PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda Justplanes THY

kivancucan
23-08-2012, 21:02
http://www.youtube.com/watch?v=G97_JGce7_E&feature=youtu.be

Videoyu henüz izlemedim. Bir heyecanla hemen paylaşayım dedim. :) Fakat THY'nin bu adamları muhatapa almadığnı duymuştum. Ne ara çekildi video anlamadım.

TK738
23-08-2012, 21:25
Harika diyorum baskada birsey demiyorum.

hakan737
23-08-2012, 23:10
Daha 2 ay önce bu konuda karar mercii olan kişiden "hayır" cevabı almışken bende anlamadım ne ara anlaşıp ve çektiklerini ama kaptanın İngilizcesinin Türkçesinden daha iyi olduğu muhakkak!. (diğer kaptanında ingilizcesi nerdeyse aynı seviyede ) Kötü niyetle söylemiyorum, belliki yurtdışında yaşayarak eğitim almış bir pilot olmalıki, ingilizcesi anadil seviyesinde akıcı. İyi bir ekip seçmişler belliki çekim için. Prodüktöre sordum "nasıl hallettiniz" diye, cevabı gelir birkaç güne kadar :)

Demek ki istenince oluyormuş, üstelik çok da iyi oluyormuş, darısı diğer uçuşların başına. Umarım bu serinin devamı gelir Air Canada ve Austrian gibi. Onlardan çok daha iyi olduğuna eminim.En kısa sürede satın alacağım.

program ile ilgili sayfa;
http://www.worldairroutes.com/Turkish777.html

kivancucan
23-08-2012, 23:26
Hakan abi 2 ay önce hayır cevabı alınmış ama film hava durumuna bakıcak olursak kış-ilkbahar aylarında çekilmiş gibi duruyor. :)

can737
23-08-2012, 23:39
1996 yılından beri bir THY A340 bir de Mng dışında bir gelişme olmamıştı bildiğim kadarıyla, birden .karşımda görünce baya şaşırdım. Çekimler ve ekip çok hoşuma gitti, hem kendim hem de serinin devamına destek için hemen sipariş verdim.

tk1550
23-08-2012, 23:40
Güzel olmuş gerçekten, darısı diğer fotojenik kaptanlarımızın ve ekiplerin başına:)

hakan737
23-08-2012, 23:42
FMC'de 31 derece var TAKEOFF REF sayfasında, o yüzden kış olduğunu sanmıyorum, daha yakın bir zaman olsa gerek. Lodos bile olsa-ki 18'e gitmişler kalkış için kışın lodos'da bu kadar sıcak olmaz hava. Sanırım HAziran civarı. Naritada nedense hava genelde kapalı ve/veya rüzgarlı galiba. Bir spotter var youtube'dan takip ettiğim hep fena halde rüzgarlı havalarda inişleri çekiyor.

kivancucan
23-08-2012, 23:52
Hakan abi EFB'de takeoff sayfasında OAT 12 derece yazıyor. FMC'de yazan ise Derated T/O değeri.

hakan737
24-08-2012, 00:13
Haklısın Kıvanç, ben hep bir tarih görmek için bakarken EFB'deki 12Cye dikkat etmemişim. Öğreniriz bir şekilde tam tarihini.

tk1550
24-08-2012, 04:06
Bu arada kaptanımız ile ilgili bir dergide çıkan kısa bir söyleşi mevcut. Uçak tiplerinin bazılarında minik hatalar(basımdan kaynaklanıyor sanırım) bulunsada özetle kim olduğunu görebiliyoruz. İngilizce'nin kuvveti de belli oldu:)

http://www.kalekilit.com.tr/Kalem/Kalem10/pdf/sayi10.pdf (30.sayfa)

A310
24-08-2012, 12:11
Daha 2 ay önce bu konuda karar mercii olan kişiden "hayır" cevabı almışken bende anlamadım ne ara anlaşıp ve çektiklerini ama kaptanın İngilizcesinin Türkçesinden daha iyi olduğu muhakkak!. (diğer kaptanında ingilizcesi nerdeyse aynı seviyede ) Kötü niyetle söylemiyorum, belliki yurtdışında yaşayarak eğitim almış bir pilot olmalıki, ingilizcesi anadil seviyesinde akıcı. İyi bir ekip seçmişler belliki çekim için. Prodüktöre sordum "nasıl hallettiniz" diye, cevabı gelir birkaç güne kadar :)

