PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taner Sevim Hocanin cockpiti

Serdar Sualp
05-10-2005, 01:07
Bu aksam Taner Hocanin evinde misafirdim.
Kendisi iki pilotun ucabilecegi sekilde bir cockpit yaratmis. Ek olarak Data-show yardimiyla goruntuyu de bir perdeye dusurmus.
TRvACC ekibinin organize ettigi "Sali gecesi atesinde" :D Taner hocanin "First Officier" i olma keyfini yasadim. Cok guzel bir ucus oldu.

http://sanalpilot.com/forum/uploaded/Serdar Sualp/TS_SS.jpg

http://sanalpilot.com/forum/uploaded/Serdar Sualp/TS.jpg

http://sanalpilot.com/forum/uploaded/Serdar Sualp/SS.jpg

Sevgiler

TC-BUG
05-10-2005, 01:33
Çok güzel bir kurulum olmu?.
Ben de yak?n bir zamanda CH yoke + rudder pedal getirtmek istiyorum yurtd???ndan ama kafamda gümrük ve kargo ile baz? sorular var Taner hocamda 2 tane var san?r?m kendisi bana yard?mc? olabilir çok mutlu olurum do?rusu.

TanerSevim
05-10-2005, 09:18
Arkada?lar merhaba,

Öncelikle Serdar hocaya çok teşekkür ederim. Kendisi ile birlikte uçma keyfi benim için bir ayr?cal?k. Ayr?ca bu uçuşta kendisinin gerçek hayat uçuş deneyimlerinden de faydalanma imkan? buldum. San?r?m bu uçuşlar?m?z? devam ettirece?iz.
Bu?ra hocam, ben CH products Yoke ve ruder? Ameriaka'dan bir hostes arkada??ma getirtmi?tim. Di?eri ise ba?ka bir arkada??ma ait ?imdilik kullanmad???ndan ben kullan?yorum. Kargo ile getirtmek çok ak?lc? de?il çünkü o dönemde neredeyse ürün fiyat?na yak?n kargo bedeli istemi?lerdi. En iyisi bir yak?n?na getirtme imkanlar?n? ara?t?rmak.

TC-BUG
05-10-2005, 12:15
Anlad?m hocam ama benim öyle bir imkan?m olmad???ndan mecburen kargoya vermek zorunda kalacak gibiyim.Kargo paras?ndan çok benim derdim gümrükte tak?l?rsa onu napar?m diye.Te?ekkür ederim.

?brahim KAYA
05-10-2005, 14:39
Sevgili Bugra www.aviationworld.net sitesini incele derim , ben kanada vancouver 'da ya??yorum ve burada bu ma?azadan s?ks?k al??veri? yapan mü?terisiyimdir.Bu magaza o kadar büyük ve o kadar güzeldir ki pahal? özel pilot gözlüklerinden hepsi markal? ve saatlerine kadar , pilot gömlek rütbelerinden çatnalar?na logbooklarina suit lere ,bunun yani sira model ucak bolumu magaza cok genis ve stand lara ayrilmis , gida alisverisi gibi reyonlar var :) simulator reyonu var bizim bu pmdg ler felan ozel cd'lerinde level-d vs. vs. ne ararsan daha bildigimiz bir cok seyler , bütün air canada ve westjet pilotlari diger kanada pilotlari bu magazadan alisverisini yapralar guncel chartlarini alirlar , kitaplarini alirlar.Kitaplar cok pahali ama ben genelde gittigimde ayak ustu 20dk. 30dk. okuyorum , gecen sadece avionics ve temel uçuş adl? bir kitap toplam 240CAD$ verdim.Bazi ucus ogrencileri mecburen bir girdilermi 2000,3000 CAD$ lik kitap alip cikiyorlar.Bunun yaninda sitede simulation menusunde hardware goruceksin oradan tum simulator ile ilgili donanimlari bulabilirsin.Bu magazada ki model ucak bolumude cok guzel THY nin urunleri bile var bu magaza da kanada ya ucmasa da sticker lari olsun masa ustu model ucaklari olsun hepsi var zaten o cok ho?uma gitti.1-2 güne kadar ma?azaya gidice?im tüm amerika ve kanada scenery'si ve charts paket programini almak icin senin için sorabilirim,Ama sanmiyorum kargo vs. isticeklerini mutlaka " sipari?i versin,o kadar " dicekler dir ama ben detayli sorarim gümrük vs. i?lerini yaln?z o sitede ne gordüysen üzerine %14 tax ekliceksin bizim kdv olayi sonradan ekliyorlar.Fiyatlar Canada dolari suanda kanada dolari 1milyon 50 ila 75 arasi bu yuzden cok daha uygun diye dü?ünüyorum.Ma?aza çok güzel özel bir m?aza gelenler de zaten s?rf havac?l?lar pilotlar ve havaalan?n hemen 26L Runway in basinda seferden gelen pilotlra dogruca buraya gelip hemen yan tarafinda bulunan guzel restaurant ta yemek yiyip yola tekrar koyuluyorlar.Yalniz bazen magazanin icinde bulunupta sitede olmayan bircok ürünler var.Genelde sanirim s?k sat??? olan ürünleri yerle?tirmi?ler siteye daha çok pahal? ürünleri koymam??lar.Diyeceklerim bu kadar . 1-2 güne kadar burada bilgi verice?im.Bu arada ek olarak belirteyim airband telsizleride bulabilirsiniz burada satisi serbest herhangi bi yasak yok bizzat ben ICOM aldim cok da memnunum burda tum British columbia yi dinliyebiliyorum.Evimin uzakligi havaalanina yuruyerek 40 dk arabayla 5 10 dk. Mesafe cok cok uzakta olmasa kalite cok guzel ek olarak belirteyim istedim.Turkiyeye aralik 15 de gelip ocak 3 de donecegim 1 tane de ulkeye getiricem kalsin ilerde lazim olur geldimmi dinlerim diye :)

