PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir helo ve yaz hat?ras?

hakanunal00
14-05-2004, 00:02
?u topikte bir helo mevzusu geçti de oradan akl?ma geldi yazay?m dedim;;
http://www.sanalpilot.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1706

Haz?r laf helo'dan aç?lm??ken 2 sene önce ba??mdan geçen bir an?y? da nakledeyim;

Bask? ve diretmeyle ?ztuzu sahilinde güne?leniyorum (anlad?n?z siz onu) . Daha do?rusu öyleymi? gibi yap?p, ?emsiye alt?ndaki dar gölge alan?nda saklan?yor ve mümkün olan en az deri bölgesini güne?e kar?? ver - kaç yap?yorum. Hat?r gönül i?i i?te. Bu arada güne? gözlüklerinin ard?ndan turizm patlamas?n?n boyutlar?n? ve ?ekillerini inceleyip, konu üzerinde derin dü?üncelere dalmaktan da geri kalm?yorum tabii, o ayr? mesele.

Ön taraf?m?zda ?ngiliz-K?br?s Türk'ü bir aile yat?yor ve bir yandan da yüksek sesle çene çal?p Avrupa ?öyle iyi böyle iyi ?eklinde we are Made In EU havas?n? sal?yorlar ortama. Akl?ma Cim Bom-Arsenal maç?ndan önce stad önünde yap?lan ropörtajda hangi tak?m kazan?r sorusuna "tebi ki ears?n?l" diyen arkada? acaba bunlarla ayn? aileden mi sorusu geldi. Hislerime Anneannem de K?br?s kökenli oldu?undan tüm aday? kapsamayacak ?ekilde yön verdim, bi de ayn? aileden ç?kmayal?m yani.

Neyse bir yandan bunlar? dinleyip, yava? yava? yo?urtluk k?vama gelmelerini de seyrederken, bu eski kulaklar (kesik de?il) "pata pata pata" ?eklinde bir ses duydu. Etraf? tarad?m uçan bir cisim yok. Ama ses de kesilmiyor. Aniden iki ?ezlong blo?u ötedeki turizm patlamas?n?n nadir örneklerinden bir bayan?n gö?üs hizas?nda (yanl?? anlamay?n koordinat veriyorum) ve bir hayli leride bir heliopter gözüktü. Ben gölgeden d??ar? ilk kez o anda ç?km???m, terliklere su dökmeye de f?rsat bulamadan bas?vermi?im üzerine, çok sonra olay bitince akl?m ba??ma geldi. Neyse helo burnu sahile do?ru yakla?t?, güzel bir dönü? ile kumlara 10 metre kala en fazla 5 metre yükseklikte paralel ?ekilde uçmaya ba?lad? (Sahil Koruma - Agusta), içindeki askerler elleriyle ahaliyi selamlad?lar.
Helo'nun dünyalara bedel pata pata sesi yava? yava? azal?rken az ötedeki malum ?ah?slardan birinin "ay kad?nlara as?l?yorlar" dedi?ini duydum ve ?ok etkisiyle ayaklar?m i?te o zaman ac?d?. Moda deyimle "oha falan oldum, kal geldi yani". Helo bir turdan sonra biraz daha yüksekten tekrar geçi? yap?nca bu kez tüm yerli-yabanc? vatanda? alk??lad?, ben de zaten acayip ho? bir hareket oldu?u için duygulanm??t?m, tepkimeye klasik iki parmak dile bast?mal? ?sl?klar ile kat?ld?m. ?nanmayacaks?n?z ama ayn? malum ki?iler bu kez de "ay bunlar rus herhalde" dedi. Yine oha dedim.

??te benim helo sevdam bu olayla ivme bulmu?tur..