PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fs2004 Ufuk çizgisi sorunu?

okan-737
05-01-2010, 20:57
Öncelikle herkese merhabalar diyorum...
Fs2004te uçarken yükseklere ç?k?ld???nda ufuk çizgisi çok k?sa görünüyor ve kesik kesik oluyor.Bunu en belirgin olarak gün bat?m?nda ya??yorum ve hiç ho?uma gitmemeye ba?lad?.Fs9un ayarlar?ndan m? gideriliyor tam anlamad?m.. ?nternette ara?t?rd?m fakat bir?ey bulmad?m.

??te birkaç SS :(
http://sanalpilot.com/forum/uploaded/okan-737/Untitled 4.jpg
http://sanalpilot.com/forum/uploaded/okan-737/Untitled 5.jpg

Yard?mc? olursan?z sevinirim..
Sevgiler..

vikartindur
05-01-2010, 21:20
Ama senin gösterdi?in görsellerde ufuk yok ki? Yükseltiler (da?, tepe) var?

hakan737
05-01-2010, 21:28
Tam olarak meseleyi anlamad?m ama bunun sebebi FSin içindeki visibility range ile ilgili olabilir. Ufuk çizgisinin cetvelle çizilmi? gibi görülmemesi için -zira bu range hikayesi yüzünden bazen anormal çizgisellikler oluyor- ben soft horizon ad?nda bir ilave kullan?yorum.

avsimde ;softhr07.zip

böylece ufuk çizgisi daha yumu?ak bir hale geliyor.

okan-737
05-01-2010, 22:09
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Ama senin gösterdi?in görsellerde ufuk yok ki? Yükseltiler (da?, tepe) var?

<div align="right">Originally posted by vikartindur*-*05/01/2010*:* 21:20:46</div id="right">
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote">

Hocam ?öyle göstereyim
Yeryüzü ile gökyüzü 1.gösterdi?im bölgede birle?iyor.Bu durumda uzakta ayr? bir deniz varm?? gibi gözüküyor.Halbuki 2. gösterdi?im bölgede birle?se bi sorun olmayacak ki normalide budur bence?

Hakan hocam, ben gökyüzü için flight environment kullan?yorum.Sizin verdi?iniz addonu kursam bi sorun olurmu çünkü gökyüzü kaplamalar? vard? içinde.Birde visiblty range ayar?n? bulamad?m?

Rosemy
05-01-2010, 22:47
?lginç

hakan737
05-01-2010, 23:59
normali 1. gibi zaten. 2. noktadaki bildi?imiz hernas?lsa FSde modellenmi? inversion tabakasi ama burada ufuk çizgisindeki degrade geçi?. 1. seçili alandaki k?r?kl?klla ve saçmal?klar tamamen FSden kaynaklan?yor. smoothhorizon ise 1. karedeki alan? 2. karedeki gibi yap?yor.

FEye bir tekisi varm? hiç bilmiyorum.Ekledi?i resiler FSde varolanlarin yerine geçiyor.Orjinallerinizin yede?ini al?rsan?z san?yorum sorun olmaz.

vikartindur
06-01-2010, 10:55
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Ama senin gösterdi?in görsellerde ufuk yok ki? Yükseltiler (da?, tepe) var?

<div align="right">Originally posted by vikartindur*-*05/01/2010*:* 21:20:46</div id="right">

Hocam ?öyle göstereyim
Yeryüzü ile gökyüzü 1.gösterdi?im bölgede birle?iyor.Bu durumda uzakta ayr? bir deniz varm?? gibi gözüküyor.Halbuki 2. gösterdi?im bölgede birle?se bi sorun olmayacak ki normalide budur bence?

Hakan hocam, ben gökyüzü için flight environment kullan?yorum.Sizin verdi?iniz addonu kursam bi sorun olurmu çünkü gökyüzü kaplamalar? vard? içinde.Birde visiblty range ayar?n? bulamad?m?

<div align="right">Originally posted by okan-737*-*05/01/2010*:* 22:09:59</div id="right">

Selamlar,

?kinci bölgede bir sorun yok, gayet güzel modellenmi?. Gurup (Günbat?m?) zaman?nda manzara hep güzeldir zaten..

Bak?n gerçek bir örnek:

http://www.hickerphoto.com/data/media/185/atlantic-ocean-sunset_33520.jpg

transonik
14-08-2010, 17:39
<b id="quote">quote:</b id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote">Tam olarak meseleyi anlamad�m ama bunun sebebi FSin i�indeki visibility range ile ilgili olabilir. Ufuk �izgisinin cetvelle �izilmi� gibi g�r�lmemesi i�in -zira bu range hikayesi y�z�nden bazen anormal �izgisellikler oluyor- ben soft horizon ad�nda bir ilave kullan�yorum.

avsimde ;softhr07.zip

b�ylece ufuk �izgisi daha yumu�ak bir hale geliyor.

<div align="right">Originally posted by hakan737Â*-Â*05/01/2010Â*:Â* 21:28:50</div id="right">

Hakan Bey ben de bu dediğiniz eklentiyi kurdum ve gerçekten sonuçlar harika gözüküyor. Yalnız bir şey fark ettim, bu eklenti ne yazık ki REX ile birlikte gelen sky texture lerinin üzerine yazıyor. Bunun önüne geçme şansımız var mıdır acaba, Hem Rex sky texturelerini kullanıp hem de bu güzel görüntüyü elde edebilmek mümkün müdür acaba?

hakan737
14-08-2010, 21:49
mesaj?n?zdaki harf karakterleri bende çok de?i?ik ç?kt??? için (encoding Turkish olsa dahi) tam anlamad?m ama sorunuzu tahmin edebiliyorum. Hakls?n?z, bahsetti?im texture dosyas? ufuk çizgisi texture dosyas?n? de?i?tiriyor. Bu yüzden REX veya benzeri di?er hava durumu grafiklerini etkileyen ilavelerde nas?l bir sorun yarat?r bilemiyorum. Ben makinemim performans? do?rultusunda hifpsclouds ad?nda bir bulut texture kit'i ile bu smoothorizon haricinde hava durumu ile ilgili bir grafik resim ilavesi kullanm?yorum.Default olanlar?n? de?i?tirdim yani. REX'de ve di?erlerinde san?yorum backup alarak deneme ?ans?n?z olabilir. Çok zay?f bir hitmal olarak e?er ayn? dosya ismi yok ama benzer resim dosyas? var ise isim de?i?tirerek deneyin derim fakat REX'in veya di?er gökyüzü grafik düzenleme eklentilerinde böyle bir noktay? kaç?rm?? olacaklar?n? sanm?yorum mutlaka onlarda yumu?ak bir ufuk geçi?i resim dosyas? haz?rlam??lard?r diye dü?ünüyorum. Zira profesyonel olarka sunduklar? ilaveler bunlar.

transonik
15-08-2010, 07:28
Hakan Bey cevab?n?z için teşekkürler... ?nternette de biraz ara?t?rma yapt?m san?r?m bir yolu yok. Yani ya soft horizons'un sky texturelerini kullan?yoruz ya da REX, Active sky, FE gibi programlar?n sky texturelerini kullan?yoruz. Ben REX için birkaç set denedim ve bu konuda "soft horizons" kadar ba?ar?l? de?iller ne yaz?k ki. Böyle kullanmaya devam edece?im..