PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : St. Marten landing

ersin737
20-11-2006, 18:54
Daha önce forumda yay?nland?m? yada izleyen oldu mu bilmiyorum ama ben ilk kez st marten kokpit içinden ini? videosu seyrettim san?r?m görüntüyü yard?mc? pilot çekmi? olmal?, pilotun konu?mas?na dikkat edin lütfen anlayabildi?im kadar? ile plaja gitmeye haz?r m?s?n? gibi bir cümle sarfediyor. k?sa ama izlenmeye deyer bir video diye dü?ünüyorum, buyrun bakal?m.

http://www.youtube.com/watch?v=HwCVPYbkCgI&NR

ERS?N BOZKURT

Arno
20-11-2006, 21:30
Bende ilk defa gördüm link için te??ekürler.

uluhancaptain
20-11-2006, 21:40
St. Maarten'e ait bir dolu d??ar?dan çekilmi?,passenger viev ini? videosu izledim ama kokpit viev gerçekten etkileyici. Plajdaki insanlara çarp?cakm?? gibi inmek etkileyici olsa gerek:))

LTCD
21-11-2006, 00:48
Benim anlamad???m bir iki ?ey var!

Uça??n yakla?ma aç?s? dü?ük de?ilmi? Birde pistte papi yokmu, var da benmi göremedim, yoksa neden yok bilmedi?im bir ?eylermi var

(asl?nda bildi?im çok az ?eymi var da en az?ndan bu mevzuda kafam kar??t? :))

pilot737
24-11-2006, 20:05
Pistin konumu itibariyle, yakla?malar hep böyle.. Biraz daha dikkatli bakarsan?z, Papi Vasi yi görebilirsiniz..

LTCD
24-11-2006, 21:12
Bben hala seçemedim, bu aç?dan görece?iniz renk ile gün ?????nde göze batard?... Pistin konumu nas?l bir özelli?i havi ki bu aç?y? gerektiriyor, bilgilendirirseniz sevinirim...

(bi de konunun d???nda ama mesela kai tak ta enteresan, 747 ler resmen akrobasi yap?yor, paran?n gözünü seveyim, bunun yar?s? kadar riskli bir pist bizde olsa ICAO çoktan aforoz ederdi! yoksa etmezmiydi?)

ersin737
24-11-2006, 21:47
Selim bey pistin özel bir konumu yok tek bir özelli?i 09 un denize yani plaja çok yak?n olmas?, youtube ye st marteen landing gibi terimler yaz?p aratmalar yapabilirseniz san?r?m daha iyi anlaman?za yard?mc? olur. kai tak ta?a gelince dedi?iniz gibi uçaklar yakla??rken en son sa? tarafa do?ru dönerek (size göre akrobasi) ini? yap?yorlard?. bilmem dikkatinizi çekdimi. kaitak pistinin sol taraf?nda yani genellikle herkezin video yada fotoğraf çekimi yapd??? bir tepe ve yan?nda da binalar var san?r?m buda uça??n pisde do?rudan yakla?mas? için bir risk olu?turuyor ki; bu ?ekilde yakla?ma prosüdürü uygulam??lar ve halende uyguluyorlar
zaten dikkat ederseniz o bölgede yüksek binalar da bulunuyor bence buda bir etken say?labilir.
St Marten de böyle bir ?ey olamaz çünkü böyle bir engel söz konusu de?il. deniz in üzerinden geliyor gördü?ünüz gibi engelleyebilecek hiç bir ?ey yok. bunun için anormal bir?eyde yok. bu arada oras? küçük bir pist de?il uluslararas? bir çok uça??n geldi?i hatta dünya sosyetesi nin tatil yapt??? ünlü bir ?ehir sizce böyle bir yerin küçük pistide geçdim, havaliman? olmas? söz konusu olabilir mi? hiç sanm?yorum.

ERS?N BOZKURT