PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlginç bir ışık problemi

btuncel
31-01-2011, 16:29
Selamlar...

FSX üzerinde ışık görüntülerinde aşağıdaki gibi bir sıkıntı yaşıyorum. Bütün ışıklar bir dikdörtgenin içine hapsolmuş gibi... nVidia kartım var ve hazır SLI profillerinde 8xAA'ı kullanıyorum...

FS9 ile ve hatta daha öncesinde FSX ile bu şekilde bir sıkıntım olmamıştı...

Taa ki yeni format ve yeni kurulum yapana kadar... Bu arada 3D Redux Light vb bir eklenti de kullanmıyorum....

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

http://img84.imageshack.us/img84/3982/fsx2011013122561571.png

Cirit
31-01-2011, 21:28
FSX Kurulumundan sonra , yüklenen bazı addon lar (uçak, scenery gibi) orjinal dosyalarda bozulum yapmaktadır. Bu nedenle *.exe ile yükleme yapan ve emin olmadığımız her programı yüklememek lazım.

FSX\EFFECT klasöründeki "fx_lightning05.fx" v.b. gibi dosyaların orjinalleri bozulmuş olanları var mı araştırın ?

Bozulmuş dosya varsa , FSX CD sindeki , orjinali ile değiştirip bir gözlemleyin , belki düzelir.

VuLTuRe
31-01-2011, 22:42
RUNWAY_LIGHTS_SURFACE_SCALAR=1.2 //adjust values to suit your scale
RUNWAY_LIGHTS_VASI_SCALAR=1.2
RUNWAY_LIGHTS_APPROACH_SCALAR=1.2
RUNWAY_LIGHTS_STROBE_SCALAR=1.0

bu değerlerle ilgilide olabilir belki

VuLTuRe
31-01-2011, 23:48
fsx.cfg dosyasını bulun ve notepad gibi bir editor kullanarak tekrar duzenleyin

btuncel
01-02-2011, 12:32
Bugün gündüz bir araştıma yaptım... Buradaki bir topicte benimkine benzer bir şeyler buldum...

Sonuçta halo.bmp adlı bir dosyayı avsim'den indirip FSX içerisindeki texture klasörüne kopyalayınca sorun kısmen de olsa düzeldi...

Kısmen derken yukarıdaki fotoğraftaki dikdörtgensel hüzmeler gitti mi ama bu sefer de airport ışıkları biraz sönük gözüktü gözüme...

Artık fazla dikkat ettiğimden midir bilemem ama sönük gibi duruyor... Bunun için de Airport Lightening Environment X diye bir eklenti buldum... Şimdi bunu yüklesem mi yüklemesem mi diye düşünüyorum....

Bu arada bundan sonra *. exe olmayan eklentileri kurmamaya karar verdim... Gerçekten de sıkıntı olabiliyor...