PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : The Aviator!!

Serhan Lokman
20-02-2005, 01:11
Bu güne kadar san?r?m 20 den fazla havac?l?kla ilgili film izledim. Kücük yaslarda akl?ma kaz?nan film Top Gun idi. Kim sevmez ki!! sadece Amerikan gencligini degil bizi bile havac?l?ga özendirmisti. Sonra iyi kötü bircok film ve belgesel elime gecti ve hepside benim icin güzel bir kolleksiyon oldu. Basl?kta ismi gecen '' The Aviator'' ise hem film hem belgesel. Yönetmen Martin Scorsesse 'nin ayr? bir ba?yap?t? bana göre.. Film toplam 166 dakika ve ne macera filmi ne komedi filmi ne de bir ask hikayesi. Film tamam? ile havac?l?k tutkunu bir adam?n, yani mr. Huges'?n hikayesi. Cocuk yaslardan baslayan bir tutku bu adam? havac?l?k tarihinin ilklerinden yap?yor. Zaman?n?n en büyük ucag?n? üretiyor. Ve bu ugurda neredeyse tüm servetini harc?yor. ?zlemeyenler için söylüyorum, Filmin bir noktas?nda tüm yapt?klar? için hesap vermek zorunda kal?yor, i?te o sahne görülmeye deger... Çünkü deliligin uç noktalar?nda dola?an bir insan?n , konu havac?l?ga gelince nas?l kendini toplad?g?n? ve ayaklar? üzerinde durdugunu görüyorsunuz.. Bu arada mr. Huges cebinden 18 milyon dolar harcayarak , bizimde severek uctugumuz, Constallation ( THE CONN?E ), ucag?n?nda bugün hala göklerde dolasmas?n? saglayan adam olarak haf?zalarda yer ediyor.. Nasıl diye soran varsa bu filmi görmelerini tavsiye ederim. Simdi constallation '?n hikayesini ögrendigimize göre ben derimki . Connie ile bir VFR yapman?n tam da s?ras?... :)

biber
20-02-2005, 01:26
?imdi filmden ç?kt?m , hala etkisindeyim tabi.
11 dalda oscar aday? olmu?, ünlü oyuncular ve müthi? bir yonetmen, e?inizi k?z arkada??n?z? da al?n ve gidin seyretmeye.
TWA constellationlar? görünce ne yalan söyleyeyim dört kö?e oldum.
Bir connie groupflight yapmak ?art oldu art?k.
Sa?olsun filme Onurair sponsor olmu?, film ba?lang?ç?nda bir simulasyon/animasyon denemesi de yapm??lar, FS98 kullansalard? daha iyisini yaparlarm?? ;)
The Aviator Havac?l?k tutkusunu çok iyi anlat?yor bilene bilmeyene....
sevgiler
biber

Serhan Lokman
20-02-2005, 01:32
Evet evet ?art oldu.. bi connie flight yapal?m. haftaiçi bi gece ayarl?yal?m ne dersiniz? :D

PROPAN
20-02-2005, 14:20
Fragman?n? birkaç kez seyerttim ama do?rusu en k?sa sürede filmi izlemeye gidece?im. Çok etkileyici sahneler var.
Mesut