PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Video Edit

tanoloji
13-06-2006, 15:03
Selamlar...

Bilgisayar?m ömrünü tamalay?nca ba?tan toplamak zorunda kald?m. ?yide oldu tabi. ?nsan biraz perfonmans görünce video i?ine el atmak istiyor. Çektim 1,2 tane ama efektsiz pek bir ?eye benzemiyorlar. K?sacas? bana sa?lam bir video edit program? laz?m.
?stedi?im özellikler,
2 vidyoyu ayn? karede toplay?p oynatabilme,
Playback
alt yaz?, üst yaz?, orta yaz? yazabilme
geçi? efekleri.

Bu özelliklere sahip fazla a??r olmayan ve detaya fazla inmeyen bir program ar?yorum. Adobe Premiere Pro deneme versiyonunu denedim pek içinden ç?kamad?m. ?stedi?imden fazlas?n? veriyor :)

Sayg?lar...

hakan737
13-06-2006, 15:16
windows movie maker en basiti ve kullan??l?s?, henüz sony vegas la bir deneme yapmad?m ancak wmm'den daha iyi ve gelişmi?. adobe premier'i çoook eskiden animasyon için kullan?rd?m. asl?nda kullan?m? çok pratiktir e?er "fazla" özellerini kullanmayacaksan?z ama sonuçta premier profesyonel kullan?mlar içindir.

tanoloji
13-06-2006, 15:26
Sony Vegas hakk?nda çokca övgü dolu yaz? okudum. Onu denemeye karar verdim. ?zlenimlerimi yazar?m. Te?ekkürler...

vaccaro
13-06-2006, 19:24
Tanzer bey
Sony Vegas gerçekten ba?ar?l? ve profesyonele yak?n (tabi bana göre) fakat movie maker da yabana at?lacak bir program de?il.
?stediklerinizin tamam?n? yapabiliyor.
Gördü?üm tek k?s?tlamas? (video üzerindeki ses de dahil) 3 ncü bir ses dosyas? koyma imkan? yok (yoksa var da ben mi ke?fedemedim? :p)

Cuneyt
14-06-2006, 02:16
Tanzer Bey, video nuzu editledikten sonra (sahneleri duzenleyip, gecis efektlerini verdikten sonra) eger efekt vermek istiyorsaniz tavsiyem Adobe AfterEffects olacaktir. Premiere kadar karisik degildir ancak profesyonel bir yazilim oldugu icin nisbeten karmasik bir programdir. Ancak efekt konusunda cok basarilidir.

Saygilar.

tanoloji
15-06-2006, 14:44
Arsan hocam.
Movie maker?n hangi sürümünden bahsediyorsunuz? Elimdeki m&m ile frame leri kesip biçmekten ba?ka hiç bir ?ey yapamad?m. Yoksa bende mi bulama?m :)

hakan737
15-06-2006, 14:56
tazner hocam, windows movie maker asl?nda ba?lang?ç seviyesi için montaj konusunda yeterli bir program. di?erleri biraz daha seviyesini gei?tirmek isteyenler için.

WMM'da planlar aras?nda geçi? efektlerinden, düz fade in fade out lara kadar temelde ihtiyaç duyulacak her kabiliyet var. ses maalesef tek kanal o yüzden ikinci ses eklemek ancak görüntünün orjinal halinde kay?tl? bir ses varsa mümkün. subtitle, yazi ekleme vs oda var.

geçi?ler için benim video bölümündeki cessna centurion videosuna bir bak. orada herzamankinden farkl? geçi? efektlerini kullanm??t?m.

vegas ile daha çal??mad?m, baz? planlar?m var ama orada san?yorum photoshop ile yap?lm?? gibi daha gelişmi? efektler mevcut.

tanoloji
15-06-2006, 15:52
bendeki sürüm 1.1 mi?. ?imdi 2.1 i indirdim. ?steklerimi kar??l?yacak gibi görünüyor. Herkese çok teşekkür ederim cevaplar için.

Vegas? kurcal?yorum yava? yava?. ?zlenimimi yazaca??m.
Sayg?lar...