PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beluga

usasmaz
29-10-2011, 08:17
TAI tesislerine 3-4 ayda bir uğrayarak Airbus için parça taşıyan çirkin uçak Beluga :)
Yer:LTAE-TAI Uçuş Hattı

http://i1206.photobucket.com/albums/bb447/tumatuya/beluga.jpg

Hakan Sevindik
29-10-2011, 13:59
Bize de geldiğini bilmiyordum. İyi bir yakalama olmuş, teşekkürler. Bu arada gerçekten çok çirkin bir uçak, güzelim A300'ü mahfetmişler. Diğer kargo uçaklarını da dikkate alınca çok daha güzel bir model yapabilirlermiş diye düşünüyor insan.

LTCD
29-10-2011, 14:51
dreamlifter den güzel. keşke esb ye inse biz de görebilsek.

drumex
29-10-2011, 18:24
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Diğer kargo uçaklarını da dikkate alınca çok daha güzel bir model yapabilirlermiş diye düşünüyor insan.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Beluga projesinde calisan muhendisler, ucagin "guzel bir model"e sahip olmasinin ne kadar anlamsiz oldugunu bildikleri icin boyle gereksiz bir ise kalkismamislardir.

edit: Super Guppy'yi de unutmamak lazim tabii. Cirkinlik konusunda oldukca iddiali bir ucak.

Hakan Sevindik
29-10-2011, 18:43
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Diğer kargo uçaklarını da dikkate alınca çok daha güzel bir model yapabilirlermiş diye düşünüyor insan.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Beluga projesinde calisan muhendisler, ucagin "guzel bir model"e sahip olmasinin ne kadar anlamsiz oldugunu bildikleri icin boyle gereksiz bir ise kalkismamislardir.

edit: Super Guppy'yi de unutmamak lazim tabii. Cirkinlik konusunda oldukca iddiali bir ucak.

<div align="right">Originally posted by drumex*-*29/10/2011*:* 20:24:34</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Airbus kendi kullanımı için tasarladığından buna gerek duymamış olabilir. Bildiğim kadarı ile satışı yok. Ancak Airbus gibi büyük bir firmanın yine de buna özen göstermesini beklerdim. Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz diye de bir laf vardır. Benim beğendiğimi bir başkası beğenmeyebilir veya tersi olabilir. O başka.

Excalibur
11-11-2011, 11:40
Vay bu kuşun buralara uğradığını bilmiyordum. Teşekkürler resim için