PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aç?ld??? gün kapanan bir havaalan?: Gazipa?a

remziusta
11-10-2004, 01:06
De?erli arkada?lar,
Ülkemizin at?l ve yar?m kalm?? yat?r?mlar cenneti oldu?unu hepimiz biliriz.
Geçen ak?am TRT1 de izledi?im bir programda Antalya/Gazipa?a havaalan?n?n bitmi? olmas?na ra?men sivil havac?l?ktan müsade al?namad??? için hizmete aç?lamad??? anlat?l?yordu.
Gerekçe: uçaklar?n pas geçme durumda da?lara çarpma riskinin bulunmas?.

Neticede trilyonlarca lira harcanarak yap?lm??, bitmi? fakat pistine uçak tekeri de?meden kapanm?? son 2 y?ld?r çürümeye terk edilmi? bir havaalan? var.
Hiç olmasza yaz aylar?nda, yo?un turist sezonunda comutter tipi (ATR, DASH-8) uçaklarla yerli veyabanc? turist ta??mac?l??? yap?lamaz m??

Sizlerin bu ve benzeri at?l durmdaki meydanlar için söylecekleriniz-veya serzeni?leriniz neler? Hatta farkl? dü?ünen arkada?lar varsa, dü?üncelerini seslendirebilirlerse, akl?m?za gelmeyen ba?ka bak?? aç?lar?yla da konuyu de?erlendirme ?ans?m?z olur.

http://www.focusmm.com/trmap/trm_d4.jpg

biber
11-10-2004, 09:11
sevgili remzi ustam, milli kaynaklarin israfi konusunda sanirim herkesin soyleyebilecegi cok sey var. Halkimizda olusan yaygin bir kanaat, goreve gelen her Ulastirma bakaninin racona uysun diye kendi secim bolgesine bir havalimani yaptirmasiydi ve bu ozellikle ekonomik krize girdigimiz donemde cok ayiplandi, elestirildi. Havaciligi seven bir vatandas olarak benim gorusum biraz daha iyimser, bu atil havaalanlarinin ulkemiz icin hala bir zenginlik oldugu ve bolgesel cargo/yolcu tasimaciligi, havacilik egitimi, hava sporlari ve turizm acisindan buyuk potensiyel sagladiklarini dusunuyorum. Onunumuzdeki donemde bu firsatin girisimcilerimiz tarafindan degerlendiricegini tahmin ediyorum. Ayni zamanda, gercek dunyada kapatilmis olan bu havaalanlarimiz Flight simulatorde acik ve kullanabiliyoruz, ne mutlu bize...
biber

biber
11-10-2004, 09:11
sevgili remzi ustam, milli kaynaklarin israfi konusunda sanirim herkesin soyleyebilecegi cok sey var. Halkimizda olusan yaygin bir kanaat, goreve gelen her Ulastirma bakaninin racona uysun diye kendi secim bolgesine bir havalimani yaptirmasiydi ve bu ozellikle ekonomik krize girdigimiz donemde cok ayiplandi, elestirildi. Havaciligi seven bir vatandas olarak benim gorusum biraz daha iyimser, bu atil havaalanlarinin ulkemiz icin hala bir zenginlik oldugu ve bolgesel cargo/yolcu tasimaciligi, havacilik egitimi, hava sporlari ve turizm acisindan buyuk potensiyel sagladiklarini dusunuyorum. Onunumuzdeki donemde bu firsatin girisimcilerimiz tarafindan degerlendiricegini tahmin ediyorum. Ayni zamanda, gercek dunyada kapatilmis olan bu havaalanlarimiz Flight simulatorde acik ve kullanabiliyoruz, ne mutlu bize...
biber

A310
11-10-2004, 14:35
Bende size LTAS(Zonguldak)Havaliman?n?n Sadece THYnin bir RJ si inmi? Süleyman Demirel taraf?ndan aç?l?p hemen kapat?ld???n? söylemek istiyorum Bu havaliman?n? gezdi heryerini kulesini falan Kuledeki her?eyi Ankaraya geri götürmü?ler kulesi bombo? o Bagaj ald???m?z yerlere yaz?k çürüme?e terkedilmi? ama nediyelim[V][V]

A310
11-10-2004, 14:35
Bende size LTAS(Zonguldak)Havaliman?n?n Sadece THYnin bir RJ si inmi? Süleyman Demirel taraf?ndan aç?l?p hemen kapat?ld???n? söylemek istiyorum Bu havaliman?n? gezdi heryerini kulesini falan Kuledeki her?eyi Ankaraya geri götürmü?ler kulesi bombo? o Bagaj ald???m?z yerlere yaz?k çürüme?e terkedilmi? ama nediyelim[V][V]