Demek ki istenince oluyormuş, üstelik çok da iyi oluyormuş, darısı diğer uçuşların başına. Umarım bu serinin devamı gelir Air Canada ve Austrian gibi. Onlardan çok daha iyi olduğuna eminim.En kısa sürede satın alacağım.

program ile ilgili sayfa;
http://www.worldairroutes.com/Turkish777.html

Kaptanımızın ingilizce ve Türkçe arasıdnaki fark benimde çok dikaktimi çekti...Sevinsemmi üzülsemmi anlıyamadım açıkçası.

Bozo
24-08-2012, 14:40
alman bir sirketden siparis verdim (direkt justplane'den siparis verince cok uzun sürüyor), bakalim nasil :confused:

hakan737
24-08-2012, 15:53
Emirhan, Volkan'ın verdiği linkdeki röportajda, kaptanın Avustralya doğumlu Türk vatandaşı olduğu yazıyor. Orada doğup büyüdüğü içinde Türkçesinin aksanlı olması gayet normal. Ben bunu ingilizcesinin çok çok iyi olduğunu vurgulamak için söyledim yoksa başka bir anlamı yok. Çok uzun yıllar yurtdışında kalan veya oralarda doğup büyüyen,orada çocukluktan itibaren uzun yıllar eğitim alanların hemen hepsinde görülen doğal bir durum. Üzülecek bir durum yok, bilakis benim çok hoşuma gitti, çok memnun oldum hatta böyle şeyler şirket içinde yabancı dil anlamında kalitenin yükselmesi için çıta bile oluşturabilir.
Tanıtım videosunu bile hayranlıkla izledikten sonra asıl dvd'yi seyretmek için sabırsızlanıyorum.

Bozhan Özsoy
24-08-2012, 17:10
Videoyu izlemeden aksan konusunda yorum yapmak biraz erken olabilir, sizin beklediginiz/alistiginiz bir anons olmadi ama cok da anormal bir durumda yok ortada, ayrica Turk izleyiciler icin Turkce bir iki birsey soylemeyi dusumesi de cok ince ve hos bir ayrinti olmus, ilk justplanes siparisimi veriyorum :)

can737
24-08-2012, 18:21
Videoda arka planda görünen bir pilot arkadaşım var ona sordum, çekim geçtiğimiz kış yapılmış.

Umut ÖZTÜRK
24-08-2012, 20:30
Çok güzel bir haber.. Soluksuz izledim...

atmaca53
25-08-2012, 02:43
Hakan Kaptanım hem THY'yi hemde sizi tebrik ederim gayretleriniz boşa gitmemiş oldu.

hakan737
25-08-2012, 10:07
Benim bir katkım olduğunu açıkçası sanmıyorum, öyle olsaydı en azından "evet güzel bir fikir" diye bir cevap gelirdi. JustPlanes'den de bir hbaer gelmedi epeyce yazıştığımız halde. Zaten sadece ben değil, birkaç arkadaşımız daha hemen hemen aynı şekilde THY'ye müracaat etmişiz. Demekki ve ne mutlu ki THY içinde birisi belkide içimizden birinin önerisini dinledi yada hiç alakasız kendileri Just PLanes'in uzun zaman önce yaptığı teklife cevap verdi. Kendi adıma mal etmeyi istemem, bildiğim yada bilmediğim talepte bulunan diğer tüm kişilere ayıp olur. Eminimki onlarda çok vakit harcamışlardır.
Sonuç itibari ile birşekilde olmuş hemde kışın olmuş hemde süper olmuş , daha ne isteriz? (şahsen yeni bir NY, Chicago, LAX, Toronto, HKG, Sİngapur, Seul.......güzel bir yurtiçi mix, anadolu jet...ondan sonra....... :) )

paranoiac
25-08-2012, 23:45
Thy'de uzun zamandır o kadar saçma sapan şeyler oluyordu ki sonunda ne güzel olmuş dediğimiz bir şey çıktı ortaya. Kim vesile olduysa elllerine sağlık artık.

kivancucan
28-08-2012, 01:48
Siparişi nasıl verdiniz? Ben PayPal üzerinden vermek istiyorum. Shipping Options bölümünde Europe (By Mail) seçince 9.5$ dolar daha ekliyorlar. Bunu seçinde mailden indirme linki mi gönderiyorlar? USA By FEDEX seçince herhangi bir fiyat artışı olmadı. Sanırım bu şekilde CD olarak gönderiyorlar. Bilgisi olan var mı?

hakan737
28-08-2012, 11:57
Kıvanç, Justplanes'de indirme linki yok, Shippingde Europe by mail ile seçmelisin.Diğerler, Amerika içinde ve bağlı eyaletler/ bölgeler için. Gönderi ücreti 9.5$. Sonra da kutulu olarak gelmesini bekliyorsun verdiğin adrese.

