PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pegasus 737-400

hakan737
30-03-2005, 11:42
arkada?lar, çok ara?t?rd?m, çok u?ra?t?m ama çare bulamad?m. a?a??daki resimde bir pegasus 737-400 var. Bu uça?? bana Bülent Akbay bir seyahatinde hollanda'dan schiphol havaalan?ndan alm??t?. Bankada çal???rken bilgisayar?m?n üzerinde dururdu, derken bir gün ta??n?rken, ta??y?c?lar bir ?ekilde bu uça??n kuyru?unu kaybetttiler. (parçalara ay?r?p? koliye koymu?tum) 2001 y?l?ndan beri bu uça??n kuyru?unu ar?yorum. Aramad???m site, ma?aza forum kalmad?. uçak PPC Holland'?n 1/180 (ben hep 1/200 sanm??t?m ama de?ilmi?)ölçekli snap-fit modeli. Flightminiatures'de yedek parça olarakkuyurk var ama hem ölçek hem model olarak tutmuyor. Firman?n adresini buldum ve yedek parça talep ettim ama yard?mc? olamayacaklar?n? söylediler.

Bir ihtimal varsa diye yaz?yorum. Belki içinizde ilgilenen vard?r, yada bu uça?a sahip olup, tamir edilemez durumda ama kuyru?u sa?lam olan vard?r diye ara?t?r?yorum. Her türlü yard?ma aç???m.
sayg?lar.

http://www.geocities.com/hakan737/PGT.JPG

Serhan Lokman
31-03-2005, 22:20
Hakan hocam,

bu modellerin yedek parcalar?n? sat?yorlar, neden yard?mc? olam?yacaklar?n? anlayamad?m. simdi arad?m ama bir türlü akl?ma gelmiyor bu site.
Hic olmad? havac?l?k müzesi plastik model ucak klübü var. web page: www.ihmpmuk.com Buradaki foruma bu durumu yaz?n. Kesin bir cevap gelecektir. Adamlar kaybolmus parcalar? tekrar yapmaktan veya 4 kisilik bell helikopteri 8 kisilik versiyona c?karmaktan büyük haz al?yorlar.ayr?ca kendileride decal bas?yorlar. Oradan rica ederseniz birisi sizin icin bu tamirat? dahi yapabilir.
Ben bir süredir takib ediyorum. Mesela Ahmet Cagr? Ac?kgöz ad?nda bir bey var. O bu isi cok profesyönelce yapiyor. onunla yaz?smanizi tavsiye ederim. Forumlarindan bulabilirsiniz muhtemelen..

hakan737
02-04-2005, 16:18
selamlar,
walla bende anlayamad?m neden yard?m etmediklerini. PPC Holland'?n uzun süren bir ara?t?rmadan sonra adresini buldum ve bir mail att?m. ne zaman ald???m? modelini, resmini hepsini yaz?p gönderdim. Paras? ne ise verece?im dedim, adamlardan k?sa ve net bir cevap geldi...yard?mc? olamay?z!
Bu uçaklar?n tek yedek parcas? flightminiatures diye bir ?irkette var ama üertici ayn? olmad??? için ne ölçek nede livery tutuyor. Atmakta istemiyorum . Model uçak klübünün bir faydas? olurmu bilemiyorum ama yinede görü?ece?im. Te?ekkürler

sarp
17-04-2005, 04:21
Merhabalar Hakan
Belki beni hatirlarsin.Antalyada bir tatil koyu lobisinde ve ?zmirde hava gosterilerinde (90.yil)gorusmustuk.
Gelelim esas konuya.....
iki cozum yolu var
1-Bu tur maketler ait olduklari firmalarin ucuslarinda satiliyorlar,
Pegasusta ucan Kaptan arkadaslarim var senin icin sorarim.
2-Diyelim ki artik satmiyorlar................
bende aynisindan var AMA sana satamam maketcilik ruhu iste
insan evladini satarmi...
ancak sende iki tane ayni maketten olupta bende olmayan varsa
takas yapabiliriz.(yeri bos kalmamali) bende iki tane pegasus var (gerci farkli olceklerde ama olsun).
?lk tercihim 1. madde benden cevap bekle
Sevgiler Sarphttp://sanalpilot.com/forum/uploaded/sarp/DSC00588.jpg

hakan737
17-04-2005, 12:37
sarp hocam , hatirlamazmiyim hiç sizi. hala bana haz?rlad???n?z flightsim cd'eri yan?mda çekmecemde duruyor : )

1. seçenek için teşekkürler, benim akl?ma hep havaalan?nda kö?ede bucakta alakas?z odalarda kalm??, sakatlanm?? uçaklar aras?ndan bulmak geliyor :) sa?olsun levent bana LTBA'dan bakacak e?er bulabilirse :) uçaklarda bu modelin kald???n? sanm?yorum çünkü ?u anda flightminiatures'de de pegasus737-800 var. Muhtemelen PGT'de -400 azald??? için inflight modellerde de?i?mi?tir. bendeki PPC holland'in 1/180'i
ayr?ca sizin model benimkinden farkl? galiba, bayrak büyük ve kanat fin'lerinde k?rm?z? boya var, modifikasyonlu yani :)))

ikinci seçenek için biraz ara?t?rma yapmam laz?m. bakal?m takasl?k neler bulabilirim.

görü?tü?ümüze sevindim sizden haber bekleyece?im

sayg?lar