Sevgiler , Sayg?lar.

?brahim KAYA
05-10-2005, 14:52
Yine ufak bir ek menülerde " books " bölümünü inceleminizi öneririm.Gerçekten çok faydal? güzel kitaplar var.Bildigim kadariylada internetten takir takir siparis aliyorlar yukarida About us bölümünde toronto pearson a daki magazalarininda siteleri var , toronto biraz daha yakin olur belki :)

ta1dr
05-10-2005, 16:58
ben Ch pedal ? USD den bir magzadan net üzerinden sipari? verdim ve shipping method u UPS secdim 83 USD UPS paras? ilaveten verdim ve mal kap?ma kadar geldi
tavsiyem yurtd???ndan sipari? verirken shipping method u UPS , DHL, fedex gibi firmalar? secin sorunsuz ürün size ula??r.
Amerikadan?n yerel posta ?irketide san?r?m UPS diye geciyor kar??t?rmay?n

Batur
12-01-2006, 19:51
sevgili taner sevim hocam
evinizdeki setin aynisindan yapmak istiyorum fiyat olarak bana maaliyetini soyler misiniz ?

bu sekilde data show perdeler ve akla gelebilecek her turlu ekipmanla ne kadara patlar ?

derin
13-01-2006, 04:58
Vay!! Cok guzel bir kurulum.

<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Amerikadan?n yerel posta ?irketide san?r?m UPS diye geciyor kar??t?rmay?n</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Amerika'da yerel posta sirketi USPS

lishakoglu01
13-01-2006, 06:25
Bu?ra hocam
100$ alt? için gümrük devreye girmiyor.

airboyist
13-01-2006, 11:59
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Bu?ra hocam
100$ alt? için gümrük devreye girmiyor.

<div align="right">Originally posted by lishakoglu01*-*13/01/2006*:* 06:25:28</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

hocam bu 100$ yol paras?da dahil mi?yoksa sadece ürün bedeli olarak m? 100$?

hakan737
13-01-2006, 12:16
fatura'da ürün bedeli olarak 100€

yüksekuçan
13-01-2006, 13:33
Güzel olmu? gerçekten, görüntüyü yans?tmakta kullan?lan alet projektör benzeri bi?eymidir?

Mehmet SELMAN

lishakoglu01
14-01-2006, 00:45
Hakan hocam belirtmi?
USA için fatura bedeli 100$ ? a?mayacak,kargo bedeli konu de?il.

TanerSevim
14-01-2006, 11:42
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">sevgili taner sevim hocam
evinizdeki setin aynisindan yapmak istiyorum fiyat olarak bana maaliyetini soyler misiniz ?

bu sekilde data show perdeler ve akla gelebilecek her turlu ekipmanla ne kadara patlar ?

<div align="right">Originally posted by Batur*-*12/01/2006*:* 21:51:06</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Sevgili Batur hocam sistem tek bilgisayar,projeksiyon ve çift yoke -ruderdan olu?uyor(ch product) projeksiyonu 1000 YTL ye alm??t?m. ?u anda fiyatlarçok uygun. Bilgisayar için ortalama 1000 $ diyebiliriz.Ben perde olarak özel bir ?ey kullanmad?m. Plastik bir masa örtüsünün arkas?. Yoke ve rudder'? Amerikadan bir hostes arkada??m getirmi?ti. san?r?m 230 $ civar?nda. Di?er Yoke ve rudder ise bir arkada??mda kullan?lm?yordu ondan ald?m ve sistem olu?tu. Çift yoke ve rudder kullan?m? için özel bir programa gerek yok usb giri? oldu?u sürece sorun ç?km?yor. Özellikle çift pilot uçmak oldukça zevkli. ?mkanlar müsait oldu?u takdirde kesinlikle tavsiye ediyorum.

Batur
16-01-2006, 13:29
taner hocam cok sagol bilgiler icin en kisa zamanda toplamaya calisacagim

tesekkurler