Rover75v6
28-08-2012, 16:37
Harika olmus. Ben cok begendim. Cikar cikmazda almayi dusunuyorum.

hakan737
28-08-2012, 17:12
Çıktı, alabilirsin. Eğer beğendiyseniz düşüncelerinizi birşekilde THY'ye bildirirseniz ileride yeni programların yapılması için olumlu bir görüş oluşabilir yönetim bazında. Yönetim bu çalışmadan memnun kalırsa, belki diğer model ve/veya uçuşlarında programa alınma ihtimali varmış.

Rover75v6
28-08-2012, 17:18
Çıktı, alabilirsin. Eğer beğendiyseniz düşüncelerinizi birşekilde THY'ye bildirirseniz ileride yeni programların yapılması için olumlu bir görüş oluşabilir yönetim bazında. Yönetim bu çalışmadan memnun kalırsa, belki diğer model ve/veya uçuşlarında programa alınma ihtimali varmış.

Hakan bey aviationmegastore'a daha gelmemis. Ordan almayi dusunuyorum.

NOT: AMS Teknik hat bakimdaki arkadaslara ve diger yetkili kisilere bu bilgiyi ulastiracagim.

hakan737
28-08-2012, 18:01
Ha tamam pardon, oradan alacağınız aklıma gelmemişti. Sanırım oraya yakında gelir. Ben pogramın ilgi çekeceğinden eminim, eğer geri dönüşüde arzu edilen gibi olursa uzun bir ziyafet bizi bekleyebilir. (aviation megastore'da fiyatı nedir bilmiyorum ama justplanes'de 30+9.5$ posta şu anda, önceki eski THY A340 programıda bununla beraber alınırsa 5$)

Rover75v6
28-08-2012, 20:09
Ha tamam pardon, oradan alacağınız aklıma gelmemişti. Sanırım oraya yakında gelir. Ben pogramın ilgi çekeceğinden eminim, eğer geri dönüşüde arzu edilen gibi olursa uzun bir ziyafet bizi bekleyebilir. (aviation megastore'da fiyatı nedir bilmiyorum ama justplanes'de 30+9.5$ posta şu anda, önceki eski THY A340 programıda bununla beraber alınırsa 5$)

Fiyat EUR 27,95 + posta gozukuyor. Eger bir kac gune gelmez ise bende justplanes'den siparis etmeyi dusunuyorum. Artik ordan kac gunde gelirse... :)

can737
04-09-2012, 21:14
23 Ağustosta sipariş vermiştim bugün 04 Eylül elime geçti. Henüz tam bakma fırsatım olmadı fakat blu-ray oynatıcım olmadığı için siparişi dvd formatında vermiştim açıkcası görüntülerden pek memnun kalmadım fs'deki anti aliasing sorunu gibi net değil ve bulanıklık var.

Bozo
06-09-2012, 16:15
http://i.imgur.com/niU0F.jpg

hakan737
07-09-2012, 10:49
Can bey, dün benim DVD'de geldi. Normal DVD playerda TV'de bir kısmını izledim. Bana çok sorunlu gelmedi. Bilgisayarda sanırım çözünürlükten dolayı olsa gerek TV'den farklı (ben 1024X768 çözünürlükte izledim yarısına kadar). Justplanes dvdlerinde herzamankinden farklı dikkat çekecek bir durum görmedim ama doğaldırki herkesin beklentisi muhakkak farklı olacaktır. Belki benim gözüm alıştığı için fark edemiyorum. Nihayetinde herkesin oynatıcı cihazı farklı olabilir, beğeni düzeyi farklı olabilir, birşey diyemem.

TK738
07-09-2012, 15:09
Bende sonunda bugün siparis ettim.