PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sanal Havac?l?k TV8'de...

PROPAN
24-03-2005, 01:13
Arkada?lar merhaba,

Daha önce “Tek Motorlu Bir Uçak ile Gerçek Uçu?” ya?amama önayak olan TV8 kanal?n?n “First Class” program? Sanal Havac?l??a da ilgi göstermeye ba?lad?. Benim bildi?im kadar?yla ilk defa TV'de bir havac?l?k program? "Sanal Havac?l?k" konusunu i?leyecek. Daha önce Sanal Havac?l?k ile ilgili program yap?mc?lar?na verdi?im bilgilere istinaden Bilgisayar ba??nda hem roportaj yap?p hem de bir uçuş gösterilerek izleyicilerin bilgilendirilmesi hedeflenmi?tir. Böylece bir pilot ve bir kontrolörün PC ba??nda neler yapt?klar?n? anlatm?? olaca??z.
Çok yak?nda gerçekle?tirilecek çekimle ilgili detayl? bilgi buradan duyurulacakt?r.

Mesut MUMCU

ozyagtir
24-03-2005, 09:45
Mesut,cok güzel bir haber.
Gelismeleri bekliyoruz.

Tv'de ki ilk haber degil.benim sanal havacilikla ilgili haberim 2002 senesinin basinda ntv yayinlanan apron programiyla olmustu.orada bilgisayar basinda bu ucuslarin nasil gerceklestikleri göstermislerdi ve bir takim linkler verilmisti.
sonrasinda tempo dergisi ve bazi havacilik dergisinde haberler cikti.ama televizyonda der isen cok uzun bir zamandir bu konuyla ilgili haberlere rastlamadim.
Tv8 bu konuyla ilgileniyorsa gercekten cok güzel bir gelisme sanal havaciligi tanitmak icin cok iyi bir firsat oldugunu düsünüyorum.

Programla ilgili detaylari ve gelismeleri dört gözle bekliyorum.

Murat Ö.

Serhan Lokman
24-03-2005, 17:25
Sevgili Propan !!! [^]

Bence hangi gün ve tarihte olacag? önceden belirlenirse , güzel bir organizasyonla birden fazla ucag? ve en az 2 atc yi isin icine katanilirsin hocam. Mesela sincaplar?n vfr lar? ve bir kac IFR ayn? anda olur. bi CTR bi App. ac?k olur böylelikle insanlar televizyon bas?nda , bu isin merakl?s?n?n ve gönül vereninin cok oldugunu anlarlar. Ayr?ca gercege daha yak?n olur. ''Ne kadar trafik o kadar eglence '' adl? özdeyisimizi hat?rlat?r böyle bir seye önayak oldugun icin tesekkürlerimi nacizhane bir borc olarak sunar?m efm.. :D

A310
24-03-2005, 18:04
Bence bu güzel Organizasyon VATSIMde en iyi Profesional ATC ve Kaptanlar?n katal?m?yla olabilir ve bayada keyifli olur;);)

OnurCaptain
25-03-2005, 17:38
Mesut Hocam, cok guzel bir fikir haberlerini bekliyoruz, gerci arada sirada haftalik yayinlanan HAVACILIK programlarinda kisa da olsa bizim SANAL HAVACILIK bahsi gecse de bunu ayrintili bir sekilde anlatmak daha guzel olacaktir.

Zaten ben de sanirim 2000 ya da 2002 senesinde NTV'de "Soru-Cevap" adli programda VATSIM-TRVACC ile tanismistim. Bu tur tanitimlar cok onemli, ama dogru kanallarda...

Sevgiler.