PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pilotlar hayatlar?ndan memnun mu?

imported_n/a
05-07-2005, 20:32
?yi günler sevgili hocalar?m.Foruma dün kay?t etti?im [u]CPL MUAYENES? </u>adl? konuda dikatimi çeken birkaç sat?r vard?.(ASKER? B?R P?LOTUN GÖNÜL RAHATSIZLI?I)Bu güzel güzelli?in(pilotluk ve havac?l?k) baz? negatifliklere yol açaca??n? daha do?rusu böyle olaca??n? hiç bilmezdim!Gerçek anlamda arzulad???m?z baz? ?eylere vakit ay?r?rken sevdiklerimizle aram?za demirden tu?lalar koymamay? her i?in ba??nda dü?ünmemiz gerekir.[8)]
SEVG?LER?MLE...
[u]BAHSETT???M YAZI</u>
Muayenede asker kökenli bir kaptan abimizle tan??t?m. 52 ya??nda ve 12000 saat uçuşu var. Kendi o?lunu ünivesiteden sonra Sindel 'e kaydettirmi?. Pilot olmas?n? hiç istemiyor ama hevesi k?r?lmas?n diye engel olmam??. [u]Bana da "iyi dü?ün sadece para ve prestij için kesinlikle yap?lacak i? de?il" dedi. Kendi k?z?n?n dü?ününe bile uçuşta oldu?u için gidememi?, gecesi gündüzüne kar??m?? ve aile hayat? ç?kmaza girmi? durumda</u>. Uçu? zevkini zaman?nda F4 'lerle doya doya ya?ad??? için at?k hiç tat almad???n? sadece i? için uçtu?unu söylüyor. S?k?lm?? art?k, bu 6 ayl?k muayeneler de adam? bezdirmi? durumda.

TurkishBird
06-07-2005, 21:18
Hocam ben burda biraz konuya kar???y?m. Emin olun pilotluk aile ya?am?n? seven birisi için de?il. Bunun için ilk önce kalbinizle de?il mant??n?zla bu i?e girecekseniz girin. Bu yaz?y? okuyan arkada?lar?n hepsi bir k?za a??km?? gibi a??klar (bende dahil) uçmaya uçaklara.. Ve duyar gibi oluyorum, "kar?n toklu?una bile uçar?z.." laf?n? :) yanl?z bunlar nekadar do?ru bunu yava? yava? anlamaya ba?lad?m. Etraf?mda emin olun ya?ad???m camia dolay?s? ile çoook askeri pilot var. Bir ço?u hemen emekli olup havayollar?na geçmi? baz?lar? hala hava kuvvetlerinde. Fakat hepsinin genel bir özelli?i var "aile ya?amlar? yok". Nasıl bir hatuna a??k olunca evlenmeden önce hep pembe bulutlar?n üzerinde gezer, sonra evlenince görürsünüz anyay? konyay?, i?te buda böyle bir meslek (mi?). Tan?d???m birçok kaptan e?inden ayr?lm?? veya aile ya?am? çok kötü. Ald?klar? paray? e?leri çocuklar? BMW"lerde bilmem nelerde harc?yor, kendileride hep bir ko?u?turmada.. Evde kalam?yorlar orduevlerinde veya otellerde kal?yorlar, çünkü ço?unun evi havameydanlar?na yak?n de?il ve uçuş aralar? çok k?sa (en uzun bir ak?am, eve gitmeye deymez). Bana tekrar tekrar dü?ün dediler.. Bilg. Mühendisisin bizden kat kat fazla para al?yorsun ve güzel bir hayat?n var dediler... Mahvetme bir a?k u?runa dediler. Bende ?imdi dü?ünüyorum.. Hala a????m ama mant??? sokmaya çal???yorum.. ve söylemem gerekki mant?k a??rl?k basmaya ba?lad?. Zaten cessna ile uçuyorum, ilerde küçük bir cessna al?p kendi kendimi tatmin ederim diyorum.

Bilmem bunlar do?rumu ama en mant?kl?s? gibi gözüküyor..

imported_n/a
07-07-2005, 17:00
Kesinlikle hakl? oldu?unuzu gönülden belirtmek isterim sevgili hocam.
Nasrettin hocan?n çoook güzel bir sözü vard?r:''E??ekten dü?enin halini e??ekten dü?en anlar''Bu kelimeyi oldukça sever ve hatta hayatla ne kadar örtü?tü?ünü görüncede minik minik gülümserim.:)
Benim yazd???m yaz?ya istinaden çevrenizdeki baz? insanlar?n da gelece?i dü?ünmeyerek att??? ad?mlar?n içinde bulundu?umz zaman?, nas?l negatif etkiledi?ini anlatt???n?z olaydan bir daha anl?yoruz...[V] Pilotluk veya havac?l?k gercekten prestij ve para i?i de?il.

Bence pilotlukta yüzüklerin efendisi filmine benzedi:
PI?TTT ÇEK EL?N? P?LOTLUK BEN?MD?R GÜZEL P?LOTLUK C?C? P?LOTLUK FALAN FISTIK:D
ama hocam herkes seçece?i meslekte, olguda özgürdür
Allah herkese gönlündeki hayallerin güzelli?i gibi bir hayat versin(AM?N):D

sevgiler....
ömer