PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tayyareci 'ye ne oldu bilen var mi?

fasulye
30-05-2005, 14:10
Merhaba, www.tayyareci.com 'a yaklasik 1 haftadir ulasilamiyor. Nedenini bilen var mi?

hakan737
30-05-2005, 15:46
ben nerdeyse bir ayd?r ula?am?yorum

MEHMETYARBASAN
30-05-2005, 21:50
Merhaba,

MNG teknik muhabbetinden sonra ortaya ç?kt? bu sorun sanki.

Mehmet YARBASAN

hakan737
30-05-2005, 22:17
e?er öyleyse (benimde içime öyel do?uyor in?allah de?ildir) bir an önce bu ülkeden daha adam gibi bir ülkeye ta??nmak istiyorum!
MNG teknik topi?inde mng'nin hakk? da savunulmu?tu ayr?ca. E?er böyle bir yapt?r?m gücü varsa onur air'inde BILD'i kapattirmasi gerekirdi herhalde..

admin
30-05-2005, 23:22
Hakan hocam, ulkemizin en eski sanalhavacilik tartisma platformunu kuran kisi olarak, forum ortamlarinin zaman zaman dejenere edildigi ve paylastigimiz seyin bir hobi oldugunu unutan bazi kisi veya kurum temsilcilerinin agresif tavirlarinin ne kadar hayalkirikligi yartatigini bizden daha iyi bilirsin. Maalesef tartisma ve paylasma boyutunda eksikliklerimiz var. Ama kapatmanin yarardan ziyade zarar getirdigi ben de hasbelkader yasadim. Onemli olan tartisma grubuna katilimci ve hatta sadece seyirci olan kisilerin dahi aykiri durumlarda pozitif tavir sergilemesi ve paylasma kulturunun zedelenmemesi icin duyarli ve proaktif olmalari. Bizim camiamizda da kusen darilan cok kisi var, bilirsiniz . Ayni zamanda herkesin kendine yakin hissedebilecegi birden fazla tartisma platformumuz var, Bu bir kazanc camia icin. Ama tayyareci.com un yer baska. Havacilik ve genel/ticari havacilik icin bence 1 numarali sitemizdir. Pek bir alternatifi de yok. Umarim en kisa zamanda yeniden acilir...
biber

hakan737
31-05-2005, 11:38
sevgili Biber, hakl?s?n bazen benim bile ayar?m kaç?yor. Tayyareci'den birçok ki?iyi ve hata kurucusu Celal Uzar'? ?ahsen tan?r?m, çok sevdi?im, bilgili, payla?may? olabildi?ince seven bir insand?r. bu yüzden Hava Kuvvetlerinde çok sevilir. Tayyareci'yide kurma amac? tamamen herkesin bilgisini tek bir havuzda toplayabilmekti.
Bazen çok sevdi?im ve inand???m konular?n ba??na bir?ey geldi?inde hassas olabiliyorum, o yüzden Tayyareci de de akl?ma kötü ?eyler geliyor ister istemez. Sorun forum'daki tart??ma olduysa forum kapan?r olur biterdi, ama Tayyarecinin tamam?n?n kapanmas?na gerek varm?yd? bilmiyorum. ??mdi biraz daha akl? ba??nda dü?ününce belki teknik bir sorun vard?r diye ummaya ba?lad?m.Zira Tayyarecinin normal içeri?inde ayrk?r? bir ba?l?k-konu vs zaten yoktu. Umar?m en k?sa zamanda yeniden aç?l?r.

Bozhan Özsoy
31-05-2005, 14:25
Celal abinin bir avuç insan? bir araya toparl?yabilmek için izmirden gelip ye?ilköy havac?l?k müzesinde yapt??? toplant?lar? hat?rlayan herkez herhalde en az Hakan kadar üzülmü?tür..

Bence hemen tela?a kap?lmayal?m. Kendisini en son 2. Sanal Havac?l?k çal??tay?nda gördüm. HK'den emekli olmu?, önce BEA sonra daOnur'a geçmi?, bana "bugün uçuşum vard? ama beni buraya gönderdiler" demi?ti :D ?u s?ralar yo?un olabilir, k?sa sürede sitenin yeniden aç?laca??n? dü?ünüyorum.

Forumdaki MNG ve THY topikleri tayyareci'nin misyonu ile alakal? de?ildi, istemeseydi siteyi kapatmak yerine topi?i silerdi diye dü?ünüyorum.

fasulye
01-06-2005, 11:51
Az önce bakt?m çal???yordu. Hay?rl? olsun.