PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FS2002'de Online uçu?

Lt.Roger
19-07-2005, 02:06
Ben,bilgisayar?mda FS 2002 kullan?yorum ve ayn? zamanda internet eri?imine de sahibim.Benim de?erli arkada?lara sorular?m ?unlar:
1)Ben online uçuş için FS 2002 nin içinde Multiplayer de ne gibi ayarlar yapmal?y?m.
2)Bir de www.trvacc.org internet adresinde kendimi uçuş için kay?t ettirdikten sonra uçuş saati yakla??rken snas?l hareket etmeliyim(Çünkü,uçuş saati yakla??rken nas?l hareket edece?imi gösteren bir yaz? göremedim)
3)Bir de bu Online uçuş için O andaki hava durumunu ayr?ca indirmeli miyim yoksa kendisi mi yükleyecek.
Tüm arkada?lara iyi uçuşlar
Sayg?lar?mla
A.Mutlu Y?lmaz

hakan737
19-07-2005, 11:13
Mutlu bey selamlar, öncelikle hay?rl? olsun, umar?z en k?sa zamanda sizi aram?zda aktif olarak görürüz.
sorular?n?za k?sa cevaplar a?a??dad?r;
1)Ben online uçuş için FS 2002 nin içinde Multiplayer de ne gibi ayarlar yapmal?y?m.
Sizin çok özel bir ayar yapman?za gerek yok. Kulland???n?z ba?lant? arabirimi size bu konuda yard?mc? olacakt?r. SB3 kullanaca??n?z? varsayarak; öncelikle Squawkbox3'un manuelini bir kez okuman?z?, ?mkan?n?z varsa yaz?l? ç?kt? alarak ad?m ad?m uygulaman?z? öneririz. Fs2002'de sizin programa yol göstermeniz gerekmekte ama bu çok zor de?il. FS2004'de otomatik olarka yapt???n? siz elle yapacaks?n?z demek bu.
K?saca multiplayer'da bir session açman?z gerekecek. Manuelde "fs2002 users" ba?l?kl? olana d?mlar? teker teker tatbik ediniz.

2)Bir de www.trvacc.org internet adresinde kendimi uçuş için kay?t ettirdikten sonra uçuş saati yakla??rken snas?l hareket etmeliyim(Çünkü,uçuş saati yakla??rken nas?l hareket edece?imi gösteren bir yaz? göremedim)

Online uçmak için TRVACC'de flightbook'a kay?t yapt?rmak zorunda de?ilsiniz. Yani bu sizin online uçman?z için gereken bir prosedürün parças? de?il. Bu sadece sizin ne zaman uçaca??n?z? gerek vatsim gerekse bizdeki ATC'lere bilgi olarak veren bir sistem. Zorunluluk olmamakla beraber al??kanl?k edinmeniz sanal hava trafi?imizin olabildi?ince operasyonel olmas? için faydal? bir i?lemdir.
Online uçmak için tam saatinde ba?lanman?z gerekli diye bir zorunluluk yok. ?ste?iniz saatte ba?lanabilirsiniz. ister planlad???n?zdan 10 dakika önce ister 30 dakika sonra . Tamamen size ba?l?. Ufak tefek detaylar var ama ?u an için sorun de?il. TEk ?art?m?z. Online oldu?unuzda (sistemde aktif olmaya online diyoruz) pist içinde olmaman?z ve transponder'inizin SQUAWK STANDBY durumunda olmas?. Online olmadan önce mutlaka uçuş yapaca??n?z meydanda opark yerinde haz?r olun ,asla pist ba??nda olmay?n. Sonra sisteme ba?lan?n. SB3'de sisteme ba?land?ktan sonra SB3'ün menulerini kullanarak uçuş plan?n?z? doldurun. haz?r oldu?unuzda e?er aktif ATC vars hiyerar?ik s?raya göre en alt seviyeden (CLE/DEL-GND-TWR-APP/DEP-CTR)ba?layarak tek tek temas kurun. Bununla ilgili aç?klamalar bahsetti?iniz sitelerde mevcuttur.

3)Bir de bu Online uçuş için O andaki hava durumunu ayr?ca indirmeli miyim yoksa kendisi mi yükleyecek.

her program?n tarz? farkl? olsada default olarak ayarlar? hava durumunu kendilerinin yüklemesine göre ayarlanm??t?r. Özel bir hava durumu program? kullan?lmad??? ve sistemde de?i?klik yap?lmad??? sürece VATSIM için fsinn ve sb3, IVAO için Ivap kendi merkezlerinden ald?klar? hava durumunu kendi kendine yükleyecektir.

kolay gelsin