PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorlar aç?l?yor...

Racer
21-01-2005, 13:42
Selamlar,
Bir uça??n inece?ini dü?ünün..örne?in b737. tekerlekler aç?l?r,flaplar aç?l?r, h?z kesici kulaklar aç?l?r..pilot tekerlekler yere tamamen deyince gaz kollar?n? geriye çeker ve motorlar aç?l?r, motorlar gücünü yitirir ve uçak yava?lar..bu motorlar aç?ld???nda uça??n içinde ve d???nda gürültülü bir ses ç?kar..
Benim bu sese ihtiyac?m var.(pc nin kapan?? müzi?i yerine komak için)....bu sesi nereden bulabilirim? gerçek uçaktan al?nm?? bir ses olmas? daha iyi olur ama e?er çareler tükenirse fs sesi kullanmam?z gerekecek. 26 mb lik bir ses dosyas? bulduk ama çok büyük diye dü?ünüyorum bir ses için. çünkü o dosyan?n içinden sadece bir ses istiyorum...akl?ma ba?ka bir yol geldi ama nas?l yap?laca??n? ya da olabilirmi bilmiyorum...fs de biz kollar? geriye çekelim, ve ç?kan sesi kaydedelim. bu nas?l yap?l?r? mant?ken kay?t yapmak zor çünkü fs d???nda herhangi bir yere t?klarsak oyun pause lan?r be donar.sonuç olarak ses elde edemeyiz..
Gerçek bir uça??n sesi her zaman tercihimdir, sizce nereden bulabilirim?
Ben bu sesi ye?enim için istiyorum... bana uça??n park ederken ç?kard??? gürültülü sesi istedei?ini söyledi. ama uçak park ederken gürültülü bir ses ç?karmaz deil mi? Ben de bahsetti?i sesin motor kapaklar?n?n aç?lma sesi oldu?unu dü?ünüyorum...
Yard?mlar?n?z için ?imdiden teşekkürler....:D

vaccaro
21-01-2005, 15:42
http://www.findsounds.com/types.html

belki buras? yard?mc? olur.

TK543
21-01-2005, 17:43
Arslan abi san?r?m o sitede yok.

Halil abi senin istedi?in galiba motor Revers sesi. FS klasörü\Aircraft\b737_400\sound\ klasörlerinin içinde "xbbn2t" adl? bir ses dosyas? var revers e en yak?n ses bence o.

Racer
21-01-2005, 19:44
Ewet benim arad???m ses bu saolun.. ancak ye?enimin istedi?i ses bu mu ac?ba..umar?m budur çünkü uçak park ederken gürültülü bir ses ç?karmaz diye dü?ünüyorum...

vaccaro
21-01-2005, 22:24
?imdi anlad?m
shutdown sesleri ?unlar:
yine ayn? klasör alt?nda
ban1shut, bbn1shut, bbn2shut, xban1shut, xban2shut, xbbn1shut ve xbbn2shut

alternatif olarak A32x CFM ve Boeing 747 GE ve PW motor kapatma sesi isterseniz yollayabilirim.