PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : THK Ucuslarinin kesilmesi - YANLIS GAZETE HABERI

Serdar Sualp
14-05-2004, 17:28
Degerli Arkadaslar,

Bu gun, bu konuda son olarak THK Egitim Muduru ile gorustum.
Uzulerek ifade etmek isterim ki yine bir gazatecilik yanlisligiyla karsi karsiyayiz.

Gercek sudur :

JAA temsilcileri, Turk Kusu Ucus Okulunu Denetlerken, Egitim kurumlarinda olmasi gerekli bazi Ingilizce dokumanlarin duzenleme ve siralamasinda eksiklik oldugunu tesbit etmislerdir. JAA, Egitim ve diger dokumanlarinda zaman zaman degisiklikler yapmakta ve degisiklikler kurumlarca aninda takip edilememektedir. Bu arada sirada karilasilan ve bu isin icindekilerce yadirganmayan bir durumdur. Benzeri sikintilar sadece Turkiye'de degil bir cok ulkenin ucus egitimi veren okul ve kurumlarinda da rastlanmaktadir. Bu gibi durumlarda JAA ile ilgili kurulus yetkilileri karsilikli mutabakat ile eksikliklerin tamalanmasi icin yeni bir tarih belirlerler.

Nitekim, Turk Kusu ve JAA yetkilileri de olagan oldugu uzere anlasmislar ve Turk Kusu'nun eksikliklerinin kisa surede tamamlamasina karar vermislerdir. Bu eksikliklerin tamamlanmasi en fazla bir haftalik bir calisma gerektirmektedir.

Turk Kusu'nun EGITIM UCUSLARI diger ucuslari gibi FAAL ve DEVAM etmektedir.

Ayrica Sivil Havacilik Genel Muduru Sn. Topa Bilgin Toper, basinda yayimlanan haberlerin ve beyanatin kendisine ait olmadigini ifade etmistir.

Sevgilerimle