARGE çalışmalarımıza başladık. Hidrolik olmayacak, tamamen elektirikli…

Saitek ürünlerinde Türkiye Temsilcisi oldum, ilk siparişimizle birlikte Saitek web sitesinde de bilgilerimiz çıkacak. Ülkemizde artık Saitek konusunda bir stok sıkıntısı, fahiş fiyatlara satış yapan fırsatçılar olmayacak.
Bu konuda ithalat bürokrasisi çok zorlu, 2 haftadır bakanlığı bekliyoruz.

Vs. vs.

Saygılarımla,
Kemal Fazlı Ketenci
BRAVO Havacılık Simülatör San.

Murat Kandemir
13-02-2013, 11:10
Özetle ancak bizim çocuklar bu simulatör işlerinden keyif alıp uçabilecek bizlere pek şans görünmüyor gibi,projeksyonla uçmaya devam :-)

Kivanc
13-02-2013, 21:49
Sanırım tek başına çalışıyor hocam ama tek başına seri üretim yapması zor gibi gerçektende. Kemal bey önce siparişi alıyor sonra üretiyor. Yani hazırda üretim yok. İnşallah üretim süreci hızlanır :)

Ferdi Vefa
15-02-2013, 07:36
Arkadaslar konu basligi acmama sebep olan arkadasim Jetmax siparisini Almanya uzerinden vermeye karar vermis. Kuveyt temsilciligine pek guvenememis. Arkadasim tekne ithalatcisi oldugundan bir sekilde nakliye ve gumrugu haledecekmis (Legal yoldan) Ama o da onceleri getiririm yahu, neler gelmiyorki derken bu kokpit ithalatindaki problemleri gordu ve tereddut ediyor. Ama kafaya koymus. Cunku ogluna getirtiyor. Oglanda Jetmax le yatip kalkiyor :) gelince haber verecegim maeerayi.
Turkiyedeki ureticilerinde seri imalata gecememeleri cok normal. Fiyatlar cok yuksek, alicilarda butceleri kisitli olan gencler ozellikle talebeler. Kaldiki bizler bile sizlanip duruyoruz.
Ben yola Erim Fundanin MCP siyle basladim ve fazla dagilmadan 4-5 ayda kokpitimi kurdum. Sonucta toplamda bilgisayarindan ekranlarina FMC sinden radyolarina v.s annasi minnasi 10.000 Euro para harcadim. Aylik 2.000 Euro. Iyi para. Bu is su an ucuz degil. Vede gorulen o ki ucuzlayacagada pek benzemiyor. Araba alir insan bu paraya.
Emekli olmus adam ev islerini haletmis coluk cocuk buyumus hanim standartlara ulasmis kenarda da biraz parasi var senelerce pilotluk hasreti cekmis iste uygun bir profil. Ustelik EU bolgesinde yasiyorsa zeminde uygun. Yap gitsin.
Bizim memlekette ne ev isleri halolur ne coluk cocuk buyur nede hanim standartlara ulasir. Mevzuat ve burokrasi zaten kabus. Aklinin kosesinde kokpit sevdasi olur durur. Bu da Turkiyede yasamanin bedeli iste. Havamiz suyumuz insanimiz guzel ama hobicilere hayat yok :(

Hakan Sokmen
02-06-2013, 09:15
Bir sureligine benim halen kullandigim sekilde Button Switch le OH işini cozebilirsiniz. .

Ferdi Hocam merhabalar,
Overhead işinde kullandığınız Button Switch nasıl bir şeydir acaba? Nelere komuta edebiliyor sunuz? Biraz bilgi verirseniz çok sevinirim. OH panelde bir şey yapmak istediğim zaman tüm ekranı kaplamasından dolayı çok muzdarip'im de..
Şimdiden teşekkürler.
Saygılar,
Hakan

Airforce61
21-10-2013, 20:38
Merhabalar,

ben forumunuza yeni katildim ama uzun zamandan beri Homecockpit ile ilgileniyorum ve B737 NG yapim asamasindayim.

jetMax'i tavisye edebilirim. Ben almanyada kaldigim icin ürünleri tavsiye edebilirim. Bilmek istediginiz bir sey olursa yardimci olmaya calisirim.

Saygilar
Samim