PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kurulum ve ilk ucus

Biber
19-05-2004, 19:57
bugun hocam ve komsum Murat Ozyagtir ile birlikte software kurulumlarini tamamladik.
Hatta online olup IVAO`da ilk ucusumuzu da yaptik. DF734 ile LTBA-LTAC uctuk fs2002 de. Saat 13:00 sularinda. Deneysel bir ucustu ama cok ogretici oldu.
Hicbir problem yasamadik. Frame rate acisindan da oldukca rahattik.
Altyapi eksigimiz devam ediyor. Henuz kulakligi almadik. Zaten uctugumuz esnada acik ATC`de yoktu Turk havasahasinda.
Ama zevkli idi. Bambaska bir dunya. Eminim live ATC ortaminda cok daha fazla zevk alacagim.
Daha kirk firin ekmek yemem gerektiginin farkindayim. Iyi bir ucus planlamasi, chart`lari inceleme ve metar`lari dogru okumak cok muhim. Bol bol okumak da lazim. Manual ve tutorial okuma konusunda da fena sayilmam, gozumu korkutmuyor ;).
Yolun basindayim. EphesusVA callsign`ini bile dogru yazamamisim (Ferdi abi duymasin!).
Sabrindan ve yakin ilgisinden dolayi Murat hocaya cok tesekkurler.
Umarim sanal gokyuzunde SIK SIK karsilasiriz.
sevgiler, saygilar
biber

tansu
19-05-2004, 20:02
Hocam sizi k?skan?yorum. S?z 5 gun once ise baslad?n?z bugun uctunuz. Ben aylard?r ugras?yorum daha icraat yok bende:D

ozyagtir
19-05-2004, 21:33
Rica Ederim,
Umar?m faydal? olabilmi?idir.k?s?tl? zaman içinde ancak bu kadar oluyor.
Bu i?e zaman ay?rmak laz?m çünkü ö?renilmesi gereken çok ?ey var.
zaman içinde her?ey yerli yerine oturacakt?r.
Callsign yanl?? yazd???m?z senden ayr?ld?ktan sonra kafama dank etti.
IATA kodu EU
ICAO kodu EHY,uçuşlardada bunu kullanmak laz?m.

Murat Özya?t?r

Arno
19-05-2004, 23:29
Hocalar online uaçrken 727 konusunda bütün sorulara sorunlara aç???m.

Biber hocam siz Captainsim 727'ye gelin o daha e?itici daha zevkli;)

Serdar Sualp
20-05-2004, 00:32
Sevgili Biber,

Hayirli ugurlu olsun. Seni ONLINE gormek her pilot ve ATC'yi mutlu edecektir.
En kisa zamanda ATC esliginde ucmanin keyfini yasamani dilerim.
Ayrica Ephesus VA'yi da senin gibi degerli bir pilotu kadrolarina almalarindan dolayi tebrik ederim. [8D]

Sevgilerimle

Serdar Sualp

Not : Maas iyimi bari ?

admin
20-05-2004, 00:50
Degerli hocam, cok tesekkur ederim.
Maas konusunu ben de merak ediyordum. Patron ucus briefingi yaparken cepten aradi, `evladim 40 dakikadir naapiyorsun apronda, harcadigin yakiti maasindan kesecegim` diye fircalayinca artik birkac sene maasi dusunmemem gerektigini anladim. LTAC`a iki mil kala tekrar aradi `oglum sen mudurlugumuze ucus raporlamasi yapmayi biliyor musun?` diye sordu. Kendisi stress altinda calisan elemanlari seviyormus (sirket ici dedikodusu).
Biber

not: Hocam, vatsim`e sitesinin web tabanli mesajlasma bolumunden mail attim, account`umu tekrar aktive edin diye. Bilgilerinize...

TanerSevim
20-05-2004, 09:39
Biber hocam ilk online uçuşun hay?rl? olsun. Online uçman?n zevki çok ayr? bir?ey. Vatsim account'un password de?i?ikli nedeni ile çal??m?yor olabilir.Bir ara passwordleri de?i?tirmi?lerdi. Password'u siteden istersen otomatik olarak gönderiliyor.